Skocz do zawartości
Artur160

akwa dla granika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

jakie akwa min. bedzie potrzebna dla: Cephalopholis miniata lub Cromileptes altivelis

Pozdr.


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na rozmiar tej ryby we wrocławskim Zoo to ja bym powiedział że 500 to tak lekko. Zależy ile on jeszcze urośnie, ale już teraz jest spory.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodał bym pareset litrów do tego 500 :) Cephalopholis miniata rośnie do 45cm (wg. źródeł znalezionych w internecie). W pracy mam akwarium ~750l i nie wyobrażam sobie tam takiej 45cm rybeczki pływającej :)


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem... Skoro w naturze rośnie do +/- 40cm czyli jak z. Veliferum i Naso, prawda?? Jak to jest że dla takich samych dużych pokolcow wystarczy + 300l a dla mniej zywotnego granika +500(c.miniata) ???


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur

Dla Veliverum i Naso 500 l to o wiele za malo. To, ze ktos te ryby hoduje w takim malym litrazu nie znaczy, ze sie nadaja. To jest kazdego indywidualny wybor.

Wyczytalem, ze ten miniata osiagnie w akwarium dosyc szybko, ale tylko 75% swojej docelowej wielkosci :)

Zje wszystko, co mu sie do pyska zmiesci i tyle samo wydali..

Nie wiem w jakim dlugim akwarium chcialbys go trzymac, ale jak bedzie mial 30 cm to metrowe akwarium przeplynie bez ruszania pletwami, wystarczy jak szybciej odda gazy.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem opinie że do tych pokolcow wystarczy 300l.... A co do wymiarów akwa to 120dł i ok 40 szer. I jak narazie to pływa w nim p.pawiooka która ma ok 30cm...


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym akwarium z rekinem pływał przez jakiś czas C. miniata. Nie wiem czy miałeś okazję oglądać tą rybę na żywo. Ta ryba musi mieć dużo miejsca. Co prawda nie pływa w toni równie żwawo jak np. pokolce. Raczej siedzi spokojnie pod jakimś nawisem ew. włącza opcje patrol i pływa wokół skał. To wszystko kończy się jednak w momencie podania żarcia. Strzał jest momentalny, ryba ma tylko jeden cel - atak, nie patrzy na skały, inne ryby, idzie na złamanie karku.

W zbiorniku tej wielkości zrobisz z niego welonkę.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć ile cm miał Cromileptes altivelis który pływa w Zoo, ale akurat na dole stoi u mnie 450 litrów ojca z paletami. Akwarium ma 150x50x60(wysokość) i powiem szczerze, że o ile na długość, ok jakoś by tam dał radę, to jakby ustawił się w poprzek, to tak ledwo ledwo. Także wydaje mi się, że również w przypadku tej ryby nie tylko długość akwarium ma znaczenie, ale i jego szerokość.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz widziałem tą rybkę na żywo w akwarium wystawowym w pewnym centrum handlowym i miała ok 17cm dl. No i jak już mówiłem praktycznie nie pływala, tzn. od groty do groty, dlatego wydawało mi się ze akwa o takich wymiarach będzie ok, ale dzięki za wyprowadzenie z błędu i może podeslijcie wymiary które będą dla niej ok( chodzi mi o zbiornik który zmesci się w pokoju;))


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.