Skocz do zawartości
dragon_x

KRAB W EUPHYLII??? PROSZĘ O POMOC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanie, czy ktos spokal sie z krabem mieszkajacym w euphylii albo innym koralu? wlasnie przywiozlem do domu dordna euphylie. jeszcze sie aklimatyzuje w worku i zauwazylem malego krabika w miedzy polipami jednego z konarow. czy ktos sie z czyms takim spotkal? skoro mieszka w koralu to chyba nie jest grozny? na te chwile nie moge zrobic zdjecia ale jak tylko bedzie mozliwosc postaram sie zdjecie zamiescic, prosze o porade i wszelkie informacje i spostrzezenia na ten temat

pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje za pomoc


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupilem akropore z krabem symbiotycznym. Poczytalem o nim uznalem za ok dodatek do korala, ale za kilka dni po wsadzeniu korala do akwa zaczelem myslec ze mam zwidy albo predatora w akrze, w koncu zaczelem obserwowac korala b wnikliwie a tu prezent nr 2 prawie idealnie przezlrocztsta krewetka, przelatujac miedzy galazkami zalamywala siatlo ;), i tak se zyja z tym krabem na akrze w sasiedztwie. Poszukaj zdjec swojego kraba w sieci i dowiesz sie wiecej o nim, czy ok czy do sumpa z nim ;).


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj

heh, masz moze foto swojej parki??

ciekawe czyli krab moze byc sobie symbiotykiem koralowca??

ciekawe, napewno nie jest wlochaty , ona teraz wisi z podpietym do szczytu skalki styropianem do gory nogami to widze go momentami , szczypce ma:) tylko powiedz mi jelsi mozesz, na czym polega symbioza kraba z koralem?? bo jakos mi sie w glowie nie miesci:) jakby taka wspolpraca wygladac miala:)

pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam kraba w acrze,ale co on tam robi oprocz tego ze siedzi,to nie wiem.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku akropor polega to na tym , ze w naturze krab zywi sie slimakami nagoskrzelnymi pasozytujacymi na koralu, czyli pomaga mu, nie mowiac juz na ochronie ktora daje mu koral, wiec ta symbioza w przypadku akropor jest jak najbardziej dwustronna, w przypadku euphylii nie bardzo moge wyobrazic sobie symbioze 2 stronna, podejzewam, ze krab poprostu chroni sie w niej. Zreszta o takiej parze slysze pierwszy raz

Edit. w przypadku akropor kraby symbiotyczne sa proste do rozpoznania, maja kolor rozowy z charakterystyczna kreska idaca od oka do oka ( jak opaska zorro ;))


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w stylophorze mam symbiotycznego kraba już ponad rok i działa świetnie, nigdy nawet ciemną nocą;) przy nagłym odpaleniu latarki nie widziałem go nigdzie indziej jak w drzewku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem euphylie i siedział w niej krab lub krewetka czy inny robak, którego zobaczyłem po 2-3 miesiącach bo wygladał jak koral - ubarwienie identyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem co to za gatunek,

może popatrz tu :

http://pl.reeflex.net/kategorie/58.html

jakbym miał zgadywać jak wróżka to strzelałbym w : Neopetrolisthes - trafiłem ? ;)

ps. sa one (Neopetrolisthes) do kupienia, czy może być z tym problem ?


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem kilk a fotek

krab wyszedl z euphyli a wlasciwie to chyb przy wkladaniu do akwa wypadl z polipow na szkielet i ze strachu zlazl , zakoap sie w zwirze, chcialem muszelka go stamtad wuycignac i wlazl do niej i sie schowal

jesli jakies foto w miare wyszlo za 10 minut macie w nowym poscie, tylko dajcie mi chwilke ;)


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze go zidentyfikowac?

OTO OBIECANE FOTO:

3344-krab_0001.jpg

3344-krab_0002.jpg

3344-krab_0003.jpg

3344-krab_0004.jpg

3344-krab_0005.jpg

3344-krab_0006.jpg


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji ,pytanie,

przperaszam ze mnoze posty ale te zdjecia zamuja sporo:

ustawilem euphylie w miejscu z najmniejsza mozliwie cyrkulacja, w miejscu z troche slabszym swiatlem czy to bedzie dobre miejsce???

dziekuje i pozdrawiam

ps. krab z muszli nie wychodzi

czy to moze byc ten krab??

http://pl.reeflex.net/tiere/2605_Eupilumnus_sp..htm


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na moje oko to dzikus niestety, udalo mi sie doslownie kilka dni temu zlapac takiedo tylko wielkosci ok 5 cm, zostal jeszcze jeden niestety i znalazlem wylinke nastepnego mniejszego, skad one sie biora to nie wiem.


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krab zostal juz wyeksmitowany i trafi do sumpa:) kolegi, niestety to eupilumnus, niezly predator, wiec lepiej go wylapac... slyszalem co dorosly osobnik zmajstrowac w zbiorniku...;) a szkoda, bo ladniutki jest ;)


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.