Skocz do zawartości
smithpl

Parę fotek z mojej rafki

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach aktualizacji ....

I dodatkowo moja Duncanopsammia axifuga której przybyło 6 główek :-)

IMG_8052.CR2.jpg

IMG_8054.CR2.jpg

IMG_8061.CR2.jpg

IMG_8066.CR2.jpg

IMG_8067.JPG

IMG_8073.CR2.jpg

Smithpl blog reef tank


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa b.ładne

mam pytanko do LPS, czy je dokarmiasz, a jeśli tak, to jak radzisz sobie z natarczywością krewetek, o u mnie próbują wydzierać jedzenie i walczą z koralami.


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa, tez mi sie wydaje ze na zywo wyglada lepiej :playingale, coz trzeba sie dalej uczyc fotografii :)

Andrniew, to i twoja zasluga. Zastosowalem pare twoich rad...

Marcin, nie mam problemu z krewetkami. Jak sa natrętne to najpierw dostają ode mnie porcje mrożonej rybki/kraba a potem spokojnie karmie 2 mordki ....

Co do karmienia to robię swoją mieszankę Solowiec, Lasonog i mrożone owoce morza.

Mimo iż parę osób odradzało, moje "buźki" lubią czasami dostać nawet spory kawałek rybki lub kraba.

Duncanopsammia wchłania ją mega szybciutko i wgląda potem przez kilka minut jak nadmuchany balon... :)

Te fotki są jeszcze sprzed 3 tyg. za nim dołożyłem dodatkowe 48W światła...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest wszystko na blogu ale...

Akwarium 136l z sumpem 67 litrów.

Oświetlenie aktualnie 8 x 24W T5 na świetlówkach ATI i AM

Orurowanie VDL

Reszta osprzętu chiny lub DIY: JVP, Bubble Magus, lampa, dolewka, dozowniki DIY, komputer sterujący DIY

Prowadzony metodą tradycyjną + porady paru guru :-). Do tego Balling, podmiany co 2 tygodnie i KZ Koralsnow

To wszystko ... chyba .... :-)

Aktualnie końcowe prace nad przeniesieniem do akwa 400l...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie stanęło w domu w drugim pokoju i czeka na korale nie foto :-)

IMG00043-20090209-1510.jpg

Zaczyna się robić mało miejsca na zbiorniki i terraria :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, w sumie zostawiłem plexi, zrobiłem wzmocnienia z silikonu ( pagórki ) po obu stronach plexi.

Chodziło tak pewien czas i nie zauważyłem problemów.

Planuje tam trzymać 3-4 małe szczepki niefoto + 1-2 iglicznie i tyle.

3 odmiany tubastrea i jakąś gorgonie... do tego automatyczny karmnik i podmiany wody z głównego zbiornika.

Coś a'la http://www.melevsreef.com/suncoral_tank.html

Właśnie kończę odpieniacz do niego, będzie za ścianką.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smithpl

Ty to morszczak jestes:clapping Pamietam jeszcze jak niecale rok temu piales pierwsze posty o zkladaniu akwarium. Baniaczek naprawde super wszytsko wyglada zdrowo, z tym malym widze ze chcesz sie zapisac do nieformalnej grupu niefotolovers ,a teraz jeszcze przeprowadzka do duzego. Ktore slodkie zlikwidowales, co na to wszystko zona? :)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja to tak chyba mam, jak sie wkręcam to na maxa.

Akwa główne nie wymaga już tyle uwagi to myślę o czymś nowym. Czytam czytam i kombinuje :-)

Co do małego to faktycznie chcę zrobić nie foto ale to pomysł który mam już od dłuższego czasu.

Wchłonąłem trochę wiedzy i teraz spróbuje ale planuje zrobić pico non photo w pełni automatyczne łącznie z karmieniem w ciągu dnia. Zobaczymy co z tego wyjdzie....

PS. Slodkich nie zlikwidowalem, są w drugim pokoju.... :)

Co do żony ... hmm... pozwoliła kupić max. 4 x nie foto ( ale to raczej z objętości akwa wynika :-) )

więc chyba dobrze. Akurat na zwierzynę w domu nie mamy limitów. :)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowy update przed uruchomieniem odpieniacza na pompe...

Odpieniacz mikro ala miniflotor - nawet pieni :-)

odpieniek-nano.jpg


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że do "niefoto" musisz mieć naprawdę dobry odpieniacz-obfite karmienie skutkuje b.wysokim NO3.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,

dlatego napisałem "Chwilowy update" na czas klejenia większego odpieniacza do póki jeszcze nie ma korali.

Poza tym będą stałe podmiany wody w akwa...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.