Skocz do zawartości
moobi

Osiadły ślimak w sacro i sinularii ? Czy cos innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem, czy dobry dział wybrałem, ale spróbuję.

Otóż ostatnio doszły mi do zbiornika sacro i sinularia dura. Obydwa korale maja się bardzo dobrze, wypuszczają polipy, wszystko wygląda normalnie.

Ale po zgaszeniu światła lekko mnie przytkało :-)

W oświetleniu nocnym zobaczyłem długie na jakieś 30 cm sieci pływające z nurtem wody. Sieci nie są "statyczne" tylko są wypuszczane i energicznie ściągane co jakiś czas. Wygląda to jak cienka pajęcza nić, tylko że ma co jakieś pól centymetra takie odnogi krótkie , obrazowo wygląda to jak taki grzebień z nici.

Nie miałem pojęcia co to za diabelstwo, ani skąd się wydobywa. Po dwóch dniach obserwacji zauważyłem, ze te sieci wydobywają się ze spodniej części kapelusza sacro i sinularii.

Mam trochę ślimaków osiadłych, które regularnie polują swoimi "mackami" , no i stad moje podejrzenie, ze w miękkich żyją jakieś takie właśnie stworzenia. Jeśli ktoś miał podobna sytuację, może potwierdzi lub obali moje spostrzeżenia.

Zdjęcia na razie nie mogę zrobić, bo w ogóle te nici na fotkach nie wychodzą, są za cienkie.

Pozdrawiam


Back to Mcharium

Aktualny e-mail info@moobi-art.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tez takie mobilne ślimaki z takimi sieciami , nie wiem jak bardzo sa szkodliwe. Ale te osiadłe radze tępić bo staną sie plagą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ten temat prowadzę w wątku sinularia.Koledzy o tym pisali,ale sprawdziłem całego korala,ale nic nie znalazłem.Inni koledzy stwierdzili,że sinularia wypuszcza takie sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To slimaki, tez je mialem na sarco i lobophytonie. Proponuje wyjaz z baniaka, latwo daja sie zeskrobac. Jak jakis mocniej sie trzyma, wystarczy na chwile w RO zamoczyc.

pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem winowajcę. Od rana siedzi jeden na Pseudopterogorgii.

Jak go poddenerwowałem, to puścił na chwilkę taką właśnie sieć jak opisywałem. Będę musiał go szybko wyciągnąć, bo obawiam się, czy przypadkiem nie podgryza polipów, choć z drugiej strony powinien być planktonożercą z powodu tych sieci.

Zamieszczam foto w celu ewentualnej identyfikacji, bo mi się to na razie nie udało.

1851-dziwadlo.jpg


Back to Mcharium

Aktualny e-mail info@moobi-art.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.