Skocz do zawartości
brzydzi

oświetlenie akwa 420 l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat jakie oświetlenie dac do nowego akwa. Więc tak wymiary 150x50x55h. I teraz czy 6x80W T5, czy 2 x 150 HQI + 2 x 80W T5 aktyniczne, a może jeszcze inaczej. Jest na forum sporo osób i sporo zestawień oświetlenia, prosze o oceny i pomoc. Z góry dzięki, pozdro Grzegorz

ps. akwa pod SPS i LPS


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobne wymiary zbiornika i oświetlenie;2x250W HQI plus 4 x t5.Poprzednio miałem 2x150W i nie wygłądało to dobrze.

pozdrawiam Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny zbiornik, mam lampę 2*150 hqi + 2*54 T5 i powiem szczerze że rozglądam się za 2*250 hqi + 2*54 T5. Albo dołożę dwie belki 2 * 80 T5.

Podobnie jak ty planuję lps + sps.

Bigwalker: masz sporo światła w zbiorniku. Trzymasz w ogóle jakieś lpsy czy tylko spsy.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeważającej więkrzości spsy i dla smaczku ze dwa lpsy:)

Dodam jeszcze,że przy 250W zaobserwowałem dużo lepsze przyrosty korali.Planuje dołożyć jeszcze belkę 2x80t5


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, ja planuję spsy dać pod lustrem wody a niżej same lpsy. Jak zachowują się Twoje lpsy pod takim oświetleniem. Mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie czy zauważyłeś jakieś różnice jak zwiększałeś ilość światła w zachowaniu lpsów.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie żarniki polecacie??


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę @bigwalker czy mógłbyś przesłać mi zdjęcie akwa oświetlonego tymi żarnikami - chodzi mi o całość, jak wygląda. Może być na prv - brzydzi1@wp.pl


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko.Mogę wysłać,ale wydaje mi się,że fota nie odda rzeczywistego wyglądu.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chociaż poglądowo będę miał, bo naprawde jestem w kropce, a nie chce wydać kasy na marne.

Grzegorz

ps. druga sprawa, żeby niezakładac nowego tematu ile miejsca potrzebuje ati mb 200, chodzi o wymiar podstawy i zanurzenie, thx


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ładnie świeci, rozumiem, że foty pod całym oświetleniem. Jakie akwa ma wymiary - chodzi mi o wysokośc, druga sprawa co ile wymiana żarnika? Wiele pytań:) ale kurcze nie chce wywalić niepotrzebnie kasiorki, no i na razie ostatnie co to za lampa:)

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a więc, fotki robione przy pełnym oświetleniu,żarniki wymieniam co 6 miesięcy a lampa to Aqua Connect power riga


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to cyrkulacja. Czy 2 x 6060 tunze wystarczy, no i obiegówka 6500 będzie??

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie litraż man podobny, ale wymiar 120 x 60 x 60 i w akwa mam tunze 6101, koralia 8, 2 x tunze 6045, za skałą aquabee 3000(tzn. pompa jest poza akwa, ale miesza wode za skałą) i obieg na deltecu 4745


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to dość sporo cyrkulacji. Hm, mam w obecnym akwa 2 x 6045 tunze (akwa 180 ). Może dołoże jak będę przekładke robił. Choś w sumie to będzie 12000 literków - mało??

Grzegorz

ps. a co oświetlenia - ponawiam - bo dalej waham sie między T5 a HQI:)


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2*150hqi aqualine10000 AM i 4*54t5 niektórzy mówią ze te żarniki to za żółte światło,ale w połączeniu z actyniką i blue wszystko się ładnie zgrywa i powstaje pełne słońce tak jak na rafie w płytkich warstwach wody,innym podobają się głebiny ze światłem niebieskim ale dla mnie to nienaturalnie wyglada,coś jak kiedyś w słodkowodnym jak sie błękit wlało do odkażania :)


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.