Skocz do zawartości
Admed2

dobra cena

Rekomendowane odpowiedzi

nie no sami ocencie :)

http://www.allegro.pl/item534046757_akwarium_morskie_1100_l_zestaw_galia_tytan_argus.html

na moje to trrrrrooooooszzzeeeczke za drooooooogo :) chba ze skala jest po 900 zł / kg


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w.d. moich obliczeń sprzęt kosztuje osobno ok. 10k zł a z "życiem" i skałą ok. 30kzł.

fajne przebicie mają. zarobią na tym interesie tylko 24k zł :) ciekaw jestem kto będzie tak inteligentny i da sie na tę "niepowtarzalną ofertę" nabrać ;0


obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć jak to policzyłeś? Nie podają w ogłoszeniu nawet producenta większości sprzętu, a co dopiero modele. Ile np. z tych 10K policzyłeś za odpieniacz? Bo do tego litrażu dobre pienidło kosztuje 5K. Wątpię, żeby Argus robił to na najlepszym dostępnym sprzęcie, ale gdybym ja robił dla siebie tej wielkości akwarium, to jest bardzo prawdopodobne, że nie zmieścił bym się w budżecie 57K.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo szkło tych rozmiarów to podejrzewam koszt około 3 tys. po ich cenach, które niestety do niskich nie należą.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i tak za drogo. takie aqwa mozna za 35 odpalic na dobrym sprzecie i podejrzewam ze te wsztkie rybki tez sie zmieszcza w budżecie.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kol. snocho ma rację. Byłoby niewłaściwe, gdyby z tego topicu zrobił się kolejny mega tasiemiec z biciem piany. Nie wnikam w szczegóły (których w tym wypadku istotnie brakuje), ale trzeba zrozumieć, że to normalne komercyjne przedsięwzięcie. Nie jest pewnie skierowane do entuzjastów DIY (bo wiadomo, że tu każdy będzie zjeżdżał z kosztów do minimum). Nie będę podawał przykładów, ale na tym forum widziałem już niejeden taki karkołomny plan. Ludziom bez doświadczenia się wydaje, iż za 2-3k zrobią sobie FAJNE morskie akwarium. Życzę im po cichu w myślach zawsze powodzenia - przy czym wewnętrzny głos podpowiada mi, że ta morska przygoda skończy się rozczarowaniem. Aby mieć ładne, w miarę bezobsługowe konkretne akwarium rafowe (nie mylić z gruzowiskiem i kilkoma aiptazjami, parą błazenków) to "niestety" trzeba wyłożyć kilkadziesiąt tysięcy złotych !!! Wiem wiem, zaraz się zacznie udowadnianie, że można taniej. Ale ja nie piszę o indywidualnych przypadkach ludzi, którzy mają naprawdę dużą wiedzę i doświadczenie. Nie bronię też Argusa - po prostu firma chce coś tam zarobić, a są ludzie co nie mając zielonego pojęcia o temacie chcą mieć w swoich dyrektorskich gabinetach coś czego nie ma sąsiad, kontrahent itd. Kiedyś na Allegro była też oferta sprzedaży wielkiego akwarium (Mc Donald's w Krakowie) za ok 50k i jakoś nikt nie skomentował (swoją drogą to była okazja dla ludzi z gotówką w kieszeni). Z jednym mogę się zgodzić : w tej ofercie i na fotkach nie widzę w zasadzie SPS-ów (doliczyłem się jednego), co daje do myślenia. Utrzymanie rybek w wariancie jak na fotkach nie jest aż tak kłopotliwe, ale składu gatunkowego lepiej nie komentować :) Pewnie więc Argus chce bazować na laikach - zarabiając na czysto 10-15k. Ale zawsze jest sprzedawca i nabywca. Jeśli ktoś będzie miał gest (i kasę) to pójdzie na łatwiznę. Ten sam dom można budować firmą pod klucz za np. 500k i metodą gospodarczą za 350k. Z akwarium jest podobnie. Może dlatego dla znawców tematu ta oferta nie powinna być sensacją, a jedynie ciekawostką. I tu się z z Admed2 zgadzam - ostatnia podana cena "może" być realna. A co do Allegro - to widziałem już takieeeeeeee próby wciskania kitu, że naprawdę koń by się uśmiał :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to typowe :) komentowenia ceny czegoś czego nie mamy zamiaru kupić... Sebastian, życzę Ci powodzenia w zakładaniu 1000 litrów za 30 tys... Przy takim zbiorniku moim zdaniem prowizorka i kupowanie sprzętu "prawie takiego samego a dużo tanszego" prędzej czy później się zemści a wtedy nie zaoszczędzimy tylko stracimy.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie myśle :

jeśli znajdzie się ktoś kto jest gotów zapłacić za coś np. 3x cena rynkowa, to czemu (patrząc z pktu. sprzedawcy) mu w takiej cenie nie sprzedać ?

To jest biznes, handluje się by zarobić.

I nie wnikam jaki jest koszt akwarium z podanego linku.


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie chce wnikać ale według mnie cena jest słuszna bo sprzedający ponosi pełną odpowiedzialność za akwarium ,a jakieś ryzyko jest z tym związane ,robiłem w podobnym fachu i może będę jeszcze robił i wiem o czym mówię :D_o


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare powiedzenie mówi...rzecz jest warta tyle ile ktoś jest gotów za nią zapłacić...Swoją drogą może byc tak jak z garnkami;) kupno w sklepie tej samej firmy i modelu i kupno na suuper promocji itd za 10* większą cenę:D


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

Jakie to typowe :) komentowenia ceny czegoś czego nie mamy zamiaru kupić... Sebastian, życzę Ci powodzenia w zakładaniu 1000 litrów za 30 tys... Przy takim zbiorniku moim zdaniem prowizorka i kupowanie sprzętu "prawie takiego samego a dużo tanszego" prędzej czy później się zemści a wtedy nie zaoszczędzimy tylko stracimy.

Pozdrawiam

seb

pozwól że odświeżę temat. ja nie zakładam tak dużego zbiornika jak już przy tym jesteśmy.

wynik który podałem jest w bardzo dużym zaokrągleniu, co chyba widać. ceny zaokrąglałem w setkach (lub tysiącach) nie mówiąc już o zaokrągleniu do dz. tysięcy sumy jaka mi wyszła. możliwe że gdybym

liczył wszystko co do grosza wyszło by mi dużo więcej, ale pamiętaj że ja nie zakładam tak wielkiego zbiornika, tylko piko rafę 100-150L z obsadą koralowców miękkich, LPS oraz błaznami ew. ukwiałem, więc nie

licz na to że będę w takim dziale (offtopicu) wszystko dokładnie liczył, skoro nie ma takiej potrzeby.

przepraszam że ten post jest trochę (delikatnie mówiąc) z małymi błędami stylistycznymi, ale niestety o tej godzinie to już(zazwyczaj) śpię. jeżeli wprowadziłem kogoś w błąd swoim poprzednim postem - od razu przepraszam.


obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.