Skocz do zawartości
krotki

Szczątki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od wczoraj jestem już wpełni właścicielem bardzo małęj rafy 80 litrowej.

Na starcie chciałbym się przywitać. Siema

I odrazu pytanie, wczoraj zalałem wodą zbiornik, wsypłem sól i piach, po nocnej krystalizacji wody rano zobaczyłem szczątki prawdopodobnie wieloszczepów pływających po dnie. Czy wyławiac, czy zostawic same sie rozłożą?

Mam też kilka pustych muszli po ślimakach zostawić przydadzą się czy usunąć?

Zgóry dzięki za odp.

Pozdrawiam


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie cos co jest martwe jest chyba niepotrzebne, prawda? nie masz jeszcze zadnego kraba ktory by sie stolowal w akwa wiec szkoda zeby Ci sie to rozkladalo :) co do muszli, jak bedziesz mial pustelniki to wtedy o nich pomysl:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum :)

Mam nadzieje ze zanim wsypales piach to rozpusciles dobrze sol. Szczatki reczej wylowic, a puste muszle sprawdz czy w srodku nie rozklada sie slimak. Latwo wyczuc ten zapaszek. Jezeli sa puste a wytarczajaco duze to mozesz zostawic dla pustelnikow.

Zapraszam rowniez do dzialu F.A.Q oraz przestudiowania dzialu dla nowicjuszy.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się pozbęde martwych mieszkańców , a co by się stało jak bym nie rozpuscił dobrze soli i wsypał bym piach??


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak zrobiles?

Odpowiedz na Twoje Pytanie: czy cukrujac herbate nie mieszasz bo nie lubisz slodkiej?

Sol musi sie dobrze rozpuscic az woda bedzie krystaliczna, wtedy czas na kolejny krok. Jedni sypia piach od razu inni po zakonczeniu cyklu dojrzewania gdy skala sie juz oczysci. Z biegiem czasu sol ktora przysypana piachem rozpusci sie i podniesie zasolenie. A ten parametr musi byc super stabilny i w odpowiednich przedzialach zanim wpuscisz zwierzaki.

Czym mierzyles zasolenie?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolego @krotki-przygotowujac swieza solanke woda po RO+DI dobrze by BYLO podgrzac do temperatury minimum 21st,woda ktora opuszcza nam membrane oraz zywice na pewno jej nie ma!!,a rozpuszczajac sol w temperaturze znacznie mniejszej doprowadzimy do wytracenia sie wapna,coz ,jesli morzesz napisz cos wiecej o tym akwa,i dolaczam sie do przedmowcy-DZIAL DLA NOWICJUSZY -ZAWIERA MNOSTWO BEZCENNEJ WIEDZY KTORA WARTO DO BULU,SOBIE PRZYSWAOIC,slowem przyjemnej lektury,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasolenie mam dobre bo sprawdzalem.

co co rozpuszcznej soli to nie byla ona w 100 % rozpuszczona ale tez i nie byla dopiero co wspana.

bede opserwowal zasolenie przez kilka dni zanim wloze skalke jeli bedzie sie zmieniac to bede interweniowal


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.