Skocz do zawartości
kamilm

montowanie drzwiczek do stelaza

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dopadl mnie zaskakujacy problem, mianowicie moj stolarz robiacy wszystkie meble w meiszkaniu oznajmil, ze nie da sie zabudowac mojego stelaza pod akwarium tak, zeby do metalowych nog z profilu zamontowac drzwiczki. Proponowal dziwne rozwiazania lacznie z przerobka stelaza. Nie moge uwierzyc, ze nie ma takich zawiasow, ktore da sie w rozsadny sposob zamontowac w metalowym profilu, jak Wy macie to rozwiazane, fotki bardzo mile widziane ...

dzieki


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpierw daj fotki tego co pasiadasz ,to pewnikiem ktos cos zaradzi ....Oby ten gosć nie był z programu (Usterka) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,proponuję udać się do sklepu z akcesoriami meblowymi i przedstawić tam problem.Wybór zawiasów jest bardzo bogaty.

Ponadto zawsze można zrobić coś przesuwanego.Większość mebli kuchennych w zabudowie ma odpowiednie zawiasy,montowane na dwie śrubki, bez znaczenia do jakiego podłoża.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie da sie zamontowac zawiasow do bocznych scianek z plyty?

np tak?

1514-szafka2.jpg


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MateuszD :

a nie da sie zamontowac zawiasow do bocznych scianek z plyty?

np tak?

1514-szafka2.jpg

da sie, ale ja tak nie chce, powiekszy to szafke o okolo 6-7 cm w przod a ona stoi w przejsciu w korytarzu :-(

ponizej fotka akwa.jpg prosze o rady, chcialbym, zeby stelaz byl zabudowany na scislo, ze tak to ujme


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystkie ścianki zamocowane na magnesy neodymowe takie małe wielkości 40x10x3 mm. Przyklejone na poxipol w ilości takiej, żeby utrzymały płytę, a mam ze sklejki okleinowanej. U mnie na płytę o wym ok 77cmx70cm wystarczyło 6 takich magnesów. Jest to świetne rozwiązanie bo mam w każdej chwili pełny dostęp do szafki.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest problem.Zawiasy np. puszkowe nachodzą 15 mm na bok korpusu.Odległość ich mocowania od przedniej krawędzi to 45mm więc jeśli profil jest szerszy to można po nawierceniu przykręcić zawias.Pozostaje widoczny brzeg profili.Dobrym pomysłem stosowanym przez kolegów na forum jest mocowanie płyt na magnes,łatwy montaż i demontaż.Na pewno da się też inaczej wykąbinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rah :

Ja mam wszystkie ścianki zamocowane na magnesy neodymowe takie małe wielkości 40x10x3 mm. Przyklejone na poxipol w ilości takiej, żeby utrzymały płytę, a mam ze sklejki okleinowanej. U mnie na płytę o wym ok 77cmx70cm wystarczyło 6 takich magnesów. Jest to świetne rozwiązanie bo mam w każdej chwili pełny dostęp do szafki.

Magnesy rewelacyjny pomysl :-) teraz tylko pytanie jak wyliczyc ile ich potrzeba, zebym dal rade odczepic poszczegolne scianki ? :-)


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Przykleisz cztery w narożnikach i sprawdzisz, czy się trzyma. Jak jeszcze się zsuwa to doklejasz kolejne w górnej części, które będą trzymać się górnego poziomego kształtownika. Do takich "drzwiczek" przyczepiasz po dwa uchwyty dowolnego kształtu, za które będziesz chwytał "drzwiczki", żeby je odczepić oraz zamontować.

Magnesy dostępne na allegro, chyba, że masz gdzie indziej dostęp.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się zamocować bez żadnego zdziwiania, trzeba tylko zawiasy odpowiednie kupić

1410-zawias.jpg

kupowałem w obi albo castoramie

edit: nic nie ociera ale chodzą prawie na styk tak, że jak widać trochę wciąga uszczelkę


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.