Skocz do zawartości
Szymonster

Jak to zrobić? Pomożesz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem początkującym w dziedzinie akwarystyki morskiej, wcześniej hodowałem afrykańskie pielęgnice.

Dopiero teraz , kiedy chciałbym założyć solniczkę, uświadamiam sobie , ze to zupełnie inna bajka i będę potrzebował Waszego wsparcia. Przeczytałem już wiele artykułów w niezliczonych serwisach akwarystycznych, dlatego proszę Was byście w odpowiedzi na mojego posta nie odsyłali mnie np. do "google" , tylko w miare możliwości odpowiedzieli mi na zaiste jakże proste dla Was pytania :clapping

1 Sprawa to baniak- Litraż bedzie zamykał się w ok. 100 l w płytkim , szerokim akwarium .

2.Wiem, ze będę potrzebował - odpieniacza, filtr odwróconej osmozy(jak go mam zainstalować?, ma podłączenie do wodociągu?), pompka cyrkulacyjna , termometr, urządzenie do kontroli zasolenia, testy wody, (lapma UV-C?) , świetlówki (T5?), żywy piasek, żywe skały, ( jakieś uzdatniacze do wody? ) .

W akwarium nie będe robił sumpa bo i tak jest już małe , dlatego ewentualne odpieniacze i tego typu rzeczy muszą znajdować się poza zbiornikiem.

Teraz OGROMNA prośba do Was byście spróbowali dobrać odpowiedni sprzęt do takiego akwarium i ewentualnie jak go zainstalować w zbiorniku.

Bardzo proszę o pomoc !

Jeżeli na forum znajduje sie podobny post to z góry przepraszam bo go nie znalazłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj, poczytaj np. tu i większość topiców z działu "dla nowicjuszy". poza tym warto popatrzeć na sygnaturki forumowiczów-często tam masz większość lub cały sprzęt.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika- Proste pytanie - Wodę która uzyskuje z filtra RO , który jest powiedzmy zainstalowany pod zlewem w łazience , moge pobrać do jakiegoś pojemnika , po czym przelać do zbiornika ? Czy woda RO musi ciągle cyrkulować w akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie może proste, ale ja Cię nie zrozumiałam :clapping

--> woda do akwarium powinna być po osmozie + DI. i taką sobie nalewasz do akwarium, solisz, mieszasz i masz.

--> wodę do podmian przygotowujesz w odzielnym "wiaderku", procedura jak wyżej

--> woda do dolewki odparowanej po osmozie + DI.

naprawdę warto poczytać, bo te pytania już były zadawane, a czytając, dowiesz się jeszcze o innych kwestiach/rozwiązaniach/problemach, które teraz nawet nie przyszły Ci do głowy.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZESC Wode Ro mozesz przygotowac i przechowywac w jakims naczyniu


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3PIOTR4 właśnie o to mi chodziło .

Tak, wiem Nika , ale czytając te wszystkie posty napotykam wciąż te same kwestie które już miałem możliwość przeczytac i w rezultadcie zanim dokopie sie do tematu który mnie interesuje , mija bardzo dużo czasu :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym się wymądrzać, ale w jednym artykule czytałem iż są odpieniacze zewnętrzne bez potrzeby instalowania ich w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mozliwosc to rob sump,kazde inne rozwiazanie to polsrodek.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymonster :

Nie chciałbym się wymądrzać, ale w jednym artykule czytałem iż są odpieniacze zewnętrzne bez potrzeby instalowania ich w zbiorniku.

OK sa, ale jak zamontujesz zewnetrzny odpieniacz, do tego dojda kable od pomp cyrkulacyjnych, oswietlenie i inne pierdolki to zrobi Ci sie troche jak choinka, a akwarium powinno byc tez estetyczne na zewnatrz.

Tak jak kolega Peniek napisal SUMP! reszta to polsrodki. Nie martw sie o konstrukcje sumpa nie musi byc skomplikowany nawet bez przegrod. Jezeli zrobisz SUMP to powiekszysz ilosc wody w obiegu, umiescisz wszystkie sprzety i cala obsluga akwarium stanie sie o wiele latwiesza.

Masz juz profil na Nano-Reef to polowa sukcesu reszta zalezy od tego ile czasu poswiecisz na przeczytanie dzialu dla nowicjuszy. Zrob sobie stopke w profilu, to jest jak wizytowka w biznesie najwazniejsze podstawowe infirmacje o Twoim Akwa.

Napisz skad jestes:)moze okaze sie ze w Twojej okolicy ktos ma juz "morskie" i gwarantuje Ci ze gdy zobaczysz rafe na zywo to od razu zrozumiesz co to jest SUMP, filtr osmotyczny, pompa, obiegowa, cyrkulacja i o co w tym wszystkim chodzi.

zycze sukcesow i powodzenia


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szymonster

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Nie chciałbym się wymądrzać, ale w jednym artykule czytałem iż są odpieniacze zewnętrzne bez potrzeby

instalowania ich w zbiorniku

------------------------------------------------------------------------------------------------------

tak sa takie odpieniacze, u mnie stoi sobie za akwarium, ze praktycznie go nie widac. trzeba jedynie pilnowac zeby w kubku sie nie przelalo chociaz mi to sie jeszcze nigdy nie przytrafilo..

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba chyba wziac poprawke na fakt, iz z powodu braku czasu, Szymonster nie doczytal do konca informacji dla poczatkujacych i jeszcze nie rozroznia sumpa od panela czy komina, dlatego nasze odpowiedzi musza byc nieco dluzsze i bardziej wyczerpujace.:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymonster tu nie ma takiego czegoś,tupniesz nogą ja chcę miec to tu i teraz,nie nie w morskim!!! musisz poczytac.

a czytajac szybciej się wszystkiego dowiesz niż jak będziesz pytał i czekał na odpowiedz


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrozniam , odrozniam :) w akwarystyce siedze już parę ładnych lat, ale morską zacząłem się interesować od niedawna .

P.S nie róbcie ze mnie idioty :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymonster, z całym szacunkiem dla Ciebie, a patrząc na wiek widać że już niejedno w życiu widziałeś i z niejednego pieca chleb jadłeś.

Akwa morskie to ZUPEŁNIE COŚ INNEGO niż słodkie. Wiele urządzeń i rozwiązań, chociaż podobne do słodkiego, służy w zupełnie innym celu. Nie piszę tego przez złośliwość, ale zadane powyżej pytania świadczą o bardzo powierzchownej (żeby nie powiedzieć zerowej) znajomości tematu.

Pod pojęciem "akwarium morskie" rozumie się cały system wszystkich potrzebnych urządzeń POWIĄZANYCH ZE SOBĄ, a nie sam baniak.

Sam szklany pojemnik jest tylko niewielką (chociaż reprezentacyjną) częścią akwarium.

Szymonster :

ale czytając te wszystkie posty napotykam wciąż te same kwestie które już miałem możliwość przeczytac i w rezultadcie zanim dokopie sie do tematu który mnie interesuje , mija bardzo dużo czasu :)

Szymonster, jeżeli poważnie myślisz o solniczce, to nie ma inne wyjścia. Trzeba poświęcić czas i przeczytać oraz zrozumieć. W dziale dla Nowicjuszy (w którym i ten topic powinien się znaleźć) jest pierwsze 6 przyklejonych postów które trzeba czytać tyle razy, aż wszystko się zrozumie.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek on teraz ma taki wiek, bo o ile mnie pamięć nie myli to przed wielkim fochem na wszystki(no prawie) miał 20 lat, a zresztą było nawet jego zdjecie.


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.