Skocz do zawartości
pelczus

Propozycja dla firm zrobienia kpl akwarium morskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Chcę zrobić kpl akwarium morskie jako reklamę sklepu, proszę o przesyłanie ewentualnych ofert na priv lub rady do kogo sie skierować opisać na forum.

Oczywiście mam już pewne wytyczne jak ma to wyglądać:

Budżet ok. 8000 zł brutto Fv jest bardzo ważna, oczywiście jeśli by ktoś coś ciekawego zaproponował to jeszcze z 1000zł mogę dorzucić do puli.

Akwarium o wymiarach ok 100x60x60 frontowa szyba opti white+ oświetlenie hqi z t5

Stelaż+obudowa

Sump z całą kpl filtracją

Oczywiście skała + całe życie

Oczywiście montaż i start całego zbiornika.

Zbiornik ma być zamontowany w Tarnowie woj. małopolskie


Prawie 500L Oceanu :) Akwarium Powstało w maju 2009r. Aqua Medic Percula 120 z gięta szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że bedziesz musiał dorzucić wiecej do tej puli :)

Pozdrawiam


130x64x60, ReefOctopus RO-PS3000Int, 2x150, 4x54, BP, OR3500, 21000 l/h, SPS, LPS, Zoa, Tubi.

czerwiec 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że sprzet nie musi być nowy. Pozatym zdaję sobie sprawę że nie będzie to nie widamo jaki sprzęt najwyższej klasy bez komputerów, dozowników itp rzeczy.

Pozdrawiam


Prawie 500L Oceanu :) Akwarium Powstało w maju 2009r. Aqua Medic Percula 120 z gięta szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem biorąc pod uwagę dodatkowe koszty jak montaż, start, tudzież zabezpieczenie sobie przez wykonawcę kosztów ew. reklamacji (szczególnie, że niby sprzęt ma być używany) ta pula na tyle się okroi, że może być z tym jednak problem.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma szans za ta kwote zalozyc przez osobe zewnetrzna dzialajacy zbiornik


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet najmniejszych...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że nie jest to mała suma :) Byłem ostatnio IAM w Krakowie i podobny zbiornik z życiem wycenili na ok. 9 tyś oczywiście jeśli chodzi o sprzęt cudów tam nie ma....


Prawie 500L Oceanu :) Akwarium Powstało w maju 2009r. Aqua Medic Percula 120 z gięta szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie ma cudow w sprzecie, to licz sie z tym, ze akwarium bedzie ladne przez kilka miesiecy. Calkowicie nie rozumiem polityki wiekszosci firm zakladajacych akwaria - jeden "strzal", a potem niech sie dzieje co chce.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w akwariach firmowych potrzebne są komputery i inne dozowniki bo jak są jakieś święta, wakacje i inne wolne dni to prace za Ciebie wykona właśnie komputer lub dozownik.

Chyba że zamiast morskiego założycie np: Malawi..


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to twoja firma, w sensie codziennie tam jesteś ,ale takie firmowe musi być lepsze niz domowe. jakoś nie wyobrazam sobie zeby ktos 3 razy dziennie np w niedziele jeżdził dolewać wodę czy włączyć wiatraczki.

Sa tu na forum dobre firmowe baniaki - finansowo taniej bedzie jak sam postawisz i dużo dużo taniej utrzymanie akwarium jak bedziesz wiedział o co biega.

To tak jakbyś chcąc mieć samochód zlecił zakup jakiej firmie i jeszcze płacił kierowcy zeby Cie woził.

Przeczytaj przyklejone wątki w dziale dla nowicjuszy i zdecyduj się czy jesteś w stanie to szybko przetrawić. :)

Na forum na pewno znajdziesz pomoc.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z opiniami na temat że najlepiej na poczatku zainqwestowac wiecej, natomiast nie wierze, ze kazy z was od razu odpalal wszystko z kumputerami dozownikami itp rzeczami, jesli chodzi o komputer i dozownik planowalem to zrobic ale w poznieszym czasie, poczatkowo fundusze na to nie pozwalają....

A dlatego chciałem zlecić to firmie ponieważ zależy mi na fv i napisanej w ten sposób żębym mógł wrzucić to sobie w koszta....

Natomiast jesli chodzi o czytanie forum to czytam juz od kilku miesiecy i moja wiedza coraz bardziej sie rozwija.

A co myslicie o zestawie RED SEA MAX 250- cena ok 4500zł brutto nowe

Ewentualnie oferta rikardo na allegro Aqua medic Percula z gięta szybą za 3500 brutto używane


Prawie 500L Oceanu :) Akwarium Powstało w maju 2009r. Aqua Medic Percula 120 z gięta szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za bledy ale klawiatura mi sie przestawila :)


Prawie 500L Oceanu :) Akwarium Powstało w maju 2009r. Aqua Medic Percula 120 z gięta szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pelczus :

Wydawało mi się, że nie jest to mała suma :) Byłem ostatnio IAM w Krakowie i podobny zbiornik z życiem wycenili na ok. 9 tyś oczywiście jeśli chodzi o sprzęt cudów tam nie ma....

Mnie też IAM robił wycenę i wg mnie to co proponowali nie miało szans powodzenia. Na 200% po miesiącu dokupowałabym nowe elementy.

Za 7 tys proponowali:

-zbiornik 200 l bez opti

-stelaż bez szafki

-sump

-hydraulikę

-pompę Aquael 3500L/h

-2 koralie cyrkulacyjne

-lampę na 4 szt T5

-odpieniacz

- RO bez DI

-dolewkę

- 9 kg piachu, 10 ceramiki i 10 kg skały

-montaż

I tyle.

Marniutko.


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pelczus, przy wymiarach akwarium jakie podałeś w pierwszym poście i kwocie jaką chcesz wydać, nawet mowy nie ma o komputerach... Nawet na podstawowy sprzęt ze średniej półki nie starczy.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy tak za 4500 brutto kupisz RSM250 ja widzialem na necie w angielskim sklepie za 1500 funtów + koszt transportu o ile ci wysla, ja swoje RSM130 wyszukalem dopiero w niemieckim sklepie, wszedzie indziej odpisywali, ze nie prowadza sprzedazy zagranicznej albo, ze nie wysylaja akwariow bo sa za delikatne...

pozdro

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za aktywny udział w wątku...

Co do wypowiedzi "smoki" to się zgodzę dostałem bardzo podobną specyfikacje tylko większa ilość skały, lampa blau aquaristic z hqi i klika rybek, grzybków i ukwiałów

Natomiast co do wypowiedzi "enigma 17" jest już dystrybutor na terenie polski, ale w tej chwili maja red sea max 130, nie pamietam nazwy, ale ktoś z poznania.

Co raz bardziej rozważam opcje tej perculi 120 używanej i dokupić do tech dozownik grotecha. A w późniejszej wersji jakiś komputer, ale jeszcze nie wiem jaki... To dopiero po kilku miesiącach


Prawie 500L Oceanu :) Akwarium Powstało w maju 2009r. Aqua Medic Percula 120 z gięta szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bys sie dowiedzial podaj namiary na priv, zerknalbym tak z ciekawosci jaka maja przebitke..

pozdro

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim mieście mieszkasz?


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pelczus,

Zbiornik i te bardziej uniwersalne akcesoria akwarystyczne możesz kupić w hurtowni "Arab" w Zabierzowie. Sprzedają po cenach hurtowych każdemu kto do nich przyjdzie z zaśw. o prowadzeniu działalności i nadaniem nr NIP i niekoniecznie musi to być działalność "zoologiczna", wystarczy jakakolwiek. Fakture dostaniesz stricte na to co kupujesz ale cena będzie dobra, np. :

- akwa 100x50x50 - 167 zł

- grzałka jager 150W - 65 zł


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pelczus jak w Tarnowie to moge Ci pomoc mieszkam teraz w Tarnowie to cos uradzimy, do Krakowa mamy niedaleko to po zwierzeta bedzie blisko a jesli chodzi o sprzet to zrobimy kalkukacje i zobaczymy czy sie zmiescimy w tej kwocie. Daj znac na pw czy bylbys zainteresowany.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze za te sume ktos zrezygnowany sprzeda swoj komplet. Z faktura bedzie krucho, ale za to taniej. Gdybys sam serwisowal swoje akwarium, to firma moze takie zalozy, bez specjalnych usprawnien, bo po skasowaniu naleznosci umyje rece i zniknie. Ale gdyby ta firma miala przez np: pierwszy rok Ci udowodnic, ze to akwa moze dzialac, to bez automatyzacji pewnych czynnosci, ktos bedzie musial dwa x dziennie dochodzic, to znaczy, ze te 8 tys. wydasz w 2 miesiace na pensje dla opiekuna. W koncu to on ponosi odpowiedzialnosc, gdy czegos nie dopilnuje i korale lub ryby padna.

Musisz zwrocic uwage na fakt, ze firma zamontuje Ci np: odpieniacz jaki bedziesz chcial, nawet ten najtanszy, ale z tym odpieniaczem nie bedzie chciala pozniej pracowac chyba, ze wynagrodzisz jej wiekszy naklad pracy nad utrzymaniem dobrych parametrow.

Czasami ktos odsprzedaje kompletne akwarium np: 500 l bo zaklada 1000 l. Nie wszystko ze starego pasuje do nowego zbiornika... Za 8000 moze cos takiego znajdziesz.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za udział w dyskusji w najblizszym czasie postaram się spotkać z "Piotr1" w Tarnowie może coś wymyślimy.

Nie mniej jednak korci mnie zestaw Aqua Medic Percula 120 który jest na allegro.

Ale zastanawiam się co będzie mi jeszcze potrzeba oprocz samego kpl akwarium, osmozy, oswietlenia, myslalem o pompie dozujacej grotecha, w zestawie sa 3 pompy cyrkulacyjne?

I oczywista sprawa to zycie....


Prawie 500L Oceanu :) Akwarium Powstało w maju 2009r. Aqua Medic Percula 120 z gięta szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy dozujace (i "zycie") bedziesz potrzebowal dopiero za kilka miesiecy (to nie sa pompy cyrkulacyjne, tylko dozujace). Wazniejsza od poczatku bylaby automatyczna dolewka odparowanej wody.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie Stani.

Co do kosztow to nie ma szans. Do akwarium 360 litrowego z sumpem bedziesz potrzebowal okolo 70kilo skaly. Doloz do tego pare rybek, z 20-30 korali, slimaki, kraby, krewetki i praktycznie nic nie zostanie. Oczywiscie mowie o akwarium robiacym wrazenie a nie o jakims pustostanie.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.