Skocz do zawartości
Jacek123

odpieniacze KZ S lub M : prośba o opinie!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z racji tego, że w niedługiej perspektywie czasu stanę przed zakupem odpieniacza ( KZ ), mam gorącą prośbę o opinie od posiadaczy.

Przewidywany litraż ok.650 l. całości, obsada dość wymagająca.

Pzdrw.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwisuje akwarium 750l z ESKĄ i jak narazie wystarcza.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy;)

Jeżeli obsada Jacku taka o jakiej rozmawialiśmy ostatnio to S-ke zmienisz wraz z liczbą zwierzaków.

Uwierz mi ja pojednej nocy mam 1/4 kubka zapełnione konsystencji ciemnej czekolady.

Mam zbiornik 250l.Tak jak Ci wspominałam. Wstawie niedługo zdjęcia będziesz wiedział ile zwierza jest.

A ty w tych 650l założe się, że zrobisz coś porażającego

W mocno obciążonym systemie grunt to silny odpieniacz przeznaczony do duuużo wiekszego litrażu niż posiadasz.

Jeżeli moja opinia Ci nie wystarcza to zobacz sobie inne fora.

Co oni tam wyrabiają by jak najszybciej usunąć ze zbiornika organike.

S-ka jest idealna na Spsy plus sporą ilość ryb.

Napisz co tam zamierzasz konkretnie to bedzie łatwiej cos dopasować.

Myśle, że warto jednak ciut więcej zapłacić.

Chyba,że plany się zmieniły? To o inf. prosze;)

Jak masz jakieś pytania konkretne to pisz tu bądz na priv.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Bardzo za odpowiedzi!

No niestety ( dla moich finansów) Merriq może mieć rację.

Skłaniam się w stronę obsady ryby + niefoto a w tym przypadku karmienie musi być intensywne.

W mniejszym zbiorniku karmię praktycznie metodą " prosto do gęby " co w baniaku 150x60x70 może być niemożliwe.

A jakie są niuanse strony techn. KZ'etów : wysokość z możliwością swobodnego zdjęcia kubka, hałas, czyszczenie, "wstawanie" po braku zasilania itp.

Każda uwaga mile widziana, myślę, że nie tylko przeze mnie!


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawanie po wyłaczeniu prądu mówisz-

Coś Ci opowiem był jakies 2 tyg temu taki okres w moim bloku, że prawie codziennie wyłączali światło.

Jeszcze nie miałam takich akcji więc codziennie wychodzilam z domu z dusza na ramieniu i tylko rodzice mi telefonicznie zdawali relacje co się dzieje.

Okazywało się, że M-ka po właczeniu prądu startowała nie wylewając wody do kubka.

Raz sie to tylko zdarzyło gdy mi prąd wylaczyli ale sump się praktycznie caly wypelnil i od razu po karmieniu rannym więc w tym upatruje powód jego zachowania.

A tak odpieniacz po właczeniu szybko startuje i odpienia jakby nigdy nic.

Mycie- jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym szyjke odpieniacza myła, bądz całego.

Zdejmuje kubek jak już sie zasyfi tak, że zlewanie nic nie daje.

Wstawiam kubek do wanny i leje po nim z prysznica i gotowe.

Wysokość M-ki to z tego co mierzyłam- 64cm no to wysokość jak ktoś się przyczepi to minus ale to rekompensuje charakter pracy.

No i kolorki jak się komuś nie podobają to też może być znaczny minus.. bo na ten temat słyszałam śmieszne opinie- jakby kolor byl szalenie ważny w pracy odpieniacza.

No nie wiem do czego można się przyczepić jeszcze.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Merriq, podczas karmienia wyłączasz KZ'ta?


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :D

Jak karmie sorbetem- tak "fachowo" nazywam mrożoną breje z produktow FM. To nic nie ruszam.

Jak mrożonkami tubastrea to musze go ciut przykręcić bo zaczyna prace na mokrą piane,wywala duże bąble - taki wyrywny do pracy;)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z głośnością, bo raczej zastosowane pompy Aquabee do najcichszych nie można zaliczyć.

Do minusów KZ można jeszcze zaliczyć energożerność w porównaniu z odpieniaczami na pompach igiełkowych.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o głośność,to tak jak pisałem w innym wątku,polecam zastosowanie tłumika od kol. Skiby:),Sama pompa jeśli umieści się ją na przyssawkach jest cicha.

pozdrawiam Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bigwalker :

Jeśli chodzi o głośność,to tak jak pisałem w innym wątku,polecam zastosowanie tłumika od kol. Skiby:),Sama pompa jeśli umieści się ją na przyssawkach jest cicha.

pozdrawiam Marek

Zależy to też od egzemlarza.

Mam dwie sztuki Aquabee 2000/1, jedna jako obiegowa, a druga przy odpieniaczu i ta przy odpieniaczu jest cicha, natomiast obiegowa jest trochę buczy, ale w akceptowalnych graniacach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiegowa buczy bo ma wieksze obciazenie przy podnoszeniu wody na pewna wyskosc,w odpieniaczu jej sie lzej pracuje dlatego jest cichsza.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od obsady , pamietajmy że silny odpieniacz wybije również mikroelementy tak bardzo potrzebne koralom.

W niektórych zbiornikach po wymianie odpieniacza na mniej wydajny znacznie poprawiły sie kolory zwierzaków.

Zbiornik 1500 litrów odpieniacz KZ najmniejszy , czyli S

http://www.zeovit.com/forums/showthread.php?t=5950&page=17

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peniek :

Obiegowa buczy bo ma wieksze obciazenie przy podnoszeniu wody na pewna wyskosc,w odpieniaczu jej sie lzej pracuje dlatego jest cichsza.

Mylisz się Peniek niestety, bo tak samo buczy bez obciążenia (odpięta rura).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z ta pompa cos nie tak.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peniek :

Obiegowa buczy bo ma wieksze obciazenie przy podnoszeniu wody na pewna wyskosc,w odpieniaczu jej sie lzej pracuje dlatego jest cichsza.

W odpieniaczu KZ pompa ma także duże obciążenie, gdyż pcha wodę w dyszę venturiego.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@eltom.nie dysza, tylko wtrysk becketta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrniew, z tego co pamiętam to niejaki Jeff z Zeovit.com też ma "S" na około 1200 litrów w obiegu i bardzo sobie chwali po przesiadce bodajże z BK250. Dobrze kojarzę?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam narazie akwa bez obudowy, sam stelaż więc jestem mocno wyczulona na hałas.

Gdy pompa leżała luzem to faktycznie, denerwowała mnie i myślałam na co ją wymienić stąd zapamiętałam-

z zeovit.com zbiornik G.Alexander-odpieniacz KZ M z pompą Mini Red Dragon 5000

http://www.zeovit.com/forums/showthread.php?p=152457#post152457

Ale tak jak pisał bigwalker.

W momencie gdy pompe przyssałam do szyby sumpa już mnie to nie rusza:)

Tylko słychać ruch powietrza.

I jak Andrzej pisał rozmiar KZ już dobrac trzeba tak naprawde do tego co planujemy w nim trzymać.

Jak widac S-ki są również bardzo wydajne :D


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,ze zmieniam temat.

A moze ATB,jesli dobrze orientuje,sie nieposiada w Polsce nikt.A cenowo,taniej i takze chwalony.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATB to nic innego jak inna wersja znanych odpieniaczy jak BM czy BK, taka sama zasada działania, jedyna nowością jest w nowych modelach kształt stożka a nie walca, w KZ chodzi o to że zamiast igły mamy Becketta i do tego stożek...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.