Skocz do zawartości
karlos

Odpieniacz WeiPro 2015-18

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.aquatika.pl/product_info.php?products_id=1208

Właśnie oglądam pogladowy rysunek jak zainstalować taki odpieniacz i za Chiny nie moge zrozumieć jak to działa.

Odpieniacz jest wsadzony do szafki pod akwarium. Wynika z tego ze w szafce powinien też być sump. Ale jeśli tak jest to po co pchać wode do odpieniacza bezpośrednio z akwarium ?

Jeśli natomiast nie ma w szafce sumpa , to jak uzyskano szczelność takiego rozwiązania?

Może mi to ktos wyklarować?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest chiński kit nie da się go tak zamontować jak na fotce :clapping_o


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na dolnym rysunku to na pewno nie idzie podłączyć ale ja widze go w sumpie z pompą aquabee 2000 z wirnikiem typu "mesh" myśle że to dobrze by chodziło, łatwa regulacja no i prawie za darmo. A gdyby tak do tego podłączyć jakąś orginalną pompe dragona, oczywiście najmniejszą?Co myślicie o tym.Sam mam odpieniacz jakiś badziew ale rura 15 cm podłączyłem pompe AM PH 2500 od turboflotor multi sl z wirnikiem przerobionym na "mesh" no i chodzi idealnie o niebo bije multi sl-a.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam weipro 2012 na pompie atmana przerobioną na mesh i działa bardzo dobrze :clapping


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojtek15141 :

ja mam weipro 2012 na pompie atmana przerobioną na mesh i działa bardzo dobrze :clapping

Model 2012? czy ma tką budowę jak te http://www.aquatika.pl/product_info.php?products_id=1208

Ja chcę własnie kupic sa 2016 do moich 400 litrów i dać dobrą pompe.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robi :

Tak jak na dolnym rysunku to na pewno nie idzie podłączyć

Czyli tak jak myslałem.

To poprostu chiński CHŁYT reklamowy :clapping.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod szawką da rade go zamontować, sumpmoże byc ale i nie musi jeszcze potrzebna jest mocna pompa która bedzie wtryskiwac wode do odpieniacza. Bardzo podobna budowa do odpieniaczy produkowanych w ussa

http://www.aquarius.ima.pl/galeria_sprzet/sprzet_04.html

http://www.superskimmer.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie ten temat dlatego że myśje iż kupno odpieniacza np "royal exklsive" czy jakoś tak , jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto, a czy on wybiera tylko niepotrzebne białka, inne związki też wywala a wyjałowić wode to ja moge innym pienidłem i to 10 razy tańszym.No ale za to w stopce jak jest napisane "rojal" albo "buble king" to robi wrażenie !!!Nie pisze tego dlatego że mnie na nie nie stać otóż stać ale mam jakieś dziwne uprzedzenie dlatego że -jeśli obecny odpieniacz daje rade to po co mam bardziej wyjałowiać wode?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Burlinski :

Pod szawką da rade go zamontować, sumpmoże byc ale i nie musi jeszcze potrzebna jest mocna pompa która bedzie wtryskiwac wode do odpieniacza. Bardzo podobna budowa do odpieniaczy produkowanych w ussa

http://www.aquarius.ima.pl/galeria_sprzet/sprzet_04.html

http://www.superskimmer.com/

Myśle Grzegorz że nie masz racji. Umieszczenie takiego Weipro pod akwarium, spowoduje ze w kilka minut woda z akwarium, znajdzie sie w pokoju na podłodze.

Woda wyleci przez wężyk do zasysania powietrza do zwężki Venturiego i przez góre, przez zbiornik na pianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myśle jak karlos a po za tym myśle że może on działać bez sumpa z tym że wylot wody musi byc powyżej akwarium czyli z boku na jakiejś półce albo za ścianą schoway w pomieszczeniu technicznym oczywiscie też wyżej akwarium.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.