Skocz do zawartości
Konrad_wawa

Moje akwa [130 l]

Rekomendowane odpowiedzi

Obiecałem, że się pochwalę jak już się coś zacznie, więc wstawiam pierwsze fotki :)

Na razie mało do oglądania, ale już coś się dzieje :)

a1.jpg

Tutaj trochę sprzętów na wykonanie pokrywy: statecznik, świetlówki, kable, płyta ze spienionego PCV, okleina...

a2.jpg

Tutaj mój baniaczek 55x55x45 cm.

a3.jpg

A tutaj już z elementami pokrywy, chociaż jeszcze bez światełka, bo zatrzymałem się na MidiFlotorze. Problem polega na tym, że akwa z pokrywą ma 50cm wysokości, a Midiflotor powinien wystawać wyżej. Jeszcze nie wiem jak to rozwiążę... chyba nie ma innej opcji jak wystawić odpieniacz nad pokrywę co niestety popsuje efekt wizualny. Albo ewentualnie wstawić panel jednokomorowy i obniżyć w nim poziom wody, tak aby odpieniacz zmieścił się pod pokrywą. Jednak tutaj sporo zabawy z wykonaniem panelu. Co byście zrobili na moim miejscu?


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiorniczek ładny mam takie same wmiary akwarium 55x55x45z kominem hqi 250w plus 2x actynic 24w powiedz mi masz zamiar to trzymac na tym stoliku z ikei?


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stolik testowałem stając na nim z bratem :) Razem ważymy jakieś 150kg, więc jeżeli nas wytrzymał to tym bardziej wytrzyma równomiernie rozłożone obciążenie akwarium :) Mam nadzieję... :)


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trzeba teraz stolik pod akwa zrobić napewno to bedzie tańsze niż później podłogi wymieniać jak stolik nie wytrzyma

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bal bym sie ze te nogi sie rozjada. Moze jak je wzmocnisz jakimis poprzeczkami to moze to bedize dobre...


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wmatowal tylko jakies kątowniki stalowe dla pewnosci, zeby nie zaczal sie z czasem chwiac, kup kątownik pomaluj na czarno sprayem i bedzie gitara, tolik nie zmieni wygladu a zyska na stabilnosci i wytrzymalosci :) swoja droga bardzo ladny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat mam takie same akwa wymiary i tez u mnie akwa stoi narazie na tym stoliku z ikei puki nie zabuduje mojego stelaza ale akwa jest nie zalane oczywiscie i powiem ci ze dla mnie to troche za nisko stoi to akwa na tym stoliku lepiej sobie zrobic stelaz zamowic wyzszy zrobic sobie polke pod akwarium na rożne rzeczy zawsze wiecej miejsca nie zagracisz mieszkania


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nogi są na wkręty i ani trochę się nie ruszają :) Gdyby cokolwiek się gibało na boki to pewnie że bałbym się zalewać, ale skoro stoi stabilnie to myślę że nie powinno być żadnego problemu. W końcu akwarium nie tańczy tylko stabilnie stoi rozkładając ciężar na wszystkie nogi równomiernie.


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konrad narazie akwa u mnie stoi tak :]2075-img_0309.jpg jak bede miałstełaż to ciwysle foto jak to wyglada na ikei to i tak za nisko moim zdaniem


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto miał taki stolik to wie że to jest sprasowana tektura i raczej nie pociągnie zbyt długo pod takim obciązeniem, nawet wzmocnienia nic nie dadzą bo jak wkręty maja się w dykcie trzymać, dobrze się zastanów czy nie będzie to zbyt ryzykowne. Moim zdaniem lepiej iść do castoramy tam ci wytną płyty pod szafke na wymiar kupisz konfiramty i poskrecasz myśle że będzie cię to kosztowało może ze 100zł pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stolik wytrzyma jakies 6 miesiecy,pozatym jak beda chodzic pompy to beda zawsze jakies wibracje


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale propagandę siejecie :) Konrad, jeśli wysokośc Ci nie przeszkadza i masz jakąś szafke na "pierdoły" ktorych z czasem sie naprawdę sporo zbierze to moim zdaniem spokojnie ten stoliczek spełni swoją funkcję. Jedyne na co musisz zwrócić uwagę to żeby nie chlapać na niego, druga sprawa to jako podkład pod akwarium nie dawaj jednolitej maty tylko paski w odstępach po kilka centymetrów, swietnie nadaje sie do tego celu taka wykładzina do łazienki, ni to gąbka ni guma. Ona jest właśnie w formie takich pasków połączonych ze sobą, wystarczy ją pociąć i ułożyć te paski w odstępach co 3-4 cm, w ten sposób nawet jak coś Ci się wychlapie to szybko wyschnie dzięki temu że masz przestrzeń między akwa a stolikiem. Poza tym jednym niebezpieczeństwem ("spuchnięcie" blatu), wytrzymałością bym sie nie przejmował, a już napewno nie robiłbym jakiegoś pancernego stelarza.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym to wzmocnił i spał spokojnie.

a kształt akwa super i te waty/litr - pozazdrościć


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj według mnie to musi być stabilna konstrukcja bo może być zonk.A namięknąć płyta może bardzo szybko.Zawsze jakaś woda tam chlapnie na pewno i nie ma no to recepty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze tylko szkoda że dałeś je tak w kąt. Na pierwszych fotkach na środku ściany wyglądało o niebo lepiej.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cały czas stoi tam gdzie stało :D

To akwarium w rogu pokoju to nie moje :D

Po prostu Ozi ma identyczne, a nawet taki sam stolik Ikea i wstawił fotkę żeby mi pokazać :D Moje są te pierwsze trzy zdjęcia.

Byłem dzisiaj na zakupach w poszukiwaniu mocniejszej szafki i niestety nie ma nic innego w tym wymiarze. Czuję, że władowałem się na niezłą minę. Ale jeszcze się nie poddaję, popytam na razie po stolarzach ile by to kosztowało. Sam nie będę kombinował, bo jak sam zbiję szafkę to dalej będę się bał że pęknie, nie mówiąc już o tym, że będzie wyglądała jak pół d*py zza krzaka... :D


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad jezeli masz castorame pod reką to zrób sobie projekt szafki, podjedz tam i ci dotną na wymiar deski i w kazdym odcieniu jaki chcesz i sobie sam ja skrecisz i wzmocnisz jak bedziesz chciał


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.