Skocz do zawartości
kamilm

Gdzie lub kto zaprojektuje ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w trakcie projektowania akwarium morskiego, niestety z braku czasu nie moge przechodzic przez to sam stad moja prosba. Jest wsrod Was wielu doswiadczonych akwarystow :-) czy ktos nie podjalby sie (oczywiscie odplatnie)

zaprojektowania mi kompletnego rozwiazania ? Od razu napisze, ze zadanie nie bedzie latwe ze wzgledu na rozne ograniczenia. Ogolnie piszac mam juz stelaz pod akwarium = rozmiar akwarium jest juz ustalony (77x46,5 na 68cm (h) - okolo 220 l wody). Rozmiar sumpa tez jest niestety ograniczony do 65 cm x 26 (max 28 - sz) na 50 cm (h). Akwarium ma stac czesciowo w scianie co z kolei ogranicza rozmiar komina do 12x6cm. Same ograniczenia :-) Plan na razie obejmuje tez system automatycznej podmiany wody.

Jestem juz umowiony z kolega The Waldem na klejenie, ale zanim to zrobimy chce miec wszystko zaprojektowane.

Jezeli jestescie w stanie z czystym sumieniem polecic jakis sklep (osobe ze sklepu), ktora naprawde sie zna i pomoze w projekcie i doborze sprzetu to piszcie. Sprawa stala sie super pilna. Dzieki i pozdrawiam


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil , rozumiem wszytko co napisałeś - po za jednym.

Piszerz że akfa będzie częściowo w ścianie i to ogranicza ci rozmiar komina do 12x6cm ?!

Czemu ? Chodzi o efekt wizualny ? po za tym 6 cm to chyba za mało.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze zamiast komina kup overflow box,np Tunze.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanow sie czy warto zakladac zbiornik, jak nie masz czasu. Co bedzie pozniej? ryby i korale trzeba kermic pielegnowac, wode podmieniac,czyscic odpieniacz,robic pomiary i je ewentualnie korygowac a na to trzeba czasu


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi, jezeli chodzi o czas i sytuacje w jakiej jestem to wyglada to tak, ze wykanczam mieszkanie, i roboty stoja ze wzgledu na akwarium - musze szybko dac pare odpowiedz, ktore bede znal tylko jak wszystko bedzie juz zaprojektowane. Niestety w zwiazku z budowa nie mam czasu dochodzic do wszytskiego sam i co gorsze nie mam tu miejsca na wieksze bledy konstrukcyjne - moga byc praktycznie nie do naprawienia. Jak by mi ktos powiedzial jak to zrobic - to zalaczne obrazek pogladowy, moze pracujac na nim stworzymy sensowne rozwiazanie ? :-)


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akwa.jpg

210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, dlaczego nie chcesz zrobić komina tradycyjnie wewnątrz akwarium? Przy ograniczonym miejscu na zbiornik zrobiłbym właśnie tak że komin dałbym w środku, jeśli akwarium będzie widoczne "na przestrzał" to komin dałbym na bocznej ścianie w nim spływ, powrót i rewizję, zyskasz miejsce na większe akwarium i zyskasz na estetyce pomieszczenia :waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

Kamil, dlaczego nie chcesz zrobić komina tradycyjnie wewnątrz akwarium? Przy ograniczonym miejscu na zbiornik zrobiłbym właśnie tak że komin dałbym w środku, jeśli akwarium będzie widoczne "na przestrzał" to komin dałbym na bocznej ścianie w nim spływ, powrót i rewizję, zyskasz miejsce na większe akwarium i zyskasz na estetyce pomieszczenia :waving

Pozdrawiam

seb

hmmm, taki mialem plan na poczatku, ale wlasnie ze wzgledu na miejsce i estetyke wykombinowalem, zeby komin zrobic poza wlasciwym akwarium i ukryc go tak naprawde w scianie (w ogole nie bedzie widoczny)

akwarium bedzie widoczenw na przestrzal - to wlasnie byl problemr

od razu mam pytanie czy nie jest lepiej jak jednak powrot jest po przeciwnej stronie akwarium niz zrzut ? tak by sie wydawalo na chlopski rozum :-)

Pozdrawiam

KM


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia z której zrobisz powrót, w akwarium morskim jest taki "młyn" że po sekundzie woda wracająca jest zupełnie w innym miejscu niż ją do akwarium dostarczyłeś, jeśli nie miałeś nigdy morskiego to rozumiem Twoje wątpliwości, uwierz mi że są niepotrzebne :waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem komin 6 cm to największa pomyłka w tym projekcie. Sprawdź jaką wielkość mają śrubunki które musisz tam zamontować i czy dasz rade włożyć rękę aby je dokręcić.


540 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłbym komin na środku bocznej ściany,mozna go bardzo fajnie za aranzowac tak zeby komin "nie straszył" a wrecz był dekoracją, 6 cm. to tak jak pisali koledzy wczesniej ,jakas pomyłka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady, skorzystam, wychodzi na to, ze moge zrobic komin w lewym tylnym rogu, nie bedzie go widac od strony lazienki, rozmiar 12 na 15 cm brzmi lepiej ? chcialbym, zeby byl jak najmniejszy (zmniejsza pojemnosc akwarium), co brac pod uwage przy projektowaniu jego rozmiarow ? w ukladzie, ze powrot tez bedzie w nim bede mial 2 rury,a kurcze jeszcze rewizja, no wlasnie rozumiem, ze to jest odplywa bezpieczenstwa, jak w praktyce to wyglada ? Macie moze jakies fotki / szkice komina z zamontowanymi rurami ?


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jesli moge cos wtracic, to wg mnie skoro mieszkasz w warszawie, jest tam duzo akwarystow i moze nawiaz kontakt (na pewno ci ktos pomoze). Zobacz w sklepie jak maja to rozwiazane. No i na forum jest mnostwo tego typu opisow, rysunkow i zdjec. Zycze wytrwalosci:D

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
enigma17 :

Witam jesli moge cos wtracic, to wg mnie skoro mieszkasz w warszawie, jest tam duzo akwarystow i moze nawiaz kontakt (na pewno ci ktos pomoze). [...]

Witaj, no wlasnie po to jest ten watek, zeby kogos takiego znalesc :-) nie jest to trywialne jak widac

jezlei chodzi o rysunki itp szukam i szukam i konkretnego rozwiazania komina z zrzutem, powrotem i rewizja nie znalazlem :-(

Pozdrawiam

KM


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.