Skocz do zawartości
krzyskog

Slimaki TURBO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam takie pytanie odnosnie slimakow, a mianowicie cztery dni temu kupilem dwa slimaki i kraba ale przez caly ten czas slimaki nie ruszyly sie z miejsca ani na krok, ale zyja bo widze jak sie ruszaja . Czy to normalne ?

Krab w przeciwienstwie do nich czuje sie wysmienicie.


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jak sama nazwa wskazuje TURBO :) trzena włączyć taki guziczek na szczycie muszelki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem podobne obserwacje. przez ok 7-10 dni po wprowadzeniu do zbiornika, albo siedziały w lekko uchylonej muszli, albo sie zamykały. ale jakos doszły do siebie i do dzisiaj żyją.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie dzisiaj jeden zakonczyl zywot :)_o


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo to ciekawe, bo turbo to wytrzymałe stworzenia...a jakie masz parametry wody?


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziwne, że padł choć w sumie podobną sutyacje miałem.

Miałem 4Turbo i jednego dużego innego. Duży padł i pozostawił muszle, w której teraz siedzie Sarco a Turbo się zaklinował i padł... ale najdziwniejsze jest w tym, że nadal mam 4Turbo ! jeden padł którego wyciągnołem ale jeden jestem na Plusie- jajeczka gdzieś zostawił ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z 10 w ciagu pol roku nie zostal zaden, strombusy i kraby z tej samej dostawy maja sie dobrze.

leje ballinga i wodke, a ostatnio zeovit ale to juz po odejsciu slimakow.

nie wiem czy wodka zalatwila wszystkie glony czy slimaki chodzily pijane :waving


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie !

Po stracie tamtego TURBO dokupilem jeszcze dwa i tez zdechly :banghead , ale ten pierwszy ma sie caly czas dobrze.

Najgorszy jest ten smrod z muszli.Parametry wody jak na tak mlode akwa to mam bardzo stabilne . Czy mam dalej dokupywac ? Co radzicie ???


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też z tego samego zródła? może sprobój z innego :)


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrodlo te same, bo sprzedawca przestrzegal zebym : "...bron Boze nie kupuj z innego zrodla, bo w innych sklepach sa inne parametry i moze ci wszystko pasc..." wiec nie zmienialem zrodla.


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
big_ben :

Jak długo je aklimatyzujesz?

Slimaki... aklimatyzujesz... ?

180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:), juz wiem skad te protestacje antypolskie w Londynie :D, jak dobrze, ze mieszkam w Walii :D

Ja swoje to tak srednio 3 godzinki aklimatyzowalem od 1,5 roku smiga ich w baniaczku cos kolo 12.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzys

Przed wpuszczeniem slimakow sprawdz zasolenie wody ze sklepu i swoja.

Aklimatyzowac oczywiscie musisz.

W innym sklepie mozesz tez kupowac.:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jednak sytuacje, które trudno zrozumieć. Moje 9 ślimaków turbo, które dotarły pierwsze do akwa mają się dobrze. Wszystkie żyją. Natomiast wszytkie tectusy z innego sklepu padły w ciągu 1,5 miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to ze jak padna i srasznie smierdzi muszla moze zaszkodzic innym domownikom akwa ?


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj zauważyłem jak jeden z turbo odpadł od szyby.

Dzisiaj rano zastałem go w tym samym miejscu - chyba padł, tylko nie wiem dlaczemu?

Parametry wody idealne, reszta ślimczurów śmiga aż miło.


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpadł z dużej wysokości to ja bym podejrzewał samobójstwo...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

Jeśli odpadł z dużej wysokości to ja bym podejrzewał samobójstwo...

Pozdrawiam

seb

Hehe, zabił się bo zabrakło glonów dla niego..

Dobree..


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.