Skocz do zawartości
vitekzawada

dobor-oswietlenia

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie do fachowcow,posiadam lampe aqua medica---2*150W hqi+4*54W aktynike 125CM dlugosci,dzisaj testowalem lampe i mysle ze czeba by bylo zmienic zarniki te sa juz uzywane kupione z lampa pytanie jakiej mocy 6500k czy okolo 14000k majac aktynike 4+54W


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10k bedzie w sam raz tu pasowalo

pozdro :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedz,bo samemu ciezko jest dobrac zeby ni przedobrzyc z oswietleniem,wymieniac pojedynczo czy odrazu zalozyc 2 zarniki,swietlowki to wiem ze musza sie wypalic ale lampe z hqi mam pierwszy raz


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choc w sumie jak bedziesz mial 300W HQI i do tego 4x54 aktynike na 240l to mozesz w zasadzie dowolnie kombinowac, byle barwa swiatla Tobie odpowiadala, nawet jak wezmiesz HQI o bardzo wysokiej temperaturze (20k) to korale powiny miec odpowiednio duzo lumenow :waving


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie z zarnikami nie czeka sie do konca az sie wypala tylko zmienia sie w polowie tego czasu zeby za bardzo

nie spadl poziom natezenia swiatla

mozesz dac odrazu 2 nowe i jesli wczesniej nie miales nad baniakiem oswietlenia z hqi a masz juz wnim zycie

to zmniej czas swiecenia do 8h i stopniowo zwiekszaj do 12h

jesli zycia niema to odrazu daj na 12h

pozdro :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zycia jeszcze nie ma dopiero dzisaj koncze kleic hydraulike i ustawiam reszte sprzetu w sumpie,poobiedzie odebralem ostatnia juz paczke z reszta osprzetu do akwa


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro to swierzy baniak to odrazu daj nowe a uzywane moze komus innemu sie przydadza:)

pozdro no i czekamy na fotki :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze w stockholmie mam tylko jednego kolege i ma akwarium tylko 130l


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak zaloz nowe, nie wiadomo jak dlugo stare chodzily

no i raczej do niczego ci sie nie przydadza

pozdro :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te co mam,chodzly w tej lampie jakies 9 tygodni,tak mowil poprzedni wlasciciel.wedlug rachunku lampa ma 4,5 miesiaca,pozatym mialem za duzo wydatkow jak na tak krotki okres,kupie po nastepnej wyplacie


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatek mozesz je zastosowac poki nie wlozysz tam zycia i oswietlac nimi skale

potem zmien na nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie jest czas,czesc skaly przeloze ze starego a reszte kupie u przemka tylko na razie nie wiem ile,chodzi mi mysl ze moze jest za male akwa co mam i kupic uzywane do 500l,nie chce mi sie 240l zmieniac za rok bo okaze sie ze mam malo miejsca


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oswietlenie napewno masz dobre do 500L wiec jesli masz taka mozliwosc

wiesz ze sobie poradzisz to czemu nie :waving

pyt tylko jaki masz sprzet bo zapewne bedziesz musial go wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czeba dokupic jedna pompe cyrkulacyjna reszta lezy w piwnicy,kupilem wczesniej duzo sprzetu bardzo okazyjnie jak ktos likwidowal baniak,nie mam tylko pomiaru redox i sondy calcium

a i jak bym kupil dozownik to juz dawno bym chyba zrezygnowal z moskiego,a tak szczykawka dozuje,jest zawsze jakies zajecie i w kalendazu zapiski kiedy znowu zaczac dawkowanie preparatow


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zmiana koncepcji z 240 na 500 ? :waving

no to czekamy na fotki

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przesiadce na 500l pokombinowałbym na Twoim miejscu nad przeróbką lampy na 2x250, załadować Reefluxy 12000K, do tego 2x54W Ati Blue Plus i 2x54W Ati Actynic i efekt taki że kapcie spadają:waving

Pozdrawiam

seb

Ps. Witek, tak poza tematem, to skąd pochodzisz? W sensie gdzie mieszkałeś w kraju zanim wyemigrowałeś? :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez myslalem nad przerubka na 250w,znajomy zdeklarowal sie pomuc i przerobic lampe ale jak bede skladal 500l,zona chce zeby narazie zostac na tym co mam wiec mam czas do wakacij bo zapowiada sie ze zmienimy mieszkanie na wieksze,po kilku przeprowadzkach juz nie klade ramy na podloge tylko moje 240l ma juz zamontowane kolka,kazde wytrzymoje ciezar 150kg,jest 6 sztuk zalozonych,na poczatku nie bylem do tego przekonany ale po zalaniu i sprawdzeni nie ma ptoblemu zeby zbiornik przemiescic na druga strone pokoju.rama jest cala z drewna i oblozona plyta,

jak odejdzie odemnie len to zrobie troche zdjec

seb---kiedys mieszkalem w lubuskim czyli w zarach,jakies 10lat temu

a tak dla ciekawostki to rodzina sie smieje jak to sie moglo zdazyc chyba tylko mnie,a wiekszosc znajomych wogule nie zalapala faktu jakoz ze kiedys sie rozwiodlem z moja pierwsz i miala na imie anna byla ze slaska a 2 moja zona ma tez anna i jak myslicie skad pochodzi,tez ze slaska.praktycznie nic sie nie zmienilo to same imie i te same nazwisko,jedynie rodzina sie powiekszyla mam syna 2 lata


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.