Skocz do zawartości
Szymonster

Oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę podpowiedzcie mi jakiego oświetlenia będe potrzebował do baniaczka 100l o wysokości 30 cm ?

Oświetlenie chcę zrobić pod koralowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem niejednokrotnie, z czytania ze zrozumieniem zawsze byłem cienki :clapping

Panowie i Panie wdzięczny za wszelką pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np pompa cyrkulacyjna a wlasciwie 2 pompy,

Nie bardzo rozumiem "ale daje niewiem czy filtr DI pracuje przy zbiorniku czy tylko przy podmianach go będę używał"

Filtrów używa się do przygotowania wody na podmianę, a nie do filtrowania wody w akwa- broń Boże;)

Upsss dopero teraz przeczytałam, że zwracasz się do Panów a nie do Pań...hehe wiec proszę uzać mój post za niebyły;)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdalena - Post poprawiony :clapping wybacz ...

Czy siłe pomp cyrkulacyjnych muszę dostosować do mocy mojego odpieniacza?

Jaki odpieniacz bedzie odpowieni na taki zbiornik i przy tym jakie pompy cyrkulacyjne?

Prosze o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do swojego akwa - opis masz w stopce, wybrałam miniflotor z uwagi na cenę i jak sądzę wystarczjącą wydajność dla tej ilości wody. Co do wyboru pomp- są różne wskazówki dostępne na forum np ilość litów wody w akwa * X ( nie podam ile bo nie pamiętam dokałdnie i nie chcę Cię wprowadzić w błąd). Generanie zależy to od tego jakie organizmy chcesz mieć w akwa- czy wymagające dużej cyrkulacji czy nie, wiele tez zależy od ustawienia pomp.

Generalnie odsyłam Cię także do działu "dla początkujących" - do "przylepionych" postów- rozwiązań jest wiele.

Moim zdaniem najłatwiej byłoby wzorować się na dlugo dziłajacym akwa o tej pojemności i niejako ściagnąć gotowca;)A może od razu pokusić się jednak o nieco większe akwa np wysokości 40 cm?

Pozdrawiam


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymonster, mnie się wydaje mocno ze jednak mało poczytałeś :clapping Weż sobie do serca rady innych klubowiczów i poczytaj trochę, bo w tej chwili to wiesz że dzwoni ale kompletnie nie wiesz w jakim kościele :) uwierz mi że tematy które poruszasz były juz walkowane po sto razy, a czytając dział dla nowicjuszy dowiesz się wszystkiego i wiele więcej:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon

Czy mozesz w stopce napisac wymiary akwarium? Wyglada na to, ze wysokosc nie bedzie sprawiala problemu, zeby doswietlic dno:D, ale cienko bedzie wygladala lampa np: dluzsza niz akwa.

Chcesz zrobic oswietlenie w pokrywie?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze mało wiem :clapping nic na to nie poradzę.

Czytam i pytam :) proszę o wyrozumiałośc.

najgorsze jest to, ze sam niewiem co ja chce... wiem, ze lampy HQI są dobre ale jak zobaczyłem ceny tych lamp z pokrywą to dostałem wytrzeszczu oczu , z kolei pod lampy typu T5 też niema standartowych pokryw w "normalnej" cenie.

Myśle, ze sam bede kombinował pokrywę , tylko jakie lampy? Wymiary akwarium : 80x40x30 - gdzie ostatnia liczba przedstawia wysokość.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze 4 x T5 24 W umocowane naprzemiennie po lewej i prawej stronie w pokrywie ze spienionego PVC? Z boku mozna wyciac dziury i przymocowac jakies wentylatorki...

To PCV kroi sie nozem do wykladzin i skleja z plastikowymi kontownikami klejem do np.rynn.

Albo gotowiec 4x24W stawiany na sciany akwarium...

Szkoda, ze akwa nie jest 90 cm dlugie czyli tyle, co 39W T5.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze, nie zrobiłem akwarium, wszystko narazie jest w planach z tym, ze problem jest taki iż mam za małą szafke na 90 cm :clapping chyba, ze by akwarium wystawało poza rysy szafki :) wentylatorki są konieczne? tak szybko się grzeją? Jaki jest koszt takich T5? i o jakiej mocy powinny być? w przyszlosci chce tam miec koralowca twardego wiec oswietlenie powinno byc dobre :)

Proszę o odp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tylko 30 cm. wysokości. Ja bym zrobił min.40cm. Przy tak płytkim akwa będzie ci ciężko cyrkulacje ustawić. Pompy cyrkulacyjne nie mają nic do odpieniacza. Pompami cyrkulacyjnymi robi się ruch wody w akwarium. w twoim przypadku myślę że jakieś dwie małe cyrkulacyjne powinieneś dać.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brothers...

Czy Lampa HQI 400W + 2x T5 24W będzie odpowiednia zbiornik 60cm długi a 40cm głęboki?.( dostosowuje baniak pod korale i nie tylko)

Tak? Czemu?

Nie? Dlaczego?

Proponuje inna lampe? Jaką i Czemu?

Na 100 litrow to HQI 150W + 2x24 byloby super hiper dla korali twardych (4 lub 6 x 24W tez wystarcza) ale 448W/100 l to chyba przesada. Do tej lampy zrob zbiornik 70x70x70 cm

Dzięki Stani , takiej konkretnej odpowiedzi oczekiwałem :clapping

Dostanę taką lampe tak by pasowała dlugością do baniaka , czyli 60 cm?

A gdybym wpakował pod pokrywe 2x HQI o mocy 150W ?

Co sądzicie?

Gdzie mogę dostać taką lampe HQI? Tylkwidze, ze ładny monolog tu prowadze .

żyje tu ktoś ? ? ? o w akwarystycznych??

Pozdrowienia z Sopotu ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100 litrow to HQI 150W + 2x24 byloby super hiper dla korali twardych (4 lub 6 x 24W tez wystarcza) ale 448W/100 l to chyba przesada. Do tej lampy zrob zbiornik 70x70x70 cm :clapping


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nie działał Ci funkcja "edytuju"?Pisanie czterech kolerjnych postów to spam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....60 cm dlugi,gleboki?szeroki? na 40 i wysoki na 30? jak w koncu robimy?

Na 60 cm dlugi mozesz uzyc 2x55 power compact.Aktynika i 14000K.

Oswitlenie to zawsze jeden z najwiekszych dylematow. Wszystko zalezy jakie zwierzaki zamierzasz trzymac. Akwarium nie moze byc zrodlem zaspokojenia wlasnych ambicji. Jezeli masz zamilowanie do okreslonego gatunku zwierzat poczytaj i popytaj na temat jakich warunkow one potrzebuja. Wtedy zaczynasz myslec nad baniakiem. Kompromis pomiedzy wymaganiami zwierzat a Twoimi mozliwosciami (wiedza,cierpliwosc,checi,mozliwosci lokalowe i finansowe)

Ja robilbym wlasna obudowe nie tylko z powodow ze taniej. Pomyslalbym nad tym ze za jakakis czas moge zmienic swoje preferencje i z miekich przejsc na SPS-y lub "niefoto". Wolna przestrzen w obudowie wykorzystac na dodatkowe swietlowki o odpowiednim spektrum. Stosujac swietlowki T5 lub Power Compacty nie potrzebujesz wentylatorow. Wystarcza jakies otwory z tylu obudowy. W gorace lato bez wzgledy na rodzaj oswietlenia cholodzenie bedzie koneczne.

pozdrawiam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc troche za duzo kombinujesz Stani już ci odpowiedział 150wat i 2x t5 będzie super ,wszystko można kupic albo zrobic jakies diy


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowanie to moja specjalność :clapping cecha wrodzona i nalezy się z tym pogodzić lub poprostu nie czytać moich postów :)

Gdzie dostanę żarnik HQI? Chce zrobić jak mowicie : 1x HQI 150 W + 2x T5 i sam będe robił pokrywę, dlatego pytam gdzie najtaniej dostane żarnik . Ile on może mieć temp barwowej? 10.000k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, w dalszym ciągu powielasz pytania na które odpowiedzi już wiele razy padły. Naprawdę, posłuchaj dobrych rad i daj sobie trochę czasu na "poukładanie" całego planu w głowie, a najlepiej na kartce, jeszcze raz Ci powiem ze pośpiech w morszczyźnie nie popłaca:waving

Pozdrawiam

seb

Edit. Gniesz pałkę... Jak myślisz gdzie dostaniesz żarnik? Ja bym spróbował w mięsnym... Przestań występować z pozycji roszczeniowej, bo w ten sposób nie zyskasz sprzymierzeńców...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura barwowa :clapping od 10.000 -20.000 co komu sie podoba. żarnik zakupisz w sieci lub sklepie z morszczyzną


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotr!

Pozdrawiam Ciebie oraz resztę osób cierpliwych .

A Tobie seb dziękuje za słowa krytyki, podobno nigdy ich za wiele :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym troche skrytykowac Twoj pomysl robienia pokrywy z wbudowana lampa HQI. Bylbys chyba pierwszym, ktory tak ma. Bedzie za cieplo.

Proponuje podjechac z piwkiem do ktoregos z pomorskich morszczakow i zobaczyc, jak caly system wyglada. Potem troche poczytac i zarzucic wiele nowatorskich pomyslow.:clapping

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymonie na twarde korale 150W /100L spokojnie wystarczy .Znam osoby które trzymają twarde w 1W/1L i też dają rade tylko że są to twardziele mało wymagające


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.