Skocz do zawartości
Arturg

1KG żywej skały-jaka to objętość?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Mam pytanie,1KG żywej skały tak w przybliżeniu wizualnie jak to wygląda,najlepiej jak byście podali średnicę skałki.Wiadomo że waga jest różna.Akwa będzie 42X33X30 ten ostatni to szerokość,planowana obsada to grzybki jakieś zoantusy i coś z sinularii lub lobophytum,fakt że nigdy nie stosowałem świetlówek T5 więc z prośbą pytam jakie i ile oraz producent.Pozdrawiam


Zaraziłem się !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedziec z ta skala bo: 1) Skala ma bardzo rozny ksztalt 2) skala ma rozna konsystencje

Generalnie dobra skala wazy mniej niz na to wyglada, wydaje sie stosunkowo lekka.

Co do tych T5 to bedzie klopot bo z tego co mi wiadomo w takich rozmiarach jest dostepny tylko PowerGlo firmy Hagen.

Zreszta namawiam usilnie do poczytania forum, wszystko tutaj jest :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z T5 na ta długosc to kiepsko. Najpopularniejsze z małych sa 24W o długości 56cm (plus oprawki).

Lepiej ci chyba wyjdzie na powercompactach - mniejsze o wiekszej mocy - jednak pewien problem mogze stanowic znalezienie powercompactow o odpowiedniej barwie


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,dzięki za odpowiedź

mam pytanie odnośnie Alg,jaki gatunek najlepiej sprawdza się w refugium?Co do T5 to mogą być o długości do 60cm.ponieważ całe akwa wraz z refugium to 64cm.więc część świtlówek będzie nad glonami.Pozostaje rozwiązanie,(chyba nie problemu)oświetlania alg nocą.

Doradźcie mi.Pozdrawiam.


Zaraziłem się !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomiałem,jako zasilanie filtracji chcę użyć Fluvala 303 z rozgałęzionym wylotem.Miałby on ciągnąć z refugium a wkład to coś luźnego,no właśnie tylko co?napiszcie czy to dobre rozwiązanie.


Zaraziłem się !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do Fluvala, hmmm , prawdopodobnie sam teraz będę likwidował to urządzonko (Fluval 204), na poczatku zastosowałem ceramiczny wkład, lecz to nie był dobry pomysł, tylko obciąża się dodatkowo system filtracji jaki powinna przejąć żywa skała. Potem użyłem aktywny węgiel z drzewa kokosowego podobno wolny od fosforanów, i było OK lecz po półtora roku zauważyłem nieznaczny skok NO2 i NO3, mogą byc to inne przyczyny, ale chce własnie spróbowac go odłączyć dołożyłem więcej skały, więc zaobserwuję co się będzie działo, może wyjdę na przysłowiowe "+", zobaczymy :)

Pozdrawaim Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Romku,ciekawe jak by nie wkładać nic do wewnątrz Fluvala,Tylko co pewien czas otworzyć go i przepłukać kubełek z ewentualnego osadu o ile taki wystąpi,lepiej żeby go nie było.Poprostu miałby spełniać tylko rolę pompy,nie zajmowałby miejsca w refugium co głowica umieszczona wewnątrz.


Zaraziłem się !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fluvala 204 , w środku nic nie wkładałem, czyli działa jako pompka. Bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też uczynię .Żywa skała+Refugium+Miniflotor, może będzie dobrze.


Zaraziłem się !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1kg = 10cm3 czyli 2cmx2cmx2,5cm lub 2Strzykawki 5ml eeee :) skała stalowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wielkość ta to w przybliżeniu naczynie o pojemności ok.1L


Zaraziłem się !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to ci pomoze

szerokosc okolo 8 cm

wysokosc z 12

glebokosc jakies 6

calosc wazyla max 55-60 deko

591-pol_kilo.jpg


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,no teraz będę miał oriętację w stosunku wagi do objętości.

Joopa powiedz czy w Lubiniu jest jakiś sklep z morszczyzną?Jeszcze byłbym wdzięczny za podpowiedź,jakie algi do refugium.Proszę napiszcie jakie gatunki stosujecie.Czekam cierpliwie.


Zaraziłem się !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.