Skocz do zawartości
kamil_os29

pompa do sumpa 500l/akwarium 2500l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Urządzam akwarium 2500 litrów i właśnie szukam informacji, oprzyrządowania do sumpa 500l (chyba wystarczy). Mniej więcej plan budowy już mam w głowie, szukam jakiejś pompy-jakiejs nie znaczy byle jakiej ale b. dobrej :waving

Wysokośc samego akwarium to 130cm i około 80 cm od sumpa do brzegu akwarium, trzeba doliczyc jeszcze około 2 metrów rury pcv doprowadzającej. Polecał mi ktoś pompę Pompa EHEIM 1262 chociaż nie wiem czy wystarczy podnoszenie na 3,6 metra. Właściciel podobnego akwarium,ale mniejszego bo 1500 litrów ma pompę 800w, która mu załatwia od razu ruch wody. Dodatkowo planuję filtr kubełkowy pod żwirkiem Eheim 2080.Akwarium słodkowodne pod Malawii.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kamil_os29 :

Witam wszystkich,

Urządzam akwarium 2500 litrów i właśnie szukam informacji, oprzyrządowania do sumpa 500l (chyba wystarczy). Mniej więcej plan budowy już mam w głowie, szukam jakiejś pompy-jakiejs nie znaczy byle jakiej ale b. dobrej :)

Wysokośc samego akwarium to 130cm i około 80 cm od sumpa do brzegu akwarium, trzeba doliczyc jeszcze około 2 metrów rury pcv doprowadzającej. Polecał mi ktoś pompę Pompa EHEIM 1262 chociaż nie wiem czy wystarczy podnoszenie na 3,6 metra. Właściciel podobnego akwarium,ale mniejszego bo 1500 litrów ma pompę 800w, która mu załatwia od razu ruch wody. Dodatkowo planuję filtr kubełkowy pod żwirkiem Eheim 2080.Pozdrawiam

To taki żarcik ?

Mam rację prawda :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kosek :

To taki żarcik ?

Mam rację prawda :waving

Tak a mi się nudzi i skaczę na kolejne forum, tyle że nieciekawie się zaczyna w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kamil_os29 :

Tak a mi się nudzi i skaczę na kolejne forum, tyle że nieciekawie się zaczyna w tym przypadku.

Koledze podziękuję z góry, idź sie może podmyc...

Właśnie gdybyś nie skakał po forach, a zaczął czytać trochę, to może nie zadawał byś takich pytań.

Reszta bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamil wybacz, czasem nerwowa atmosfera tu panuje:D

Wszystko zalezy od tego ile kasy chcesz wydac na obiegowke.

Dobra opinia ciesza sie pompy ed dragon i delteki. To najwyzsza polka cenowa, ale wate sa tej kasy.

Widzialem na allegro ciekawe pompy heilea, modeli nie pamietam nazw:( Maja wirniki zblizone do deltecow.

pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj nowy_zarażony jeżeli chodzi o filtry to kwestia raczej niezawodności niż ceny. Heilea mi akurat odradzano, może i tańszy od Eheim'a ale podobno lepiej dopłacic. Ogólnie rzecz biorąc na filtrach i oświetleniu chyba nie ma co ryzykowac. Pompa ma też dobrze rozruszac tę wodę...

Spojrzałem na ceny Red Dragona...uuu trochę przegięcie, myślałem cos w okolicach 1000zł-1200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamil nie zapomnij o zatrudnieniu płetwonurka:D...to tak na wypadek gdyby trzeba było przy dnie pogrzebać.

pozd Marek:)


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bigwalker :

kamil nie zapomnij o zatrudnieniu płetwonurka:D...to tak na wypadek gdyby trzeba było przy dnie pogrzebać.

pozd Marek:)

słyszałem,słyszałem... chyba zrezygnuję z roślin, aczkolwiek z bólem serca :waving_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym zrezygnował przede wszystkim z takiej wysokości zbiornika, obsługa mówiąc delikatnie będzie mocno utrudniona... Tak z ciekawości, jekis ma mieć wymiary i z jakiej grubości szyby?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc seb na rezygnację już za późno bo akwarium już stoi sklejone, po próbie. Szyba 20mm klejone w stalowych ramach. Wysokośc 130cm raczej wymuszona, z racji miejsca w jakim ono stoi, długośc 202cm, głębokośc 103 cm.

Zrezygnowałem z roślin i HQI, myślimy o oświetleniu świetlówkami w T5kach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kamil_os29 :

Akwarium słodkowodne pod Malawii.

czy to nie forum o akwarystyce morskiej?


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rysiu :
kamil_os29 :

Akwarium słodkowodne pod Malawii.

czy to nie forum o akwarystyce morskiej?

Cicho Rysiu. Nie denerwuj kolegi, bo tobie też każe się podmyć i podziękuje Ci z góry (obojętnie w jakiej kolejności).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.