Skocz do zawartości
ozim

ODPIENIACZ - 450 LIT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie forumowiczów. Powoli przymierzam się do zmiany odpieniacza. Obecny chyba przy większej obsadzie nie wydoli. Powiedzcie czy rzeczywiście jest duża różnica np między Deltec APF 600 a Bubble King 180 mini. Czy w tym przypadku płaci się jedynie za firmę czy rzeczywiście Bubble King ma coś wyjątkowego. W obiegu mam ok 570 litrów wody.

Pozdro

Ozim


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny zbiornik 430 + 100 sump. Wcześniej używałem delteka AP850, od jakiegoś czasu pieni Bubble King 200SM, świetny odpieniacz na pewno warty swojej ceny- już po kilkunastu sekundach od włączenia tworzy piękną gęstą pianę i wybija syf.

Zastanawiałem się również nad wersją mini, lecz słyszałem kilka opinii niepochlebnych, zdecydowałem się na ten większy i nie żałuję, jakość pracy i jej kultura rekompensują nienajniższą cenę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze ten Deltec bylby taki troche "na styk". Ten inny podaje prawie 2 x wiecej powietrza, takze nawet trudno go porownywac, to inna polka.

Z nieco tanszych mozesz popatrzec na ATI, H&S i Cyclon AS 1500.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w obiegu mam ok 570 litrów to czy mam szukać odpieńka na 700 czy 1000 litrów. Jaką rezerwę najlepiej sobie założyć


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Odpieniacze nad którymi sie zastanawiasz to dwie rozne pulki. Moje zdanie jest takie:

Jesli kasa ma znaczenie wez Delteca.

Jesli spisz pol metra od akwarium i musi byc on bezglosny wez mBK

Jesli zalezy ci na wydajnosci to bez wachania KZ.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po prostu czy cena rzeczywiście ma przełożenie do jakości bo różnica jest dwukrotna. Nie chcę płacić za etykietkę tylko za jakość więc głównym wyznacznikiem jest wydajność. Sprawa głośności u mnie nie jest istotna.

Pozdro


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz wydać taką kwotę to bez wachania kupiłbym BK, ja przeszedłem bezpośrednio z delteka i różnica jest widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.