Skocz do zawartości
Sullivan

Testy Saliferta

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę zadac to pytanie bo mnie gnębi jedna kwestia. W testach na Kh i Ca oraz pewnie Mg (którego akurat nie mam ale czytałem instrukcje na necie) pisze, żeby dodawać po 1 kropli odczynnika na ostatnim etapie testu i mieszać 2 sekundy. Wiadomo, że przy normalnych w miarę parametrach dodawanie po kropli trwa "lata". Czy wyniki przy dodawaniu od razu większej ilości będą inne, jeśli doda się zawartość np 3/4 strzykawki od razu w jednym ciągu..potem wymiesza chwilę i pod koniec dodaje po kropli żeby uchwycić ten moment zmiany koloru? Bo tak na logikę po co dodawać po jednej kropli na początku jak wiadomo, że przez 3/4 strzykawki barwa się nie zmieni......A może w grę wchodzą tu jakieś inne reakcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie testy saliferta i dodawanie kropli jest jednym z łatwiejszych. Jedną ręką dodaję krople strzykawką, a drugą ciągle mieszam probówkę. Zwalniam tempo kiedy się zbliża do prawdopodobnego wyniku. Trwa to wszystko może minutę. Oczywiście taką ja mam opinię.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając dział dla nowicjuszy i wczytując sie w niego. Mój wniosek: Cierpliwość, Cierpliwość.

PO co się spieszyć, przecież to nie zajmuje Bóg wie ile czasu. ( Fakt nie ma róznicy między jedną a drugą metodą)

Pozdrawiam.

K.


startuje 130L minifloter tunze 6045 12kg skały kilka A. ocellaris x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sullivan, sam napisałeś że w instrukcji zalecają dodawanie po jednej kropli "na ostatnim etapie testu" dla mnie chodzi o etap ,kiedy zbliżasz się do prawdopodobnego wyniku.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale to mój błąd. Źle to ująłem. Nigdzie w instrukcji nie jest napisane, że w ostatnim etapie testu. Pisze tylko, że dodawać kropla po kropli mieszając po każdym dodaniu 2 sekundy. Stąd moje wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.