Skocz do zawartości
gordon771

Akwarium SERA 130L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fascynatów akwarystyki morskej.Akwarystyką słodkowodną zajmuje się ponad 10 lat.Chce założyć sobie minirafe.Proszę wszystkich forumowiczów o opinie co sądzicie o zestawie firmy SERA.Zestawy takie są w sprzedaży na allegro http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=529272508 Moje pytanie czy w takim zbiorniku bedzie możliwe utrzymywanie stabilnych parametrów wody? I czy ewentualnie trzeba jeszcze coś dokupić.Dodam tylko tyle że decyduje się na taki zbiornik,bo moge kupić go po naprawde dobrych pieniądzach.Pozdrawiam wszystkich i proszę o opinie.


Akwarium 400L+180 sump

Cyrkulacja 4x5000 JVP

Oświetlenie 8xT5 54W

Obieg 2xATMAN 306

Odpieniacz HYDOR Performer 500 DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam osobiscie posiadam niezalany jeszcze gotowy zestaw Red Sea Max 130. Jeśli chodzi o ten zestaw to wg mnie swiatlo jest o polowe za slabe tak samo cyrkulacja ,takze zastanow sie czy bedziesz mogl przerobic pokrywe na mocniejsze oswietlenie, ewentualnie rozwaz mozliwosc budowy zbiornika od podstaw:D. To tyle ode mnie...

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogole to co masz na mysli "dobre pieniadze", poszukaj na forum postow odnosnie kosztow zalozenia i porownaj ze swoim budzetem i zastanow sie co bedzie sie lepiej oplacac. Kupno gotowego zestawu, ktory moze nie spelniac twoich oczekiwan, albo zrob wszystko od podstaw. Twoj wybor. Ja kupilem swoj zestaw jak euro bylo tanie i sie oplacalo. Ale ja sam osobiscie bym sie mocno zastanowil nad kupnem tego zestawu.

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1232635393.JPG

1232635418.JPG

Mysle ze takie zdjecia mowia same za siebie. Da sie trzymac. To nie moje akwarium, a akwarium z mojego ulubionego sklepu. Jest tam u nich jako wystawowe (oczywiscie jedo z kilku).

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dobre pieniądze" to znaczy że połowa tego co koszt na aukcji.Wiem że koszta urządzenie takiego zbiornika morskiego nie są małe,ale większy zbiornik nie wchodzi w gre bo nie mam za dużo miejsca na jego ustawienie.Chodzi mi o to czy w takim zbiorniku jest szansa na jakieś efekty?


Akwarium 400L+180 sump

Cyrkulacja 4x5000 JVP

Oświetlenie 8xT5 54W

Obieg 2xATMAN 306

Odpieniacz HYDOR Performer 500 DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazalem ci zdjecia. Wyobraz sobie sam jakie efekty sa takiego akwa. Wiadome jest ze takie akwarium nie jest samowystarczalne. Woda sama sie nie podmieni, nie doleje, musisz jakies mikroelementy stosowac itp,itd. Ja swoje akwa mam kompletowane od podstaw ale chodzily mi mysli po glowie czy nie wziasc gotowca. Mysle ze jak masz okazje to mozesz sie skusic. Zawsze mozesz pokombinowac z oswietleniem jak bedzie nie wystarczajace. Ja za swoje akwa (chodzi mi o sprzet i zbiornik) wylozylem wiecej niz za gotowca.

Tylko tak sie zastanawiam ze to jest chyba zestaw red sea (zdjecia wyzej) - ale to chyba juz nie wielka roznica

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie się tematem.Zrozumiałe jest że trzeba podmieniać wodei pilnować jej parametrów.Tylko czy te oświetlenie naprawde jest takie słabe że trzeba by było je odrazu wymienić?


Akwarium 400L+180 sump

Cyrkulacja 4x5000 JVP

Oświetlenie 8xT5 54W

Obieg 2xATMAN 306

Odpieniacz HYDOR Performer 500 DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawie masz 48W oswietlenia na 130l wody. Jesli chcesz cieszyc sie ladnym baniakiem powinienes miec mocniejsze oswietlenie (najlepiej 1W na 1L albo i wiecej). Oczywiscie nie mowie, ze nic sie tam nie da trzymac. A co do tych zdjec to to akwarium nie ma zmodyfikowanego oswietlenia (bo cos mi za jasno jak na takie swiatlo, ale popraw mnie jesli sie myle)?

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko tak sie zastanawiam ze to jest chyba zestaw red sea (zdjecia wyzej) - ale to chyba juz nie wielka roznica

moim zdaniem jest duza roznica, bo zanim kupilem swoj RSM zastanawialem sie nad tym sery, wg mnie RSM jest (m.in. dlatego, ze ma 110W oswietlenia PC 50/50 10k/actinic, dwie pompy z kierunkowymi koncowkami (fakt, ze nie najmocniejsze, ale sa dwie, w sera 1), sera ma odpieniacz na kostke, RSM na pompe no i szafke, ktorej na tej aukcji nie widzialem). To chyba tyle ode mnie:D...

ps. z drugiej strony jak mozesz tanio kupic to sie nie zastanawiaj, oswietlenie sie przerobi:D, im wiecej osob ma morskie akwa tym lepiej...

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
enigma17 :

Jesli chcesz cieszyc sie ladnym baniakiem powinienes miec mocniejsze oswietlenie (najlepiej 1W na 1L albo i wiecej)

pozdrawiam

maciek

Co do teorii 1W/1L i sztywnego trzymania sie do tej zasady to nie bede sie wypowiadał bo juz sporo było na forum, ale zobacz sobie akwa kolegi @kivi http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=7897 jak dla mnie akwa bajeczka :) światełko niecałe 0,3W/L !!! i sam wyciągnij wnioski...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że pokusze się i kupię to akwarium a z oświetleniem zobaczye jak to bedzie wszystko funkcjonować.


Akwarium 400L+180 sump

Cyrkulacja 4x5000 JVP

Oświetlenie 8xT5 54W

Obieg 2xATMAN 306

Odpieniacz HYDOR Performer 500 DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akwarium na fotkach, o ile dobrze pamiętam to jednak RS. Na żywo prezentuję się jeszcze ładniej. Ostatnio z pół godziny ślęczałem i gapiłem się w nie jak w obrazek rozmawiając z Panem Michałem troszkę na temat morskiego. Jeśli więc jedyną różnicą RS a Serą jest światło i cyrkulacja i masz okazję kupić je za naprawdę okazyjną cenę to myślę, że to nie najgorszy wybór. W końcu dorzucić jakąś głowiczkę to nie problem, a i światło zapewne da się przerobić przy odrobinie cierpliwości i dobrych chęci.

W32darWin, a widziałeś już nowe morskie, które stoją na zapleczu? Już nawet rybcie tam pływają :) Fajnie, że w końcu we Wrocku coś ruszyło się w temacie.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dostawa nowego życia już wkrótce .......


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpowiadają Ci wymiary, wygląd i cena i do tego nie boisz się ewentualnych przeróbek to bierz, balon podał swietny przykład, nie samym światłem morskie żyje. Oczywiście zależy jakie zwierzaki bedziesz chciał trzymać, ale są takie którym wręcz służy słabsze światło. Tak BTW, kolego enigma, proszę używaj opcji "edytuj" zamiast pisać posty jeden pod drugim, w przeciwnym razie drugi post będzie kasowany :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem do tego zbiornika wpuścić pare błazenków,oczywiśćie żywą skała piasek i pare korali miękkich.Czy przy tym oświetleniu co się znajduje w zestawie SERY Bedzie to funkcjonować?


Akwarium 400L+180 sump

Cyrkulacja 4x5000 JVP

Oświetlenie 8xT5 54W

Obieg 2xATMAN 306

Odpieniacz HYDOR Performer 500 DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok na przyszlosc bede pamietal...

pozdro

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z Wrocka a gdzie ten sklepik z morskim życiem jest?

Pozdrowienia z Głogowa


160 w planach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rogowska 50 - Nowy Dwór, koło REDECO

tylko nie wiem czy to nie jest "zakazana" reklama :)


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radek911PL :

W32darWin, a widziałeś już nowe morskie, które stoją na zapleczu? Już nawet rybcie tam pływają :) Fajnie, że w końcu we Wrocku coś ruszyło się w temacie.

Jasne ze widzialem. Zawsze jak tam jestem to zwiedzam wszytskie akwa morskie. Nawet jutro o 17 jade sobie rybuski poogladac i kupic. Asortyment im sie powieksza z wizyty na wizyte. A rozwoj tych akwa na zapleczu to sledze od momentu sklejania hydrauliki. Od samego poczatku Michal i Maciej pomagaja mi przy mojej solance.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym Ci radził się wstrzymać z zakupami do przyszłego tygodnia. Byłem dzisiaj u Michała, bo zdechł mi mój leciwy już glonojad i chciałem kupić nowego w jego miejsce (skończyło się na glonojadzie złotym i jeszcze coś jak Loricaria, tylko z takim fajnym długim pyskiem, jakby rogiem na głowie, i jeszcze kupiłem ostatnią niebieską krewetkę filtrującą dla ojca, ale nie o tym :)) W przyszłym tygodniu ma być spora dostawa życia. Więc chyba warto zaczekać z zakupami :)

A co do akwarium to na zdjęciach widnieje Red Sea 130. Pytałem .. :)


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dołożyć do tego zestawu SERA żeby była lepsza cyrkulacja?


Akwarium 400L+180 sump

Cyrkulacja 4x5000 JVP

Oświetlenie 8xT5 54W

Obieg 2xATMAN 306

Odpieniacz HYDOR Performer 500 DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze bedzie dostawa. Ale na dzien dzisiejszy mam do odebrania mandarynke. A z reszta bardzo lubie tam chodzic i podziwiac efekty ich pracy:). A za tydzien i tak i tak tam pojade:).

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o mandarynie z Red Sea to nie zgadzam się!! Mandarynka zostaw!! Uwielbiam na niego patrzeć. Jest tak nieziemsko kolorowy, że nie sposób oderwać od niego oczu.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro ma byc dubel:)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO :) Jak tak to zgoda :)


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.