Skocz do zawartości
krzyskog

Pierwsze 180l Egiptu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jestem bardzo NOWY w tych sprawach. Wiem tyle co mi sprzedawca w sklepie naczarowal :-)

Baniak zalalem 27 dni temu, zywa piasek 20 dni, zywa skala 3 dni i na piachu od wczoraj zaczynaja sie pojawiac brunatne plamy, coraz intensywniejsze . Co robic ? POMOCY


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokladnie swoj baniaczek. To ulatwi wszystkim pomoc


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90X40X50 = 180L zywa skala 20kg piach (BIO-ACTIVE "LIVE" ARAGONITE REEF SAND) 18kg

Aqua One NariSys 240 system


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprzet?


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze kompletnie zadnej cyrkulacji tam nie ma. To moze byc przyczyna:(. Lub jedna z przyczyn


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy gotowe:

pH - 7.8

NO3 - 5.0

NO2 - 0

NH4 - 0


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Wiec generalnie to wydaje mi sie ze twoja najwieksza zmora to brak cyrkulacji.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnego bys proponowal ? Odrazu jutro bedzie zakupione :)


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy moge wpuszczac pierwsze rybki lub korale ? Co na poczatek ? Ale najwazniejsze kiedy ???

Bo kazdy radzi cos innego. jedni mowia ze juz moge inni ze za miesiac a jeszcze inni ze za dwa .


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam u was na wyspach jest dostepne:(. A poza tym nie powinienes opierac sie na opinii tylko jednego forumowicza. Kazdy uzywa innych cyrkulatorow. JVP, Coralia, Marea, Tunze, itp. Rozne wydajnosci, rozne koszta, rozna budowa.

Skala ma dopiero 3 dni wiec caly okres dojrzewania przed toba.

Polecil bym rowniez przestudiowanie dzialu dla nowicjuszy. Kazdy powinien tam zaczac.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na podobnej wielkosci akwarium mam 2 pompy tunze nano jedna 5,5tys.l/h druga 4,5tys.l/h,mysle ze 2xTunze 6045 by styknely na twoje akwarium.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

Jutro juz jedna (moze nie koniecznie taka sama, ale podobna) bedzie wirowala w baniaku a o drugiej pomyslimy

Ale wielkie dzieki za podpowiedzi


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Krzysiu!

Zywa skala jest dopiero 3 dni w akwarium, wiec jeszcze cala przyjemnosc przed Toba. Im pozniej wpuscisz pierwsza rybke, tym stabilniejszy bedzie zbiornik przez nastepne, trudne miesiace. Ale nie martw sie, jest cala masa roznych stworzen, ktore bedziesz mogl obserwowac. Gdy test na NH4 i NO2 pokaze zero to mozesz pobiec :) do sklepu po krabiki i slimaki. Po kilku tygodniach bedziesz mial przyjemnosc wstawic pierwsze korale miekkie. Poobserwujesz je i gdy nie zauwazysz czegos podpadajacego przez jakies 3 tygodnie to nastepnym razem kupisz troche wiecej korali.

To, kiedy wpuscisz pierwsza rybke zalezy od Ciebie, ale 2-3 miesiace bym odczekal. I wpuszczaj pojedynczo lub parkami, ale nie czesciej niz np: 2 na miesiac. Pamietaj, ze wraz z pierwsza rybka zaczniesz tez sypac pokarm, wiec parametry wody warto testowac. Czasami firma ktora wyprodukowala test ma duzy wplyw na wynik.:D

Powodzenia


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnego rybaka na wyspach :)

Krzysiek zalozyles akwarium morskie:clapping, ale czeka Cie duzo czytania i rozpoczynajacy okres dojrzewania przez co kazdy z nas przechodzil. Kolega Stanislaw napisal o cierpliwosci jaka jest potrzebna i jest kluczem do sukcesu.

Na pocztaku mozesz skrocic okres swiecenia, ale tu pwnie zdania beda podzielone.

W ktorym skepie kupiles ten zestaw? chetnie bym go obejrzal. Jezeli bedziesz potrzebowal pomocy lub mial jakies pytania

zostawiam swoj namiar na priv.

pozdrawiam Grzesiek


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ktorym skepie kupiles ten zestaw? chetnie bym go obejrzal. Jezeli bedziesz potrzebowal pomocy lub mial jakies pytania

zostawiam swoj namiar na priv.

No witam Londynczyka.

Jest taki sklep GREENHOUSE na Neasden NW9, w Londynie wiekszego sklepu zoologicznego (akwarystycznego) nie widzialem


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie okrzemki. Same padna tylko kwestia czasu:D


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a może cyjano..tak czy śmak ja bym radziła wlać bakterie, robić testy co tydzień, robić podmiany systematycznie, odsysać paskudztwo. A pomiędzy i wolnym czasie , czytać np o cyklu azotowym w dziale dla początkujących-przypięte posty:)

Pierwszych mieszkańców można dodać kiedy pomiar amoniaku i NO2 wychodzi 0...masz No3, nie wydaje mi się aby po tak krótkim czasie ( tylko 3 dni) nie było już amoniaku ani No2..może dopiero się pojawić. Chociaż jeśli skała była czysta, i nie było na niej zbyt wiele zdechlizny to może...ale nie ryzykowałabym. Najpierw tak jak pisał Stani ślimaki, kraby ( chociaż ja nie lubię krabów i wogóle ich nie wstawiłam:)

A ryby dopiero jak będziesz pewny, że cykl azotowy się zamknął i są już bezpieczne:)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wyglada na dzien dzisiejszy.

Przepraszam za jakosc zdjecia ale nowa kamera jeszcze nie doszla (podobno wyslano w zeszlym tygodniu :D )

Moze cos doradzicie zebym zmienil ? Przyjme wszystkie opinie, nawet te najgorsze :)

3591-100_2692.jpg


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz już żółtka :)

Co do filmu na powierzchni to u siebie ciagle sie bawie z cyrkulacja i powoli mam jej dość ale terazniejsze ustawienie w moim zbiorniku jest nawet nawet (choc nie jest dobrze ) to proponował bym zebyś lewą pompe opuscił troche na dól i skierowal wylotem pod kątem w powierzchnie wody . Tę z prawej srtony tez troche daj na dól i skieruj ja tak żeby strumień wody uderzał w połowie przedniej szyby i lekko do góry - niepowinno mieszac piaskiem .

No i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wlasnie zecz ze jak skieruje pompy troche nizej to mam burze piaskowa w akwa :)


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to normalne ze ukwial wisi do gory nogami ? A moze to tylko chwilowe


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One przyjmuja rozniste pozy:). Wiem po swoim. Ciesz sie ze jest z przodu a nie gdzies w ukryciu za skalami:)

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.