Skocz do zawartości
Artur160

kto zna sie na slodkim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktorys z Kolegow pamieta cos lub ma jeszcze slodkie?? Mam zaj...... problemy:googleye


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak by co jeszcze z 2 słodkich baniaczków nie zrezygnowałem ;p

Dawaj pytanie może coś pomogę w słodkich 5 lat siedzę ;-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wal śmiało :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w glonach nitkowych wszędzie rośnie to gowno i nie idzie się tego pozbyć...

Stwierdzam ze morskie przy słodkim to pikuś:))


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur czekamy na te zaj...ste problemy:D - postaramy się cos poradzić.


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz :) nic nie napisałeś o swoim zbiorniku, jakie światło, wielkość zbiornika itp.

Wydaje mi się że Twój słodki zbiornik jest doś świeży, ale mogę się mylić.

Nie wiem czy czymś nawozisz, jeśli tak to czym itp.

Napisz coś o zbiorniku a najlepiej wstaw jakąś fotkę całości żebym mógł je zobaczyć :D

Pozdrawiam


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie parametry i oświetlenie nie takie jak trzeba.Przypuszczam,że masz mało roślin albo te co są stoją prawie w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sa śliskie to siniece- jesli szorstkie to pewnie zielenice. Napisz coś więcej. Fakt ze ze słodkowodnego gorzej pozbyć sie glonów. jakie masz ph i twardość ? swiatło?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz jakie akwa :) może za dużo krzemu...


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec: akwa 300l po morskim lampa hqi 250w 5200k woda od ok 2tyg. ryby: 4skalary 5 glonojadow, 1 krewetka i 2 bocje, roslin malo: 2x tatarak 1x lotos(b. kiepski stan) troche peli i nuphar japonica(2 liscie robia sie zolto brazowe)w sloiku na kwarantannie 3x anubias nana(wszystkie mocno porosniete tym badziewiem). Parametry nie wiem bo jeszcze nie robilem testow ,jurto zrobie-musze kupic. nie wiem co eszcze pisac:D czy wplyw na to moze miec panel w ktorym woda prawie jest w bez ruchu??(tj. cyrkulacji) do jednej komory wstawilem napowietrzacz bo woda zaczela gnic;/


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakieś rośliny to podpinaj CO2. Nawet metodą 1410. Rośliny rosną przepięknie, woda czyściutka. Będzie holender jak się patrzy:)

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha niczym nie nawoze, nie inwestowalem kupy kasy bo nie wiem jak to sie dalej potoczy, moze morskie wroci...


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur z tego, co pamiętam to miałeś zrobić biznes na roślinach i krewetkach. To CO2 Ci się przyda do utrzymania miękkiej wody. Jak masz tam krewetki to proponuję na dno kilka liści ketapangu (wymiana, co pewien czas) zmiękcza wodę i ma własności bakteriobójcze, lub szyszki olchowe - działają tak samo.

CO2 metodą 1410

1000 ml wody

400 g cukru

10 g drożdży

Wszystko w butelce 1,5L po napojach w nakrętce zrób wejście na wężyk i kosteczka jakaś drobna. Potrzebny będzie ściskach do wężyka, żeby przykręcić ciśnienie.

Jak masz więcej kasy to butla, ale nabijanie teraz drogie. Widziałem na Allegro jakiś sprzęt do CO2 na prąd, ale tam chyba się jakiś węgiel wymienia (za dobrze nie doczytałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur, widzę że słodkie też chcesz poprowadzić na wariata. Woda ma dwa tygodnie a juz pływają tam ryby. Cykl azotowy w słodkim domyka się około 4 tygodni. Nie robisz testów, na moje to azotany i fosforany masz kosmiczne, ciesz się że ryby żyją, nie wiem kiedy je wpuściłeś, ale zakładając że od razu, to dwa tygodnie to akurat moment kiedy amoniak i azotyny są najwyższe, dopiero po tym momencie zaczynaja spadać. Jaką lejesz wodę, jeśli kranówę to mówię Ci od razu że z holendrem nie powalczysz, ja skończyłem na 100% RO plus sól bez NaCl. I na koniec jeszcze Cię pocieszę - jeśli przesiadłeś się z morskiego bo myślałeś że holender będzie łatwiejszy to już możemy Cię powitać z powrotem, uwierz mi, wiem co mówię :)

Pozdrawiam

seb

edit. Mohamed, CO2 nie stosuje się po to żeby zmiękczyć wodę, a liśćmi ketapang nie zmienisz parametrów wody jeśli wyjściowa będzie miała za wysoki bufor. Co do nabijania butli to życzmy Arturowi żeby zużywał tyle CO2 żeby nabicie butli go zabolało:googleye


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do biznesu jeszcze daleko... co do tego CO2 diy to ten kamyczek jak od napowietrzacza i w akwa tak?


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry Seb, ale akwarium to nie apteka. Ja trzymałem tanganikę i palety na kranówie (oczywiście nie razem:)), oczywiście musi taka woda tydzień odstać, ale nadaje się bez problemu.

W panel podłącz pompkę niech działa tak jak w morskim. Włóż do środka gąbkę lub włókninę. Żółkniejącymi liśćmi się nie przejmuj. Zaczną wychodzić ze środka nowe(bez glonów:)), wtedy stare wytniesz. Pamiętaj CO2 uwolni Cię od glonu:)

PS. Dokup roślin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak w akwa a najlepiej pod małą pompką, żeby trochę się mieszał. Pamiętaj, że CO2 po spotkaniu z powietrzem znika:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w panelu jest pompa zwrotna jak w morski ale ta woda tam dlugo stoi w bez ruchu no i gnije... CZli kupuje co2 i rosliny i czekam.. a co mozesz mi jeszcze poradzic na gnijacy korzen??


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A korzeń to bym wyrzucił!!! Miałem kilka i tylko syf się z tego robi i wodę psuje. Są teraz fajne sztuczne. Co byś nie robił z korzeniem to i tak woda będzie miała brązowawy kolorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W panelu nie masz przegród, żeby woda przepływała raz górą, raz dołem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ok. Wszystkim w takim razie dziekuje za pomoc.(pewnie jak narazie:)).

Seb-ryby wpusiclem 3 dni temu bo w zoologicznym stwierdzili ze: "juz jest wszystko ok i powoli mozna zarybiac" zdalem sie na nich bo slodkie to zupelnie co innego niz morskie, a ja juz nie pamietam ile dni po wlaniu wody wpusilem pierwsze rybki 2 lata temu do ostatniego slodkiego.


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam przegrody ale mimo wszystko woda srednio jest poruszana..(np na dnie) a jest jedna komora ktora jes oddzielona od reszty i tam wstawilem napowietrzacz :)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb w słodkowodnym wpuszczanie ryb po dwóch tygodniach to normalka oczywiście nie od razu tylko kilka twardszych rybek , a co na twój problem to dodanie mocnej filtracji mechanicznej , dosadzenie roślin ,zmniejszenie czasu oświetlania , a jeśli jest kilka roślinek to z nawożeniem i co2 na razie sobie odpuścił .Dodaj bakterii (tetry są dobre) jak dosadzisz roślin możesz podawać potas i jakieś mikro w małej ilości :)

Chciałeś założyć tanie akwarium roślinne było zrobić akwarium według Diany Walstad :D


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób testy, dobrze zeby woda była miękka i kwaśna- ale stopnoiwo i dostosuj do ryb. poszukaj roslin szybko rosnących i wrzuć garść. za miesiąc powinno być ok jesli przyczyna jest głównie niedojrzałość


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.