Skocz do zawartości
Kośmid

DSB- co robić żeby było czyste

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

właśnie zrobiłem swoje DSB w sumpie, 9kg piasku, przydałoby się jeszcze kilo ale to się załatwi.

Powiedzcie co dać albo co zrobić aby DSB utrzymać w czystości ? Gąbki się nie zostawia na stałe a ja odpieniacz mam w ostatniej komorze. Dzisiaj tyle mułu z piasku wyszło, że pół centymetrową wartstwe musiałem odsączyć.

Wpadłem na taki pomysł alby powierzchnie DSB przykryć cięnkim płatem gąbki z góry tak żeby gąbka nie dotykała piasku. Woda przepływać będzie przez gąbke a większe syfki zostaną na górze :)chociaż jak dam skałe to gąbka będzie leżała na piasku... co o tym myślicie ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, raczej próbował bym odpieniacz dać przed DSB. Druga sprawa to nie zakrywaj DSB bo musi mieć jakiś przepływ wody (cyrkulację) a przykrycie go gąbką "odizoluje" DSB od prądu wody. Ja mam tak zrobione że w pierwszej komorze jest odpieniacz, w drugiej DSB a na nim glon "spagetti" no i w trzeciej powrót-pompa. Nie zauważyłem aby zbierał się jakiś syf na piasku DSB, pokombinuj trochę a powinno byc oki.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem odpieniacz za DSB i dowiedziałem się,że to złe miejsce.Po pierwsze u mnie w tej komorze był różny poziom wody co za tym idzie odpieniacz musiałem ciągle regulować a jeszcze słyszałem,że po wyjściu woda z DSB nie powinna być odpieniania(nie wiem dlaczego).Wydaje mi się też,że jeśli odpieniek jest w pierwszej komorze to mniej syfu poleci do komory DSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie wiem aukrat ale nie mam innej możliwości, macie jakieś pomysły ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad DSB daj cyrkulację, idealnie będzie jeśli pojedyńcze ziarnka piasku bedą sie przesuwać odrobinę, ale nie będzie Ci cyrkulacja kopała dołów, cyrkulacja nad złożem jast jednym z warunków poprawnie działającego DSB.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej cyrkulacji mam zamiar kupić filterek wewnętrzny w którym będzie węgiel i absorbęt fosforanów i dam nad DSB.Dwie sprawy załatwione za jednym razem,Dobrze będzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to byc za slaba cyrkulacja, i z reguly taki filtr ma wylot na gorze filtra. Ja mam w komorze z DSB ktora ma ledwo 20l 2 pompki marea 2400 i 1000 z wylotami blisko powierzchni piasku i nie mam burzy piaskowej. (co prawda mam tam tez glony spagetti ktore wplatuja sie w pompki i dosc mocno ograniczaja ich wydajnosc i blokuja przeplyw)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.