Skocz do zawartości
inmar

Oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Do tej pory miałem i mam lampę Weipro L100 2 X 150 HQI 16000K firmy AM z pawercompaktem niebieskim,chyba 11W(jeśli ktoś przy okazji wie jaką kupić na wymianę to będę wdzienczny bo musiał bym rozebrać lampę)Dziś dowiedziałem się,że mam za małe oświetlenie i powinienem je doświetlić.Zakupiłem świetlówki 39W niebieską i czerwoną.Szczeże powiem kolorystyka mi podobała się wcześniej bez nich.Wpierw dałem niebieską do tyłu,czerwoną z przodu i miałem połowę dna niebieskiegi i połowę czerwonego.Potem obie dałem z przodu i już jest lepiej.Czy naprawdę są niezbędę ?Na razie mam trochę korali miękkich,ale w przyszłości będzie coś twardych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz zalecaja 1W na 1L wody ja mam ja mam 180l i mam prawie tyle co ty


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar co to za swietlowki czerwona i niebieska podaj ich nazwe?

hqi 2x150 z pc aktynika jest ok ale jak dozucisz te 2 t5 co masz bedzie sii tylko zalecalbym aquastar i coralstar

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, racja, 1wat na 1litr z tym że:

obsada twardych wymagających czy małż wymaga nawet więcej niż jeden wat na jeden litr

moc oświetlenia zależna od wysokości zbiornika

ja mam akwa 240litrów, wysokie na 65cm. razem mam 237Watt, w dolnych partiach nawet Xenia bardzo nie przyrasta. Miałem niegdyś razem 289Watt i Cladiella rosła przy dnie, przy zmianie na mniej zaczeła padać. Światło traci się na każdym centymetrze w dół, najgłębiej docierają barwy niebieskiego, najpłycej czerwony, różowy oraz zielony :)

pozdrawiam :D


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zako :

inmar co to za swietlowki czerwona i niebieska podaj ich nazwe?

hqi 2x150 z pc aktynika jest ok ale jak dozucisz te 2 t5 co masz bedzie sii tylko zalecalbym aquastar i coralstar

:)

Mam takie świetlówki jakie miał w sklepie i tylko takie montuje w zakładanych akwariach przez siebie.

Czerwona to AM Plant Grow

Niebieskie mam do wyboru dwie ATI Blue plus i AM Reef Blue.wszystkie 39W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar czy AM Plant Grow to nie przypadkiem do slodkowodnego na wzrost roslin?

co do niebieskiej proponuje ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekładałem niebieskie i różnicy specjalnie nie widzę.Czerwona faktycznie do roślinnego.Może zostać czy wymienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwonej osobiscie bym nie stosowal i zeby zwiekszyc poziom nterzenia swiatla zastosowal bym biala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odniosę niebieską AM i czerwoną zamienię na białą.Zobaczymy efekt.Na pewno efekt zależy też od zastosowanych żarników.Przy dwóch niebieskich świetlówkach akwa wyglądało jak pomalowane na niebiesko wszystko,paskudnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ładne to co ładne ale co się komu podoba :)

Ja lubię jak jest trochę niebiesko ale jak chcesz ładną biel to polecam ATI Aqua Blue Special albo AM Reef White 15kK. I dałbym obie świetlówki takie same żeby nie mieć podzielonego zbiornika na dwie różne strefy kolorystyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.