Skocz do zawartości
Konrad_wawa

Falownik za 60zł ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Falownik JVP 101

Czy ktoś mi może wytłumaczyć co dokładnie robi ta pompa, która ma (cytuję) "automatyczny zmienny kierunek"? Nano Wavebox kosztuje grube pieniądze, wygląda zupełnie inaczej i raczej działa też inaczej. Więc o co dokładnie tutaj chodzi?


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką jedną, jedynie co robi automatycznie to pompuje wode po włączeniu :). Kierunek można ustawiać ręcznie w pewnym zakresie. Tak sie zastanawiam, czy gdyby pompa byłaby luźno osadzona w uchwycie magnetycznym to może wykonywałaby jakieś automatyczne ruchy. Umnie przynajmniej tylko tak to działa.

Na allegro znalazłem coś takiego. Wg. opisu ma automatyczny zmienny kierunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad,

Krzys ma racje. Jak zmienisz reka ustawienie pompy to automatycznie bedzie dmuchac w innym kierunku.:)

Co do tej pompy ktora Krzys wynalazl na Allegro - zalozenie jest takie, ze prad wody napedza dysze wylotowa pompy, ktora przemieszcza sie z prawa na lewo i spowrotem. Mialem taka. To badziewie dziala kilka dni i gdy glony, kamien itp odloza sie na niej to juz nie dziala.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, a może ty kupiłeś tego JVP na allegro co? Bo zauważyłem, że ten ze sklepu internetowego ma inne śmigiełko w środku (kolor biały) a ten z allegro ma czerwone. Model niby ten sam, ale na allegro nie jest napisane, że ma "automatyczny zmienny kierunek". Więc może to jakieś podróby sprzedają po prostu i akurat na takie coś trafiłeś? No bo z drugiej strony po co by w sklepie pisali, że "automatyczny zmienny kierunek"?

Link do allegro: http://allegro.pl/item509175418_pompa_wavemakejvp_101_2....


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

co do automatycznej zmiany kierunku strumienia to niema co na to liczyć. Taki błędny opis był dostarczony przez importera tego sprzętu. Pomijając ten istotny fakt to te pompy bardzo dobrze się spisują w akwariach.

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie kupiłem też z białym śmigiełkiem. Może kierowali się rysunkiem z opisu produktu, na którym pokazane są możliwe do ustawienia kierunki.

3445-pompa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konrad_wawa :

Krzychu, a może ty kupiłeś tego JVP na allegro co? Bo zauważyłem, że ten ze sklepu internetowego ma inne śmigiełko w środku (kolor biały) a ten z allegro ma czerwone. Model niby ten sam, ale na allegro nie jest napisane, że ma "automatyczny zmienny kierunek". Więc może to jakieś podróby sprzedają po prostu i akurat na takie coś trafiłeś? No bo z drugiej strony po co by w sklepie pisali, że "automatyczny zmienny kierunek"?

Link do allegro: http://allegro.pl/item509175418_pompa_wavemakejvp_101_2....

Ale Konrad ja tam w opisach nigdzie nie widzialem wzmianki o automatycznym zmiennym kierunku, jest tylko o naturalnym ruchu wody.

Tak na marginesie to mam 2 takie w akwa i jestem z nich bardzo zadowolony (stosunek ceny do jakosci)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W32darWin :

Ale Konrad ja tam w opisach nigdzie nie widzialem wzmianki o automatycznym zmiennym kierunku, jest tylko o naturalnym ruchu wody.

A bo jeśli chodzi o mnie to ja już to wyciąłem.

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo JVP ma biale smigielko a na zdjeciu sa pompy korallia (niedawno byla dyskusja na ten temat)

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mcten :
W32darWin :

Ale Konrad ja tam w opisach nigdzie nie widzialem wzmianki o automatycznym zmiennym kierunku, jest tylko o naturalnym ruchu wody.

A bo jeśli chodzi o mnie to ja już to wyciąłem.

Pozdrawiam,

Marcin

I wszystko jasne:)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.