Skocz do zawartości
LUK4344

propozycje do sterownika

Rekomendowane odpowiedzi

Luk, a nie dałoby rady zrobić pomiaru Ca?

W Stanach są do kupienia gotowe kontrolery.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efendi - spekrofotometr ma bardzo dużo wspólnego z elektrodami, zapewniam Cię że elektrodami da się mierzyć (mnie mierzyli) problem polega na tym że normalną elektrodę do konduktometru to obsłuży każdy, do pHmetru już nie do końca (z moich doświadczeń i obserwacji wynika że właściwie żaden z akwarystów nie potrafił prawidłowo wyznaczyć pH za pomocą pHmetru (kalibracja i pomiar oraz zabezpieczenie elektrody na czas pomiędzy pomiarami)), z elektrodami do pozostałych pomiarów (zwróć uwagę że elektroda do pomiaru pH to też elektroda jonoselektywna - mierzy de facto aktywność jonów wodorowych) jest po prostu trudniej i dlatego producenci nie decydują się na nie.

A żeby nie być gołosłownym podam Ci kilka linków

tu masz pdf'a z opisem (interferencji innych jonów) jednego z producentów takich elektrod

http://www.radiometer-analytical.com/pdf/meterlab/Electrode_Guide_en.pdf

tu masz innego producenta który deklaruje że np. elektroda do NH3 ma zastosowanie w:

"High Purity power station water, fish tanks, sea water, waste water, plating baths, air/stack gases, and biological samples"

http://www.aptinstruments.com/Merchant2/merchant.mv?Screen=CTGY&Store_Code=AI&Category_Code=ISE_Electodes_ion

A co do mojego polowania na spektrofotometr, to przeczytaj sobie ten tekst i wszystko stanie się jasne :)

http://www.nano-reef.pl/page.php?id=169


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość musashimm

LUK4344: Jakiego typu to jest projekt:

a) tylko do własnego użytku

:) po ukończeniu udostępnisz binarki i schemat

c) czy może Open Source.

d) czy po prostu komercha.

P.S. Kiedyś myślałem o projekcie komputerka akwarystycznego Open Source. Tylko jest pytanie:

a) czy to co jest na rynku (Profilux,Skalar itp.) jest wystarczające i nie ma potrzeby tworzenia czegoś nowego i dłubania

:D czy znaleźliby się jacyś chętni do uczestniczenia w projekcie

Co Wy na to?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam wprowadzić do sprzedaży gamę produktór "nie tylko dla bogaczy" ułatwiających opiekę nad akwarium i między innymi dość zaawansowany sterownik akwarystyczny a wasze sugestie pomogą mi sprostać oczekiwaniom rynku

pozdrawiam

Łukasz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt typu Open Source też mnie ciekawi, zresztą sam myślę nad zrealizowaniem takiego komputera.

Co do jego funkcji to dodał bym jeszcze zapis co określony czas (np. co 1h) wszystkich mierzonych wartości.

Po połączeniu z PC mogła by się robić auto-aktualizacja wyników pomiarów, które były by przedstawione na wykresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.