Skocz do zawartości
michał

Izba Celna w Gdyni

Rekomendowane odpowiedzi

Michal - czy to ostrzezenie przed Nasza wizyta w Berlinie?:)

wlasnie, czy ktos kupowal zwierzaczki za granica? jakies problemy na samej granicy? jakies specyficzne wymagania celnikow? jakies dokumenty potrzebne? bedziemy wdzieczni za pomoc, wskazowki i uwagi...


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie jedziecie do berlina ja też mam kilka adresów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie rozumiem, tzn ciekawi mnie ten załącznik B, ja z Egiptu przytachałem gdziesz 20 kg muszli zebranych z plaży z tych zbiorów wykonałem ekspozycję z nazwami w gablotce, nie powiem co mieli inny podróżnicy, bo mieli faktycznie żywą skałę i .... i nic albo mieli szczęście , Jeśli chodzi o Niemcy to dokonałem zakupów w likwidowanym sklepie w Niemczech miałem potężny karton na tylnym siedzeniu, ale poprosiłem o zaświadczenie że legalnie nabyłem takie zwierzaki, nie miałem kontroli, jestem ciekawy czy zobaczył bym taki załącznik ja te z kontroli, jakby mnie zatrzymali, hmmm

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak się zapytam:) jak bym sobie kulturalnie kupił koraliki w Niemczech to dostałbym jakieś potwierdzenie że ja to kupiłem a nie wyciosałem z rafy??

Sorry za banalność pytania ale ciekawi mnie bo może się wybiorę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyżej myslę że jak sprzedawca wie o co chodzi to powinien sam zaproponowac takie zaświadczenie, aj musiałem poprosić ale takie uwalił z 4 pieczatkami że chyba jakbym miał rekina to by mnie nie ruszyli :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martinnew od 1 maja 2004 granice do i z niemiec przekraczasz tak jak byś przechodził na drugą strone ulicy . wystarczy dowód osobisty z twoją fotką dla wopka na granicy /kontroli celnej niema ,przy przekraczaniu granicy wewnętrznej uni i nikogo nie interesuje co tam wieziesz /, paszport zostaw sobie na wycieczke do Sojuza lub USA.... .na jedno co powinieneś zwrócić baczną uwage to to by Cię nie przejechały auta na granicy. :) , eunuch nisko stoi , auto z większeym bagarznikiem weście by się wam wszystkie zwierzaki pomiesciły , nie zpomnijcie też zwiedzić przy okazi o ile wam starczy czasu akwa zoo w Berlinie/naprawde warto/.i powodzenia w zakupach :) a cała reszte zabijcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , straszie dlugo by pisac , propouje poszukac przepisow zwiazachz CITE-s, faktczie sa przepisregulujace przewoz zwierzat przez graice jestich wiele, dla as najwazniejsze sa dwie sprawy:

1 - ochroa ginacych i zagrozoch gatunkow czyli cites

2 - ochroa weterynaryjna :D- choroby itp.

jesli ktos chce sie dowiedziec wiecej i pogadac zapraszam a gg 1376961, nie bede tu udzil wszstkim, pozdrowienia tomek


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polaska jak kazdy inny kraj chroni sie przed przywozem groznych chorob zakaznych odzwierzecych, dla tego tez glówny weterynarz polski :), wydaje zakazy badz ograniczenia w przywozie niektorych zwierzat produktow z nich itp., ale ta sprawa raczej was nie dotyczy, gorzej jest z cito,jak wiadomo na granicach pracuja raczej malo umni ludzie bez obrazy oczywiscie, nasluchali sie o zakazach cites i wszystko co wyglada ciut inaczej jak chomiczek juz podpada im, np taka papuzka czy egzotyczna rybaka, zaraz dociekaja czy to aby nie zagrozony gatunek itd itp, ale takie sytuacje na naszych granicach zdarzaja sie teraz raczej badzo bardzo rzadko, ale jak wczesniej pisalem to dluzszy wywod wiec jesli ktos ma szczegolna potrzebe dowiedziec sie wiecej zapraszam na gg, mysle ze zwykly paragon ze sklepu na rybke czy korala wystarczy :D


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko przy zalozeniu, ze w ogole beda kontrolowac. Mnie nie kontroluja prawie wcale, fakt, zadnych zwierzat ne wioze :) jezdze raczej przez male przejscia, kontroluja glownie na duzych tyou Olszyna, Swiecko, Kolbaskowo, Zgorzelec. Chociaz kontrola moze sie zdarzyc zawsze to najlepiej udac idiote i pokazac paragon ze sklepu. Skoro jestesmy w UE i w innym kraju UE cos kupujemy legalnie w sklepie to generalnie nie popelniamy przestepstwa przewozac to przez granice (w rozsadnych ilosciach). Panowie i panie na granicy sa generalnie wyrozumiali a jak sie zna do tego kilka slow po niemiecku to w ogole powinno byc ok.

Ale to tylko moje obserwacje, zeby ktos nie mial potem pretensji jak go zlapia :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.