Skocz do zawartości
nemo

"Profilux"

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko - "skolonował" ktoś coś już z osprzętu profiluxa? bo jeśli chodzi o STDL 4-4 to koszt zrobienia wyliczyłem na 150 - 180 zeta :)


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno duzo taniej, ale zaowaz ze w cenie profka masz jeszcze reklame, biuro obslugi, ciagle aktualizacje. A myslisz ze ile kosztuje np kilogram skaly??:) Zdziwilbys sie jakie marze sa w tym buisnessie:) Nisza po prostu.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak masz racje ale ja wolałbym żeby zwierzęta były drogie a sprzęt tani. ale ja nie o tym chodzi mi oto ze moze jak ktos potrafi zrobic sobie sam a w tym przypadku to budowa STDL 4-4 jest prosta. jakie są marze to wiem tylko np taki odpieniacz Deltec cena pralki automatycznej a wirnik igiełkowy do pompki? masakra.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wracając do tematu, pierwsza listwa DZIAŁA !!! (trochę zabawy ale było warto) biorę się za następną.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja potrafię zrobić listwę ale nie potrafie wkleić foty na to forum :) Ja już chciałem się podzielić wirnikiem igiełkowym Made In P.SZ. ale to mnie przerasta. A schematu nie mam narysowanego.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam teraz listwy zasilającej, do której można by to wsadzić, co by miało ręce i nogi (wygląd)


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz tam szukałem i to nietakie łatwe listwa z 4 gniazdami i szeroka co najmniej na 95 mm


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warte uwagi dzięki!


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nemo :

Wiesz ja potrafię zrobić listwę ale nie potrafie wkleić foty na to forum :) Ja już chciałem się podzielić wirnikiem igiełkowym Made In P.SZ. ale to mnie przerasta. A schematu nie mam narysowanego.

Wielka szkoda :) Masa ludzi by się ucieszyła z schemaciku :)


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może ja spróbuje z tą listwą :( - może ktoś wkleić dobre zdjęcia tego co siedzi wewnątrz oryginału?

W sumie jeśli chodzi o inne moduły to też można spróbować. Najważniejsze dla mnie informacje to "na czym to zrobili". Dokonamy reverse-engineeringu i opublikujemy schematy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh - właśnie kolega podrzucił mi profiluxa II z modułem redox - moduł jest trywialnie prosty - da się skopiować !! I można nawet użyć lepszych jakościowo elementów a mimo to koszt sklonowania modułu zamyka się w kwocie:

17 elementów typu rezystor kondensator (0805 SMD) - koszt łączny poniżej złotówki

2 wzmacniacze operacyjne 27L2C - 1,58 sztuka

1 optoizolator ILC300 - 9zł

1 przetwornica izolująca - użyć mozna DC1S-1205S - 23zł (najdroższy element elektroniczny)

1 gniazdo BNC - 2zł

1 złącze grzebieniowe - 1zł

1 kondensator 470uF - 0.50zł

koszt płytki drukowanej - profesjonalnie wykonanej jednostkowo!! z metalizacją i soldermaską - dwustronna (najdroższa z możliwych opcja) - 57zł (ale przy zamówieniu 100 sztuk robi się 7.90zł)

Łącznie w DETALU nie przekracza 100zł BRUTTO.

Co szanowne towarzystwo na to powie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja komuś mogę wysłać foty tylko niech je wkleji chodzi mi o tą listwę zrobiłem ją i działa ale nie mam czasu nawet poskrecaj oryginalnej nie znam kosztu bo pogubilem paragony ale napewno 50 % taniej albo i wiecej


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chetnie udostepnie projekt plytki drukowanej dwustronnie tylko niech ktos mi ja zrobi bo nie mam na to czasu

i moge jechac z tym koksem przekazniki sa nie typowe, oryginalne kosztuja okolo 15 euro ale ich odpowiednik kosztuje nie pamietam ale jakies 10 , 15 zeta cos takiego


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem - ja mam namiar na przekaźniki przenoszące po 20A i kosztujące 1.70 :(

Zaprojektowanie płytki to też nie problem tylko moja raczej codzienność. Nie mam tylko dostępu do listwy i modułów.

Wyślij mi fotki mailem leszwagier(małpa)wp(.)pl

Redox mam już praktycznie rozrysowany w schemacie, przyjrzałem się też elektronice wewnątrz komputera (pH, temperatura i całą reszta) i powiem tyle: - To jest moje pierwsze zetknięcie z tym sprzętem, zajrzałem mu pod maskę i ... mit jakim obrósł w moim mniemaniu profilux upadł i rozbił się w drobny mak a ja pozbywam się pewnego "kompleksu" :( Moim zdaniem jako praktyka w tej branży - siła profiluxa to w 90% jego oprogramowanie. Kurcze naprawdę przekonany byłem że niemcy wsadzili tam "kawał elektroniki" a to zwykła tania prościzna sprzedawana za gruby szmal....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loccutus daj znać jak wykonasz pierwszy egzemplarz chętnie bym to obejrzał . Bywam w okolicy to moge wpaść .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpisałem :(

Jeśli chodzi o dalsze prace - projekt płytki będzie wieczorem, mam zamiar zrobić to troszkę inaczej niż GHL choć w sumie żadna to z ich strony autorska twórczość - w 3/4 schemat ten pochodzi z noty aplikacyjnej układu scalonego IL300.

Ciekaw jestem jak wyglądają pozostałe moduły - niestety nie mam dostępu do reszty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobione :(

Oryginał:

Redox_o.jpg

Zamiennik: (źle mi wyrenderowało gniazdo, powinno być męskie kątowe - tym się nie sugerujcie)

Redox.jpg

Zaprojektowałem to jako tańsza, troszkę mniejsza, płytka jednostronna. Rozdzielność mas została poprawiona, reszta bez zmian jak w oryginalnym module. Układ zasymulowany działa jak oryginał. Pozostało zamówić płytki i sprawdzić na żywca.

Treaz chętnie bym się za listwe wziął, zwłaszcza że dostałem namiar na gniazda sieciowe takie jak trzeba. Do tego mam już odpowiedni profil aluminiowy - się pofrezuje, proszkowo pomaluje i będzie git :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze by tak redoks do skalara jako odzielny modul ???


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi tylko o amperaż przekaźnika ale o to, że pracują odwrotnie poprostu nie ma możliwości w razie awarii ze przekaźnik będzie zwarty i ta nie typowość tych przekaźników tyle kosztuje :(


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto robi płytki może zebrać chętnych i zamówić hurtowo wykonałem jedną i dwie jednostronnie - wyszły super ale kupe zabawy a ja nie mam czasu !!! najlepiej zamówić w profesjonalnej firmie w pracy coś poszukam ale nie chcą sie zajmować detalem trzeba kilkadziesiąt sztyk.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.