Skocz do zawartości
radek911PL

[45 l] Nano-Rafka, Low Tech,

Rekomendowane odpowiedzi

radek911PL :

Oj tak co kilka minut znajduję kolejnych mieszkańców. Kurcze aż nie mogę się od szyby odkleić :) A rozgwiazdy mam już dwie :waving

to Ty nie możesz 3metrów zakładać ! wtedy to broda Ci urośnie nim od szyby się odlepisz :):)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo przyrosnę do niej jak jakiś koral :waving


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie skrocilem siedzenie przed akwa. Juz tylko godzina dziennie + serwis:)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nic nie wyłazi ze skały :waving A chciałbym mieć chociaż jednego wieloszczęta.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieloszczet właśnie wylazł i to spory. Myślę czy go nie wywalić.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw, bedziesz mial na kogo zwalac ewentualne straty :waving A powaznie Jak ma mniej niz 10 cm to sie wstrzymaj no chyba ze to zly wieloszczet jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile miał ale wystawało ponad 5 cm. Czy zły to nie wiem ale raczej nie bo wiele razy już takie widziałem w dziale identyfikacja i mówiliście żeby zostawić jeśli nie jest zbyt duży.

Dzisiejsza aktualizacja. Do akwarium trafiło dodatkowe 4 kg skały. Obecna ilość w pełni mnie już satysfakcjonuje. Jako że jedyny ładny kawałek skałki był porośnięty Zoantusami, to mam już w akwarium pierwsze korale. Wiem, że to wcześnie ale cała skała jest z tego samego działającego zbiornika i sądzę, że nic im nie będzie. Wieczorny wieloszczet pokazał się dziś w całej okazałości i ma nie więcej jak 7 cm. Narazie niech sobie mieszka zobaczymy za jakiś czas. Pojawił się też nowy ślimaczek, o identyfikację którego bym prosił czy może coś narozrabiać czy raczej jest niegroźny.

Oto zdjęcia:

27746569av6.jpg

10219274ry3.jpg

14053900xn6.jpg

88763125vm6.jpg


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie dzisiaj akwarium prezentuje się tak jak sobie je wyobrażałem. Dzisiaj dotarły do mnie statecznik, układ zapłonowy, kondensator oraz żarnik HQI Blau Aquaristik 70W 20.000K. Troszkę się pomęczyłem ale wszystko wygląda w nowym świetle ładniej. Zoantuski zaczynają już powoli się otwierać. Myślę że koralom nowe światło też się spodoba.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze by tak jakas aktualizacje foto zrobic.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto dzisiejsza aktualizacja. Do akwarium trafiły dwa rodzaje grzybków, dwa sarcopytony (zielony jest narazie nieśmiały i tylko czasem wychyli jakiegoś polipka), dostałem też miniaturową łączkę clavulari. Ponadto w zbiorniczku zamieszkały pustelniki (dwa niebieskie i jeden czerwony). Morskie życie zainspirowało mnie do zabawy aparatem. Sam jestem miło zaskoczony jakością zdjęć, choć nie potrafię jeszcze wydobyć w pełni rzeczywistych kolorów.

Niestety Zoantusy nie wykazały się chęcią współpracy i jakąś godzinę przed sesją się pozamykały.

Na ostatnim zdjęciu jest stworek którego nie znam. Dzisiaj otworzył coś jakby otwór gębowy.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy żarnik HQI powinien być za jakąś szybką. Dzisiaj oglądałem sobie lampy i w niektórych w opisie podane było iż ma szybę z filtrem UV. Dało mi to do myślenia czy nie powinienem umieścić żarnika za taką szybką.

Wystarczy gadania na dzisiaj. Oto dzisiejsze zdjęcia:

82497950.jpg

58153954.jpg

17084536.jpg

42182718.jpg

19085016.jpg

63839153.jpg

61720945.jpg

42038901.jpg

44825724.jpg

62641045.jpg

30232188.jpg

92720234.jpg

82871628.jpg

66207668.jpg

To tyle na dziś :waving


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak już wcześniej wspominałem w moim akwarium słychać bezustanne stukanie. Z początku specjalnie mi to nie przeszkadzało, ale w ciągu ostatnich 2 dni mocno się nasiliło. Problem w tym, że za dnia ilekroć podszedłem do akwarium to cisza, ani jednego kliknięcia, które choćby naprowadziło na sprawcę hałasów. Dziś ciekawość nie dała mi spokoju. Pogasiłem wszystkie możliwe źródła światła usiadłem na krzesełku z latarką w ręku i czekałem. Czekałem, ... czekałem, .... lecz w akwarium panowała cisza. Do czasu :)

Niestety pierwsze hałasy to był fałszywy alarm. Dwa pustelniki zrobiły sobie zapasy. Już w sumie miałem zwalić winę na nie, ale z drugiej strony baniaka znów usłyszałem charakterystyczne "KLIK". W końcu :) Jest, Długo ją wypatrywałem, aż w końcu w szczelince na skale zobaczyłem jakiś ruch. Wpatrywałem się w nią z 15 min, aż w końcu delikwent lekko się wysunął. Malutka krewetka pistoletowa, jak mniemam po kształcie szczypca. Kolorek coś jakby zielonkawy.

Niby cacy bo wiem już co mi hałasuje w akwarium, ale pech chciał że zaraza siedzi w największej skałce i to porośniętej Zoantusami i to tej na samym spodzie :) Na razie jest malutka, więc przypuszczam że poluje na kiełże. Ale chyba lepiej za wczasu się jej pozbyć zanim urośnie.

Tylko tak sobie myślę, że szkoda ją wyrzucić. W końcu to też żywe stworzonko. Poza tym niezwykle ciekawskie. Myślę czy nie stworzę jakiegoś maleństwa dla niej. Jakaś kosteczka, z miniaturową cyrkulacją. To co znajdę po szafkach. Tylko czym ją karmić? Prosiłbym o jakieś wskazówki bo chętnie bym ją zatrzymał, ale znów skazać ją na głodówkę nie mam zamiaru.

A w weekend polowanie :)


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam polowanie? Powiodlo sie?

Moze jakas aktualna fotka:)

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytasz w moich myślach właśnie miałem iść po aparat bo troszkę się dzisiaj pozmieniało. Zaraz zrobię jakieś fotki i napiszę kilka słów. A krewetce darowałem życie. Gadałem z Maćkiem z Trzmiela i mówił mi żebym spróbował kupić babkę może sobie podpasują :) Poza tym taki maluch na razie nic nie może narozrabiać.

No to jedziemy :D

Dzisiaj do akwarium w końcu trafił żywy piaseczek na dno, z sumpa chłopaków z Trzmiela :). Ponadto zakupiłem jeszcze sobie piękną, dużą rurówkę. W ostatnich dniach do akwarium wpuściłem też dwa Garbiki (Pomacentrus agassizii, Chrysiptera unimaculata) oraz Apogona Margaritophorus. Wszystkie rybki ochoczo przyjmują pokarm zarówno mrożony jak i płatki, więc nie mam z nimi żadnych problemów :D

Wracając do krewetki pistoletowej to przypuszczam iż jest to Alpheus Frontalis. Narazie zostawiłem ją i chcę jej teraz dokupić babkę Stonogobiops Yasha. Mam nadzieję, że przypadną sobie do gustu i stworzą piękną parę :D

A teraz czas na dzisiejsze kilka fotek:

24319029.jpg

90868033.jpg

71206112.jpg

17243339.jpg

52234557.jpg


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w piatek mialem sobie ta rurowke zakupic:). Ladnie sie wszystko prezentuje. Pisales wczesniej ze to krewetka modliszkowa a nie pistoletowa. Ale dobrze bo to chyba lepsza opcja.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepsza. Wcześniej nie byłem pewien. Ale ostatnio parę razy ją widziałem jak wychyliła się ze skałki i dochodzę do wniosku że to pistoletowa. A rurówka jeszcze jedna została w zbiorniku na ladzie :)


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do za rorowka jesli mozna spytac i gdzie mozna taka kupic? no i za ile??? bardzo ladna:)


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dragon_x :

co do za rorowka jesli mozna spytac i gdzie mozna taka kupic? no i za ile??? bardzo ladna:)

Jesli Cie to jeszcze interesuje to widzialem taka dzis we Wroclawiu w sklepie na ND. Tylko nie wiem za ile:(.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 45 złotych :) Ale już jej nie ma :) przepraszam ale moim rodzicom też strasznie się podobała i dzisiaj ją kupiłem.

A zdjęcia może jutro jakieś porobię. Trochę się dzisiaj znów pozmieniało. A nowy sprzęt to miniflotor od kolegi AMFEUSZ


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego to zawsze ja domagam sie nowych zdjec?:) Pochwal sie nowym ustawieniem i skrzydelkowa rybka:).

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma się czym chwalić dzisiaj :/ po akwarium jadę dopiero jutro, a skrzydliczka padła ;( Nie wiem co może być przyczyną?? Woda jest OK, parametry OK, jadła ochoczo ale niestety nie przeżyła. Jedyne co mi przychodzi na myśl to to że kupiłem ją dzień po dostawie. Może zbyt dużo przeszła przez te kilka dni i odeszła na wielką rafę. Także nerwa mam okrutnego :)( Tak się cieszyłem że trafiła mi się taka fajna maluśka skrzydliczka i d*pa :/ Zostało mi teraz tylko 40 molinezji.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji iż to akwarium przestało istnieć proszę o zamknięcie tematu. Jutro założę topic o moim nowym baniaczku :)


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.