Skocz do zawartości
Konrad_wawa

Coś zamiast odpieniacza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytałem na forum, że niektóre osoby dają np. filtr kaskadowy z włókniną zamiast odpieniacza, ponieważ ten ostatni nie bardzo mieści się w najmniejszych akwariach. Niedługo kupuję zbiorniczek Brilluxa, który ma ok. 70l i miejsce na zamontowanie kaskady. Brakuje natomiast miejsca na wstawienie odpieniacza, ponieważ do tego trzeba by było zdemontować pokrywę. W związku z tym mam pytanie - czy dobrze zrozumiałem, że filtr z włókniną zastępuje w małym akwarium odpieniacz? Jaka jest wydajność czegoś takiego w porównaniu do odpieniacza i co dokładnie włożyć jako wkład?


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! o to chodziło, nie ma to jak pomoc doświadczonego kolegi :) Rozejrzę się za tymi sprzętami, ale mimo wszystko czekam na odpowiedź odnośnie włókniny, bo jestem po prostu ciekawy czy jest sens się w to bawić, czy też od razu można wrzucić taką filtrację między bajki?


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jutro zalewam swoje 36 l brutto. Cyrkulacją jest kaskada Aquaclear 200(50 w nowych oznaczeniach) i koralia nano. W kaskadzie umieściłem odpieniacz DIY zrobiony z butelki na sos, pojemnika po musztardzie itp. Mi wystarczy ale do 70 l może być za małe. No ale zawsze to lepsze niż włóknina.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze zrobisz sobie taki odpieniacz?

http://www.aqualogo.ru/phpbb2/index.php?showtopic=12134


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepis to:

- piwko (do rozmyślań)

- dozownik do sosów z makro cash and cary czy jakoś tak za 3 zł

- plastikowy kubek po musztardzie

- rurka po jakimś kleju dwuskładnikowym (opakowanie)

- klej na gorąco

- nożyk

Wypijamy piwko albo dwa i od razu włącza nam się wyobraźnia McGaywera. Nożyk w dłoń i atakujemy. tylko na palce trzeba uważać. Efekt znakomity. Zobaczymy tylko jak będzie działać.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peniek :

A moze zrobisz sobie taki odpieniacz?

http://www.aqualogo.ru/phpbb2/index.php?showtopic=12134

Peniek widze przekopujesz wszytskie fora:D Super ta radziecka maszyna no i sama lokalizacja akwarium.

W kuchni przy piekarniku, pewnie cos i rybkom dostaje sie podczas gotowania:clowning

Szkoda ze nie znam rosyjskiego:kapelusz


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dudu :

Przepis to:

- piwko (do rozmyślań)

- dozownik do sosów z makro cash and cary czy jakoś tak za 3 zł

- plastikowy kubek po musztardzie

- rurka po jakimś kleju dwuskładnikowym (opakowanie)

- klej na gorąco

- nożyk

Wypijamy piwko albo dwa i od razu włącza nam się wyobraźnia McGaywera. Nożyk w dłoń i atakujemy. tylko na palce trzeba uważać. Efekt znakomity. Zobaczymy tylko jak będzie działać.

możesz zapodać foto?;p zaczęłem od pkt.1 i jakoś mi nie wychodzi włączanie MadGaywera


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dobra ta ruska strona z tym odpieniaczem ala mce300 jak ktoś będzie potrzebował to przetłumacze no wzasadzie żona przetłumaczy ja rozmawiam i pisze płynnie po rusku i ukraińsku tylko po 0,7


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NowicjuszKret http://www.nano-reef.pl/plug.php?e=gallery&f=1972 masz link do mojej galerii. Jak byś miał jakiś problem z zrobieniem to odezwij się na gg: 5345045


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LiZaRd :

tylko ten link nie dziala

link działa po skopiowaniu i wklejeniu.

albo tak: link dudu


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pezeciez jest wiele odpieniaczy zewnetrznych, ktore wisza za akwarium,a w pokrywie potrzebne sa tylko dwa otwory na rurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak ale np. ja nie mam miejsca za akwarium


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz przemyśleć sprawe , bo albo bedziesz miał akwarium morskie z odpieniaczem , albo zbiornik ze słoną wodą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NowicjuszKret :

niby tak ale np. ja nie mam miejsca za akwarium

@NowicjuszKret, akwarium masz dosunięte do samej ściany? a nawet jeśli to zostają boczne szyby. ten odpieniacz naprawdę nie zajmuje dużo miejsca. miałam go przez pewien czas w 200l. uważam, że spokojnie u Ciebie da radę :D. BTW, ostatnio na allegro widziałam go za 1/3 ceny sklepowej


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja spróbuję odpowiedzieć na pytanie zadane w pierwszym poscie: Nie. Nie zastąpi. Chodzi o włókninę.

No ale akwarium bez odpieniacza (zwłaszcza małe) jest jak najbardziej możliwe. W końcu jest DSB, filtry glonowe, częstsze podmiany wody itp. Z tym, że to raczej nie powinno być pierwsze akwarium. Najlepiej potrenować na systemie z odpieniaczem bo to daje możliwość szybkiego reagowania na różne kataklizmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na rynku poijawilo sie juz kilka odpieniaczy do nano-rafek ze spokojnie mozna cos znalezc i wybrac dla siebie. Zabawa z podmiankami wody z duzego baniaka pewnie na poczatku takiej malej rafki bylaby prowadzona ,a pozniej???,a to dzien opoznienia, wyjazd na weekend, albo cos wypadlo i podmianka sie przeciaga a przeciez chodzi o zywe organizmy. Cala zabawa z filtrami glonowymi,DSB sprawia ze filtracja jest wieksza niz samo akwarium,a i tak nie usunie tego co wywala opieniacz.

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1818138_odpieniacz_nano_scum_100.html

http://tunze.net/149.html?&L=6&C=IS&user_tunzeprod_pi1[predid]=-infoxunter050

http://www.cheappetproducts.net/FISSION_NANO_SKIMMER_WITH_PUMP_2_W_X_8_5_H-UKP69613.html

http://www.korallenriff.de/29interzoo/seio_nano_skimmer2.jpg

:kapelusz


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nika :
NowicjuszKret :

niby tak ale np. ja nie mam miejsca za akwarium

@NowicjuszKret, akwarium masz dosunięte do samej ściany? a nawet jeśli to zostają boczne szyby. ten odpieniacz naprawdę nie zajmuje dużo miejsca. miałam go przez pewien czas w 200l. uważam, że spokojnie u Ciebie da radę :D. BTW, ostatnio na allegro widziałam go za 1/3 ceny sklepowej

mam prawie całkiem do śćiany dosunięte , mam akwarium z obudową taki zestaw i jeżeli bym zrobił dziure z boku no to już by była lipa z gwarancją , to by nie estetycznie wyglądało , a co do tego odpieniacza to 700zł za sam odpieniacz no to dlamnie za dużo jak narazie a odpieniacz DIY który sam zrobiłem daje sobie rade chyba i co tygodniowe podmianki :]

@Grzegorz Dyzma

no pojawiło się kilka odpieniaczy do małych zbiorników ale jest problem z ich kupnem , np.nigdzie niemoge znaleść odpieniacza Nano Scum , są ogłoszenia ale niema odpieniaczy :D


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NowicjuszKret :...mam prawie całkiem do śćiany dosunięte , mam akwarium z obudową taki zestaw i jeżeli bym zrobił dziure z boku no to już by była lipa z gwarancją , to by nie estetycznie wyglądało , a co do tego odpieniacza to 700zł za sam odpieniacz no to dlamnie za dużo jak narazie a odpieniacz DIY który sam zrobiłem daje sobie rade chyba i co tygodniowe podmianki :]...

jeżeli nie jest to cały regał, to szafkę z takim zbiornikiem da się przesunąć, wiem z autopsji. a odpieniacz o którym pisałam widziałam za niecałe 300pln na allegro


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.