Skocz do zawartości
adam123

[200l]moje 200 l - adam123

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Sylwekg dobrze Ci wskazał...

Jak podoba Ci się,to nie dopuść do rozprzestrzenienia jej się po skałach i akwarium...może nawet czasem będziesz musiał co 2-3 dni rwać pincetą...

Ogólnie jest uważana za chwasta...jest pożyteczna jak reszta makro glonów bo pochłania niechciane związki...najlepiej jak wsadziłbyś ją do refugium,gdzie jej rozprzestrzenianie nie było by aż tak niepożądane...ale widzę że nie masz sumpa...

Według mnie,jak chcesz mieć jakąś zieleninę w akwarium to polecałbym makro glona [green]Chaetomorpha linum[/green] ,zwanego glonem "spagetti",ze względu na to że, nie ukorzenia się,łatwo do usunąć,ze względu na jego "skrętny" rozrost nie zarośnie Ci akwarium w ciągu dwóch tygodni...


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za porady, własnie wybieram sie do sklepu na ursynow ;fokus; tam sie zaopatruje , moze uda mi sie kupic tego glona,noi caly czas walcze z aptasia.


img]200 litro[img]w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 4x39w wtym 2wie zwykle swietlowki i 2wie sylvania coralstar.jakie swietlowki byscie mi zaproponowali zeby bylo ladnie, z czym mozna je zgrac.bo jutro lub w sobote chcialbym sobie kupic


img]200 litro[img]w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 x coralstar i 2 x Aquamedic reef white 15000K.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie duzo mam gorgoni co z tym robic? odrywac od skalek i wywalac?


img]200 litro[img]w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj no fotkę tych gorgonii...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorgonie to są tak średnio moim zdaniem... No ale mogę się mylić...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie nie mylisz - tez ich szukam i szukam.:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo tego! czym je karmisz, że tak Ci się plenią?????


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, "Sięgaj tam gdzie wzrok nie sięga" :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy!!!!!!!!!cz wy tez czyscicie tylna szybe w akwarium, bo u mnie w ciagu tygodnia jes zielono i musze skrobakiem czyscis.czy to tak ma byc ,czy cos jes nie tak.prosze o wskazowki.pozdro.


img]200 litro[img]w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam,

wyglada na to, ze masz sporo PO4.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien ten odpieniacz bo na tyle rybek to on na 100% nie wyrabia.A te twoje "gorgonie" to Capnella.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze odpieniacz jest ok.w tygodniu kubek czyszcze 2 razy.a moze zle oswietlenie bo dopiero zmieniam!?no i wapno mi skoczylo na 640.dzieki za podpowiedz.pozdro


img]200 litro[img]w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dozujesz cos? bo wapno to raczej spada niz sie podnosi


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam turbo-calcium ale skonczyl mi sie test i dzis dopiero sprawdzilem i wlozylem tez swietlowke aQua reef white ;moze oswietlenie;zle


img]200 litro[img]w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam , a dla kogo Ty podajesz Ca do swojego baniaka , bo jakoś nie widzę tam zjadaczy wapnia. Wydaj mi sie , że Twoje pytania są dla draki lub i jakiejś prowokacji :D bo aż ciężko mi uwierzyć w taką nieświadomość .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, ogarnij się, bo to jakaś szopka jest. Dajesz turbo Calcium przy poziomie wapnia ponad 600? Zdajesz sobie sprawę z tego co robisz? Może trochę odpowiedzialności za zwierzęta by się przydało?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.