Skocz do zawartości
Kaktus

Po 4 czym obniżyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam atak glonów. I wysokie PO4. Test robiłem ZOOLEK-iem. Poz 5 min pokazał mi 0,2 ale pozostawiłem prubke jeszcze z 10 min i teraz mam 0,6. Co robić?

2549-2.jpg

Zwiękaszam zasolenie bo spadło mi do 0.020 (dawno nie mierzyłem) zawsze miałem 0.024. Zwiększam do tej wartości gdzies wyczytałem ,że większe zasolenie rospuszcza glony.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zielony mintaj :

Większe zasolenie sprawia, że glony się rozpuszczą (zwłaszcza Caulerpa) i cały sok komórkowy dostaje się do wody- jesteś pewien, że tego chcesz? :D

Kurcze :D Nie odpowiada się pytaniem na pytanie;)

A odpieniacz tego nie wyłapie?


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie strzykwe. Ja mojej specjalnie glony wydzieram zeby miala wyzerke. Ona podobno wlasnie takim sokiem sie zywi. Jak te glony beda ci sie rozpuszczac to bedzie miala raj.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@W 32 - o jakiej strzykwie mowisz?

@ Kaktus,

odpieniacz moze wylapac jedynie produkty z ktorych powstaje PO4. Jak juz masz PO4 to albo podmiany wody, albo adsorber.

No i pomysl, skad to PO4 sie bierze (cos z filtracja, pokarmem ?).

Z tym zasoleniem to troche zaspales :D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka czerwono niwbieska - potocznie zwana jabluiszkiem,to z rodziny ogorecznikow chyba. Gdzies na nano-reef byl poruszany temat strzykw. Ona pobiera pokarm z wody takimi (nie wim dokladnie jak to nazwac) parzydelkami, na nano czytalem zeby dokarmiac ja skrobiac glon z szyb. Ja na jednej skalce mam zielony jakby trawnik i zauwazylem ze jak go rwe to ona czesciej i ladniej je.

1233068127.jpg

Tylko jak by przypadkiem zdechla to potrafi obsade ryb wytluc wydzielina z jej geby:(


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ona te glony wcina?:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw mnie jesli sie myle

A poza tym ja nie powiedzialem ze glony. Czytaj ze zrozymieniem


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W32darWin :

Kup sobie strzykwe. Ja mojej specjalnie glony wydzieram zeby miala wyzerke. Ona podobno wlasnie takim sokiem sie zywi. Jak te glony beda ci sie rozpuszczac to bedzie miala raj.

Pozdrawiam

Nie potrzebuje więcej kłopotów:kapelusz Znając moje szczęście to by mnie to spotkało :D

To cytat z jakiejś strony :D

Niestety, strzykwa, chociaż bardzo łatwa w hodowli, w akwarium morskim pełni niekiedy rolę bomby zegarowej o nieznanej godzinie wybuchu. Taką właśnie katastrofą mogą być efekty uwolnienia przez zwierzę substancji zwanej holotoksyną i holoturyną, magazynowanej w skórze i wykorzystywanej do obrony w sytuacji skrajnego zagrożenia. Przyparta do muru przez agresywnego współmieszkańca strzykwa jest w stanie w ciągu kilku chwil zabić wszystkie ryby w niewielkim zbiorniku (toksyna wydaje się nie działać na bezkręgowce). Na szczęście zdarza się to bardzo rzadko, tym niemniej kupując strzykwę musimy liczyć się z taką ewentualnością.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W32

Rozmawiamy sobie o problemie z glonami. Poradziles, zeby Kaktus kupil sobie strzykwe.

Nigdy nie slyszalem, zeby one jadly glony. Moze przy czyszczeniu szyby plywa wiecej fito i zooplanktonu w wodzie i strzykwa na to reaguje wzmozonym oblizywaniem tych swoich filtrow? Chyba o to chodzi?

No ale to raczej nie jest batem na glony.

Przepraszam, jesli Cie urazilem. :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kaktus :

Witam. Mam atak glonów.

...

Zwiękaszam zasolenie bo spadło mi do 0.020 (dawno nie mierzyłem) zawsze miałem 0.024. Zwiększam do tej wartości gdzies wyczytałem ,że większe zasolenie rospuszcza glony.

zielony mintaj :

Większe zasolenie sprawia, że glony się rozpuszczą (zwłaszcza Caulerpa) i cały sok komórkowy dostaje się do wody- jesteś pewien, że tego chcesz? :D

W32darWin :

Kup sobie strzykwe. Ja mojej specjalnie glony wydzieram zeby miala wyzerke. Ona podobno wlasnie takim sokiem sie zywi. Jak te glony beda ci sie rozpuszczac to bedzie miala raj.

Pozdrawiam

Chodzilo mi o takie tepienie posrednie. Zle mnie zrozumiales

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na strzykwe to bym uważał, czytałem relacje ludzi którym zdechła w akwarium a wraz z nią reszta obsady, to z tą toksyną to prawda, sam kiedyś myślałem o niej ale mi przeszło jak troche poczytałem.

Co do PO4 polecam wódke i ewentualnie ecophos lub rowe przynajmniej na początku.


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A co to jest ten Eco-System EcoPhos. Nie moge nigdzie znaleść jak to stosować. czy to się wlewa do wody czy raczej jako wkład? Może ma ktoś jakąś ulotke do tego?


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dany :

Czesciowa odpowiedz na Twoje pytanie, radziłbym jednak dokładniej przegladać min. sklepy dla akwarystow morskich.

http://www.reefshop.pl/eshop/eco-system-eco-phos.html?osCsid=a3a507296485d6227738b67f1eab489b

Ja wiem że jest tam ten produkt ale nigdzie nie moge znaleść opisu pisze tylko żę Eliminator fosforanów i krzemianów, bardzo duża skuteczność. Ale nie ma żadnej broszurki o stosowaniu. Pozdrawiam


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem z kąd u mnie takie duże PO4 :D Niestety przekarmiłem mrożonkami (chyba). Dawałem po 4 razy dziennie im te mrożonki. Teraz przeszłem na spiruline i raz w tygodniu mrożonki.

Czy zwalcze te PO4 samą podmianką? Czy musze kupić jakiś absorbent?

Pozdrawiam


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaktusie :D

Jak zmienisz 50% wody, to Po4 nadal bedzie nie do zaakceptowania. Trzebaby wrzucic adsorber. Tu trzeba tez uwazac, zeby PO4 nie spadlo za szybko. Ponizej 0,1 mg/l proponuje wiecej nie obnizac(przez jakis czas) zeby korale mialy czas sie przyzwyczaic. Cos tam wyjdzie znowu ze skaly i piachu, gdzie PO4 sie odlozyl, to znowu pofiltrujesz.

Suchy pokarm zawiera wiecej fosforanow niz plukane mrozonki. Moze przemysl jeszcze ostatnia decyzje :D.

Dlaczego karmisz tak duzo i czesto? Masz jakies antiasy itp? Mozesz tez kontrolowac poziom NO3, zeby to razem jakos pasowalo.

Juz tego nie stosuje, ale przed laty, niedziela byla u mnie dniem bez karmienia ryb. Ja jadlem kurczaka.:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Kaktusie :D

.

Dlaczego karmisz tak duzo i czesto? Masz jakies antiasy itp?

Juz tego nie stosuje, ale przed laty, niedziela byla u mnie dniem bez karmienia ryb. Ja jadlem kurczaka.:D

Pozdrawiam

Witam. Antiasów pewnie nie mam;) (nawet nie wiem co to jest) :D

Co do karmienia moge spowrotem przejść na mrożonki. (nie ma problemu).

Co do tego NO4 to jakiś absorben i "skarpeta". Czy jest coś w płynie do dolania??

Ręce mi opadają bo już od połowy września z tym walcze.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To granulki. Do skarpety z nimi i pomietol codziennie.:D

Rowaphos itp.

Walczysz tak dlugo, to zrob przerwe, siadz przy piwku i pokombinuj co robisz nie tak, ze PO4 rosnie.

Ryby moga jeszcze plywac, czy jak wylaczysz cyrkulacje to tona?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Ryby moga jeszcze plywac, czy jak wylaczysz cyrkulacje to tona?

Ryby czują się bardzo dobrze. (rosną i świetnie żerują)

Korale też fajne przyrosty mają :D Tylko te glony.

Może odpieniacz za słaby?

Mientolić kulki czyli (miszać je codziennie w tej skarpecie)?


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszac trzeba. Najlepiej to wychodzi w osobnym filtrze z podmuchami od dolu, zeby sie samo mietolilo.

Moze jednak za duzo karmisz? Nie masz co robic?:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Moze jednak za duzo karmisz? Nie masz co robic?:D

Ale one ciągle głodne:D Zrobie im diete.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja taz walcze z tymi glonami,kh podnioslem, nowe kraby i slimaki kupilem ,, rowafos od miesiaca co 2 tygodnie podmieniany,wyrywam recznie i nic to nie daje, ciezko sie tego pozbyc a wyglada ochydnie to,


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.