Jump to content

Sullivan

Klubowicz.
 • Content Count

  78
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astrophoto.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Tarnów
 • Akwarium
  100x50x50

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jakie 200 funtów? Chyba 50 jak już.
 2. No to minęło już 5 miesięcy. Akwarium prawie dojrzało. Na razie tylko korale i to w zasadzie tylko LPSy. Z Spsami lekka porażka więc powoli do nich może uda się dojrzeć. Na razie bez ryb i krewetek, tylko ślimaki. Jeden z 4 niestety na wiecznej rafie. 3 pozostałe mają się dobrze już 4 miesiąc. Na plus zero plag. Żadnych aiptazji, dino, cyjano...Biore korale tylko ze sklepów plus koiega z Tarnowa. Wszystko zawsze w świetnej kondycji i bez niespodzianek więc będę się trzymał tych kanałów dystrybucji bo wiem jaka byla walka z poprzednim akwa 250 litrów z wszystkimi plagami świata. Pozdrawiam wszystkich
 3. Czy to bryopsis? Już z tym walczyć czy jeszcze czekać? Na razie akwarium spokojnie sobie dojrzewa..Nie spieszy mi się.
 4. Abbu Dabbab w Marsa to albo Hilton albo El Malakia. W tym drugim ceny przystępniejsze. Zatoka ta sama. W Royal Tulip tez byłem. Fajne długie molo na przechadzki. Nic jednak nie przebije nurkowania. 2 lata temu mogłem ponurkować na rafie przy hotelu w Shoni Bay. Kiedyś tam był hotel dla Włochów, opuszczony przez COVID. Niesamowita rafa.
 5. Tak wypłukałem każdy kawałek w RO przed włożeniem. Taki jest również mój tok myślenia. Skała musi zżerać. Chyba masz rację z tymi kilkoma większymi podmiankami.
 6. Zrobiłem dziś cały komplet testów tak dla wprawy: KH 3.3 (Hanka i Salifert) PH maksymalne na Salifercie 8.6 choc na chinskim mierniku pokazywalo 10.13 Mg 1260 Ca 400 Zasolenie 35ppt NH3 1 Na razie No3 No2 i PO4 nie podaję bo akwa ma dopiero tydzień. Zrobiłem też test świeżej solanki odstanej godzinę: PH 8.3 KH 10.3 Jak widać sól wygląda na dobrą. Dziwne te parametry PH i KH...PH za wysokie, KH maskarycznie niskie. Jakie wnioski można wyciągnąć z tego?
 7. Zasolenie 1.026 sprawdzane refraktometrem. Na RO refraktometr pokazuje zero więc tez kalibracja wygląda na spoko. Zrobilem swieżą solankę i daje jej 24h na przegryzienie i ponowię testy. Sól walnięta może być aż tak?
 8. No więc sprawdziłem jeszcze KH Hanką...wynik 59 czyli jak dobrze rozumiem instrukcję KH w granicach 3.30. Czyli pokrywałoby się w miarę Salifertem. Jakie kroki teraz zaordynować? Suplementacja płynów na podniesienie KH czy czekać? Akwa w stadium dojrzewania więc mogą się pewnie cuda dziać ale trochę mnie to zmartwiło.
 9. I mam teraz małą zagwozdkę. Tak dla zabawy zrobiłem sobie test KH, żeby sobie przypomnieć jak to się kiedyś robiło. Test Saliferta. Sól Red Sea Coral Pro czyli z wysokim KH. I próbówka zmienia kolor na czerwony przy wskazaniu strzykawki 0.7. Czyli KH w okolicach 4........walnięty test czy sól czy może inne powody?
 10. No to pora na powrót do morszczyzny po latach. Akwa 100x50x50 zlikwidowane kilka lat temu. Oddane za free Borsuk i Hepatus, żeby tylko mogły przeżyć. Bogatszy o doświadczenie z lat poprzednich i po przejściu wszystkich plag jak cyjano, dino, aiptasia postanowiłem, że się nie poddam. No więc sprzęt: Red Sea Nano Peninsula bo na tyle jest miejsca z szafką. Ceramika Aquaforest, suchy piasek no i co fabryka dała. Czyli na chwilę obecną lampa z zestawu czyli Red Sea 50 ale chcę zmienić...no i tu poproszę o sugestię. Chcę SPS z lekką domieszką LPS. Cena sprawą drugorzedną. Pierwszorzędna sprawa to czy np 1.5kg Radiona wytrzyma na 8mm ściance akwa czy szukać czegoś innego. Na czasie mi nie zależy. Akwa może być bez koralowców i pół roku jeśli to pomoże i dojrzeje. No i teraz cream de la cream. Chcę akwa korale+ bezkręgowce. No fish. Za wszelkie sugestię będę wdzięczny. Zalewa się teraz RO... No więc sprzęt podsumowując: - akwa 45 szer x45 wys x50 głęb z panelem. - lampa Red Sea Reefled 50 al;e z chcę zamienić na bardziej spsową - grzałka jakaś tam - cyrkulacja Tunze 6040 jedna...być może trzeb będzie dokupić kolejną - dolewka Levelautoamtic - są i pompy dozujące zamontowane w szafce, oczywiście na razie nie pracują - sól Red Sea - testy zakupione, Hanki kupione 6 lat temu powinny chyba działać po wymianie baterii No więc dziś solimy.
 11. Euphyllia nadal dostępna? Jeśli tak to mógłbym wpaść dziś lub jutro.

 12. Ja używam Pattex Repair Express. W Castoramie za 8 zł. Trzeba go chwilę pomiętosić ale w ogóle nie pyli pod wodą.
 13. Jeśli ktoś ma na zbyciu ciekawe LPSy to chętnie odkupię. Preferowane acanthastree, blastomussy, mózgowce itp w rozmiarach powiedzmy minimum 3-4 mordki (ogólnie większe sztuki). Przesyłka PKS lub PKP do Tarnowa. Pozdrawiam
 14. Gdzie mogę pobrać najnowszy firmware do Metisa CRP? Albo jestem ślepy albo nie widzę nigdzie na stronie pacific-sun
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.