Skocz do zawartości
booa

co dodawac do 400l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .Mam mały problem co mam dodawać do wody morskiej mam filtr ro akwarium zalałem jakies 4 dni temu dałem żywa skałe 20 kilo i jeszcze wapień filipinski 20 kilo miałem za słodkowodnego w sumpie mam jakies glony i żywy piasek około 9 kilo 2 pompy cyrkulacyjne kolaria 4 i 2 jakies tańsze obieg jakieś 10000 l/h ph;8,2 no2;0 wiecej testów nie robiłem teraz teraz co moge dolewac do wody zeby było dobrze jest jakis płyn co mozna by go wlewac za jednym razem czy trzeba mieszac podoradzajcie cos bo jestem zielony ;]


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie nic nie dolewaj teraz tobedzie dojrzewanie z miesiac gdzie mieszkasz w sc? CZesto tam bywam


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak w sosnowcu zapraszam zobaczysz i doradzisz no wiem miesiac mam czekac ale moja skala była w sklepie z woda morska i nic sie nie dzieja narazie w akwariumie miałem miec jakies glony a tu nic zaczynaja mi jakies ukwiały rosnac i nie wiem czy to zostawic to jest przezroczyste długie na 2 centy i ma u góry korone jak chce to ruszyc to sie zamyka a co do dojrzewania to co sie bendzie działa bo jak narazie to sie nic nie robi


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jeśli miałeś skałę z dojrzałego zbiornika to i tak wkładasz ja do nowego systemu-świeża woda,piasek,elementy wyposażenia więc trochę potrwa zanim wytworzy się odpowiednia flora bakteryjna troszeczkę cierpliwości:)


1200-sump250-2x250hqi,4x54t5-250kg LR,elektronika aquamedic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no synek szczeliłes w dziesiatke to aiptazia wusze ja wyrwac


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz wyrwac albo potraktowac wrzacym RO tak jak ja dzisiaj rano potraktowalem majano ... slad po nim za ginal...

bierzesz troche RO, doprowadzasz do wrzenia, bierzesz strzykawke z igla napelniasz i prosto w paszcze....


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego booa, proszę, uzywaj znaków interpunkcyjnych bo ciężko zrozumieć co masz na myśli. A tak poza tym to powodzenia i witamy:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje dolewac: wapno, magnez, potas, stront, zelazo, jod, kh buffer, aminokwasy, Zeostart2 no i oczywiscie zywy plankton.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simon - sam wiesz, ze w tym akwarium dopiero za jakies 2 miesiace zacznie sie niezly mlyn, bez dodawania czegokolwiek :)

Zreszta wszystko to booa dostarczy wymieniajac 40 l wody/tydzien.

Osobiscie, gdyby stezenia NO2, NO3 i PO4 mi pozwolily, to bym nawet wody nie podmienial zeby ja wyjalowic. Zwrocilbym natomiast uwage na utrzymanie troche wyzszego kH i utrzymywal ok. 8-9.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam juz na skałach jakies chyba grzybki i jakies ukwiały i nie chciałbym tego stracićjak wiem to coś jeść powinny tylko co ?


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za podpowiedzi pozdrawiam


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"teraz co moge dolewac do wody zeby było dobrze jest jakis płyn co mozna by go wlewac za jednym razem czy trzeba mieszac podoradzajcie cos bo jestem zielony ;]" skoro jestes "zielony" to dlaczego zalozyles akwarium morskie? Sorry ale nie rozumiem takiej postawy, szybko zabieraj sie za czytanie, chyba nie liczysz na to ze istnieje jakis "cudowny eliksir" ktory wlewany codziennie do wody zapewni zdrowy ekosystem w akwarium? Czytaj o chemii w akwarystyce morskiej! Masz jeszcze chwile czasu tak wiec czytaj! Zadne rady nie pomoga na dluzsza mete, jesli nie znasz chemii akwarium morskiego!


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu lac? Skala kilkanascie dni po wlozeniu ma zazwyczaj olbrzymie zapotrzebowanie na Ca jak rowniez magnez. Po wlozeniu/przelozeniu skaly, wsypaniu piasku itp czesc zycia obumiera lub jest w slabej kondycji wiec trzeba zyciu pomoc :) Dodatkowo kolega ma jakies wapnie ze sklodkowodnego to trzeba to jakos biologicznie odczyscic a to bedzie wielomiesieczny proces wiec lac Zeostart od poczatku aby go skrocic.

Lac wszystko od poczatku, czym szybciej czlowiek sie nauczyc poprawnie lac i osiagnie optymalne parametry wody tym lepiej dla systemu i przyszlych mieszkancow, ktorzy rowniez beda mieli wieksze szanse na przezycie. Jesli od poczatku wszystko jest lane, to nie ma pozniej problemow ze lanie A wplywa na B, czlowiek w miedzy czasie sie uczy czego lanie wplywa na co i w jakich ilosciach oraz ile ta zabawa bedzie kosztowac - same korzysci.

Oczywiscie lac lac lac monitorujac parametry :)

To oczywiscie jedynie moje zdanie i nie mam zamiaru prowadzic krucjat :]


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simon,

mysle ze Cie rozumiemy:D.

Masz napewno racje, jesli chodzi o Ca, Mg, kH, zasolenie, temp. ale amino, zelazo, stront itp.raczej bylyby przesada.

Wyszlismy z zalozenia, ze ktos na poczatku kariery niekoniecznie zacznie z Ballingiem. Dlatego proponujemy po zalaniu zywej skaly zostawic system nawet na kilka miesiecy i sobie odpoczac. Mozna wlac troche bakterii dla przyspieszenia cyklu i po prostu czekac. :)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie zaczeły mi sie robic zielone glony .Całe szyby pokrywaja zielone glony co z nimi robic i czy to jest normalne .Wzrosły troche parametry wody no 2 0 no3 10mg/l a ph 8.4 .Mam czyscic te szyby z glonów czy same zejda.mam kiepskie testy z sery jak zawsze sprzedawca polecił doradzcie cos pozdrawiam


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodałem troche mikroelementów bo mam zoa i chciałem im cos dac i dodałem lampe 2 hqi 150 w a tak to nic wiecej


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marek :)

@Booa

Glony mialbys niezaleznie od tego czy bys cos wlal czy nie. Podobnie te korale, ktore sie pokazaly, przezyja bez dodawania mikroelementow, ktorych w nowym zbiorniku jest az za duzo.

Czysc szyby, wyrywaj glony jakie Ci sie uda i spokojnie odczekaj ze 2 miesiace, lejac piwko, niekoniecznie do akwarium.

Zaoszczedzone na plynach (nie na piwku) pieniadze, mozesz zainwestowac w kilka testow, ktore za 2 miesiace beda Ci pomocne. Chodzi o NO3, Mg, Ca kH, ph firmy Salifert lub Tropic Marin oraz o nieco drozszy test na PO4 firmy Macherey&Nagel, Rowa lub miernik Hanna.

Test na NO2 juz masz. Mozesz nim ladnie przesledzic przebieg cyklu azotowego.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie trzeba czyścić szyby z glonów ? Mi tam się podobają.

Frontowa oczywiście wyczyszczona z oczywistych względów.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie szyby wyczyszczone .Ale mam jeszcze pytanko kupiłem skałe ze znanego sklepu .......i w tym sklepie czymaja skałe w sumpach pod akwariumami gdzie sa korale i inne zwierzaki w tym ryby .Czy nie zmienia to parametrów wody w tych akwariach przeciez tam tez zachodzi dojrzewanie tej skały .I czy mozna przestawiac skale w dojrzewajacym zbiorniku


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.