Skocz do zawartości
inmar

Lipovit i Pro-coral iodine

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem z TM preparat do pokarmu i jod jak w temacie.Oczywiście brak polskiego opisu stosowania.Mogę prosić o pomoc jak stosujecie,kiedy i w jakich ilościach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro-Coral Iod:

"Producent zaleca dozowanie TropicMarin® Pro-Coral Iod na poziomie 1 kropli preparatu na 200l wody w akwarium dziennie. Nie należy łączyć ze sobą kilku dziennych dawek i podawać ich naraz.

W przypadku gęstej obsady bezkręgowców w akwarium, co wiążę się z większym zapotrzebowaniem na jod, można zwiększyć dozowanie do 2 kropli preparatu na 200l wody w akwarium dziennie."

Lipovit:

Kilka kropel należy dodać do pokarmu. Ciężko podać konkretną ilość preparatu, bo to zależy też od ilości pokarmu. Najlepiej jako nośnika Lipovitu użyć pokarmów, które dobrze nasiąkają (granulki, ew. płatki)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha,Snocho to od Ciebie to kupiłem i 25 kg soli.Czy ma znaczenie godzina podawania ww preparatów ? Ile razy dawać Lipovit dziennie ? Czy można dodawać go do mrożonek ?Jak tych preparatów używacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie :)

Ja jod podaje bardzo oszczędnie. Kiedyś podawałem codziennie, ale łatwo jest przeholować, co widać po SPS-ach - brązowieją. Teraz leje raz na trzy, cztery dni dawkę zalecaną przez producenta, nie maksymalną.

Lipovit to dodatek do żarcia. Używam go tylko wtedy kiedy karmię suchymi pokarmami (dwa razy w tygodniu). Mrożonek bym tym nie babrał. Lipovit to olej, więc żeby był zjedzony przez ryby musi być na czymś podany. Z mrożonki zwyczajnie spłynie.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na porcję pokarmu dla moich ryb (1xzebrasoma, 5xanthiasy, 2xbabka, 1xmandaryn) daję 1-2 krople. To nie jest taki preparat, że jak dasz za dużo lub za mało to stanie się coś złego. Przy zbyt dużych dawkach może co najwyżej zakłócić na godzinę pracę odpieniacza.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.