Skocz do zawartości
chinka

Siganus vulpinus (Foxface Rabittfish)

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos posiada?

czy jest bezpieczny dla korali?

podobno może podjadać LPSy

dzięki za wszystkie informację

pozdrawiam


110x60x50,sump 70l,50 kgLR, LED 2x90W, Fiji Purple 39W, ATI Actinic Blue 39W, Deltec APF600, cyrkulacja 16000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaleca sie trzymanie parami. Zwierze trzymane same przezywa ciagly stres. Jako przedstawiciel pokolcowatych teoretycznie powinien zostawic korale w spokoju.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuk jest pokolcem?

Pierwszy raz słyszę. Myslałem że z oddzielnej rodziny.Może się mylę.

Pozdr Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek masz racje....

borsuki to nie pokolcowate...tylko rodzina siganidae (syganowate)...ale moze AquaManiac pomylil sie bo tez uzywa sie potocznie nazwy "stopokolec"..:)dla tych ryb

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem i dla rafy jest spoko,trzeba uważać na kolec płetwy grzbietowej bo posiada jad. myśle ,że spokojnie możesz wkładać do rafy (w stresie ciekawie zmienia kolor na (moro):)

pozdro


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zoo-hicie był cały w moro:D od czasu wpuszczenia po zgon:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmylilo mnie to, ze Koralle w swoim 30 numerze poswieconym pokolcom opisuje Siganusa tak jakby nalezal do rodziny

Acanthuridae, po czym w tym samym numerze stwierdza:

"Rodzina Siganidae zawiera 26 gatunkow, jest mocno spokrewniona z pokolcami chociaz brak im kolca :) Wymagania i hodowla jak u innych pokolcow"


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jeszcze nad odmianą Siganus unimaculatus ( taki sam tylko z czarna kropką), czy równiez jest bezpieczna dla rafy?


110x60x50,sump 70l,50 kgLR, LED 2x90W, Fiji Purple 39W, ATI Actinic Blue 39W, Deltec APF600, cyrkulacja 16000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest prawdziwym pogromca glonow. Tam gdzie jest przetrzebiony (jest to bardzo smaczna ryba) glony stanowia

zagrozenie dla korali.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Siganidae sa reef-safe.

Zamierzasz go trzymac pojedynczo? Bedzie sie mocno stresowal, w naturze wystepuja wylacznie parami.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie zdecydowałam czy pojedynczo i czy wogóle - trochę odstrasza mnie jego rozmiar, bo podobno dorasta do 20 cm a nawet 24 cm. a ja nie jestem zwolenniczką trzymania dużych ryb za wszelka cene.

poprostu mam miejsce w akwarium na 2 rybki i szukam kandydatów.

pozdrawiam


110x60x50,sump 70l,50 kgLR, LED 2x90W, Fiji Purple 39W, ATI Actinic Blue 39W, Deltec APF600, cyrkulacja 16000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego lo vulpinusa od jakiegos tygodnia i zastanawiam się czy powinienem dołożyć drugiego? W internecie znalazłem info że powinny być trzymane pojedynczo, ewentualnie parami ale tylko w zbiornikach powyżej 125 galonów, a ja mam tylko 120G. Tak naprawde to bardzo fajna rybka i nigdy nie widzialem żeby podgryzała koralowce, natomiast je poprostu wszystko: glony żywe, suszone i mrozonki, w szczegolności artemie.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytalem przed chwila, ze okazjonalnie moze podgryza rurowki :D

Pawel2000, mysle ze 5G nie robi zbytniej roznicy :) Jezeli nie pokazuje ubarwienia "stresowego" to znaczy, ze nie jest za male.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście chodziło mi o to że nie powinna byc trzymany więcej niż 1 szt w akwarium mniejszym nic 125g. Co do mojej rybci to trochę się stresuje gdy włącza się oświetlenie (ale podobno to normalne) i jak odpoczywa ukryta gdzies między skałkami to też jest w kolorach "moro". Maiłbym jeszcze pytanie czy rzeczywiście trzeba trzymać te ryby parami, ponieważ w necie nie znalazłem takiej informacji a wręcz przeciwną.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Chciałbym odkopać temat. dostałem tą rybkę i zastanawiam się czy nie powinienem dokupić do niej jeszcze jednej. Chodzi o to że ciągle się chowa i się stresuje. Mam ja 2 dzień i nie wiem czy to jest wynikiem adaptacji nowego zbiornika.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Jaki zbiornik? Wielkosć. Moja po wpuszczeniu zaczęła żwawo pływać. Czy przybiera brązową barwe w plamy? To są oznakinstresu. Dziwne że się chowa. Bo jej raczej inne ryby nie ruszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zbiornik 370l. Po nocy pływał super ale jak zobaczyła dzieci to się schowała. ubarwienie przybiera blado ciemne na grzbiecie reszta blado żółta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Może nie jest przyzwyczajony do obecności jakiegoś większego ruchu przy akwarium. U mnie dzieci latają i zero stresu. Ale już po kupieniu mu nie przeszkadzał ruch przy akwarium. Siganus ubarqiwnie wskazujące na stres przybiera w nocy podczas snu. Maskowanie. Wtedy jest brązowo plasy w plamy. Czasami robi się lekko brązowawy jak zrzuca naskórek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż będę to obserwował jakiś czas dopiero 24 godziny minęły jak go wpuściłem. Myślę że się przyzwyczaić jak nie to trzeba bo będzie oddać. 

ps  czy ten zbiornik nie jest za mały dla niego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.