Skocz do zawartości
Zatorek

Łacińskie nazwy zwierzaków

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszego w Nowym Roku!

Skoro są zmiany na forum i mamy już regulamin dotyczący 'targowiska' chciałbym uczulić wszystkich piszących o poprawne nazywanie zwierzaków !!!

Np. często pojawia się nazwa 'wundermani' zamiast 'wurdemanni', 'debilus' zamiast 'debelius' itd. przykłady mozna mnożyć.

Jeżeli ktoś nie jest pewny nazwy jest świetny leksykon z którego można i trzeba korzystać.

Poprawne wpisywanie nazw, pomoże nam wszystkim w dokładnym wyszukiwaniu informacji na forum, o naszych ulubieńcach.

Apeluję !! Postarajmy się sami dla siebie i przyszłych pokoleń używać poprawnych nazw. Takie małe postanowienie noworoczne :clapping

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram w całej rozciągłości :clapping ja bym jeszcze do tego dodał poprawne pisanie po Polsku w ogóle czegokolwiek, ale to walka z wiatrakami:googleye

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

... ale to walka z wiatrakami:googleye

Pozdrawiam

seb

Też tak myślę ale musiałem się uwywnętrznić :clapping

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie wymaganie by nazwa rodzajowa była pisana wielką literą a gatunkowa małą jest chyba fanaberią i bezsensem, co?

Szkoda bo byłoby miło :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety za cholerę nie umiem zapamiętać nazw łacińskich,z ortografią mam też problem za co jak co przepraszam,ale jestem za poprawnymi nazwami choć by przez to że wpisując w gogle i szukając opisu są trudności z znalezieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar, apel Zatorka skierowany jest pewnie do wszystkich ale najwięcej problemów IMO stwarza ignorancja i lekceważenie zasad a nie ograniczenia niezależne od nas samych. Jestem przekonany, że moglibyśmy na naszym forum zacząć stosować poprawny język, wystarczy się trochę przyłożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar ja też nie pamiętam wszystkich nazw ale mamy XXI wiek i wszyscy mamy dostęp do internetu gdzie można sprawdzić to i owo :) Jak zauważył @rs apel jest do wszystkich. Nie miałem nikogo konkretnego na myśli. Po prostu myślę, że jest nas tak mało, że powinnismy się szanować nawzajem.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.