Skocz do zawartości
inmar

Odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Turboflotor 1000 z złożem zraszanym z biobalami.Ostatnio dostałem radę,aby zlikwidować te złoże.Zostawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam, wywqal biobale i wloz drobna LR


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie tworzyć nowego wątku napisze tutaj. Zrobiłem sobie nano odpieniacz do filtra kaskadowego do budowanej nano... piko-rafy. Zbudowany z pojemnika na sos, rurki z kroplownika od kroplówki i plastikowego kubka po musztardzie (ta naklejka zostanie usunięta).

Moje pytanie brzmi: Ile cm od lustra wody w odpieniaczy ma znajdować się dno kubka od odpieniacza? Oto zdjęcia aby zobrazować jak to wygląda:

3258-imgp2303.jpg

3258-imgp2316.jpg

3258-imgp2317.jpg

3258-imgp2320.jpg

Nie będę miał za bardzo możliwości regulacji jak także odpieniacz będzie raczej na stałe ustawiony. I czy lepiej ustawić na sucha pianę czy też na mokrą?

Opieniacz ma 16 cm dł. od pow. wody do kubka w tym momencie jest 8 cm.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kto wie co z tym odpieniaczem zrobić?


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób próbe i bedziesz wiedział jak glęboko go trzeba zanurzyc i czy pieni tak jak chcesz

uzyj pompki powietrza z regulacja i moze uda sie Tobie tym ewentualnie regulowac ilość i wysokość piany i zrób otwór w pokrywce słoika od musztardy :-)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten otwór ma służyć odpowietrzaniu pojemnika z syfem? Nie będzie mi śmierdzieć w pokoju?


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie smierdzic,dla poprawy wydajnosci mozesz zrobic jeszcze 2 rzeczy-porobic zabki na srodkowej rurze w jej dolnej czesci zeby lepiej wode zaciagala i zwiekszyc poziom wody w filtrze wklejajac przegrode z plastikowej plytki.Spokojnie jeszcze o 1cm poziom wody w filtrze mozesz podniesc.A i widze ze w pokrywie kubka nie masz pierscienia kierujacego piane w dol kubka,dobrze by bylo go zrobic.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek a możesz skrobnąć rysunek jak ten pierścień ma wyglądać bo nie rozumiem. Piana sama nie opadnie po wyjściu z rurki? Czy lepiej żeby rurka była w kształcie stożka? Co do podniesienia poziomu wody w filtrze to chodzi Ci o to żeby taką przegrodę zrobić przy wylocie wody z filtra? Ząbki zrobię na tej rurce. Dzięki za wskazówkę.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie chodzi o przegrode na wyjsciu z filtra,a jak powinien wygladac kubek w odpieniaczu mozesz zobaczyc tutaj

http://www.bubble-magus.com/en/productShow.asp?id=935


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie rury reakcyjnej stożkiem czy pierścień kierujący pianę w dół nie są warunkami krytycznymi. W Midiflotor AM nie ma tego pierścienia kierującego pianę w dół i jest OK. Odpieniacze z prostym (nie stożkowym) zakończeniem rury reakcyjnej też działają dobrze. Jak ma się czas i ochotę to można się pobawić i jakieś zyski będą z tego, ale nie jest to warunek obligo.

IMHO za to regulacja wysokości odpieniacza naprawdę może się przydać. Przesadzisz z karmieniem/zwiększysz obsadę/coś Ci padnie i już będzie waliło mokrą pianę do kubka. Poza tym nie ustawisz dobrej wysokości pracy odpieniacza teoretycznie. Trzeba to robić doświadczalnie.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ma taki pierscieni midiflotor,maly ale ma.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może faktycznie. Bardziej to wygląda na frez w dekielku niż na pierścień (dlatego nie zauważyłem).

Dekielek midiflotora od dołu wygląda tak.

622-img_0201.jpg622-img_0202.jpg

Widać otwory którymi wylatuje powietrze dostarczane przez kostkę.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze sie wtrace ale to jest raczej gora dekielka:). Przynajmniej tak mi sie wydaje


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hihihihi ... pasuje w obie strony. Więc wszystko możliwe :)

Ja go zawsze zakładałem w ten sposób i tą drugą część (faktycznie wyglądającą jak pierścień) traktowałem jak wygodny uchwyt :)

No ale jeżeli tak faktycznie jest, to dowodzi to tylko tego, że czy z pierścieniem czy bez to też działa ;-)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Jutro wstawię pierścień w pokrywkę kubka i zrobię w nim od razu otwory wentylacyjne. Regulacja wysokości będzie trudna. Generalnie wykombinuję jakąś przegrodę tak jak radził Peniek no i dodatkowo będzie regulacja wydajności pompki powietrza.

No i dokonałem przeróbek zgodnie z waszymi wskazówkami. Dodatkowo zrobiłem sobie otwornicą otwór w pokrywie od kaskady na ten nano-odpieniacz i... jest na tyle ciasno że będę mógł spokojnie regulować wysokość odpieniacza w razie potrzeby. Dzięki za rady i przepraszam autora wątku że mu go trochę zaśmieciłem.

Ps. czy warto wrzucić do tej kaskady obok odpieniacza jakieś glony? Oświetlenie zrobiłbym z takich gotowych płytek z diodami smd o barwie ok 4000K. Czy też glony potrzebują "mocy" aby żyć?

Pozdrawiam


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.