Skocz do zawartości
Artur160

Pompa obiegowa

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Czy pompa Hailea HX6550 5600l/h 200Watt nada sie do akwa 450l na obiegowke? Oczywiscie beda jeszcze cyrkulacyjne;)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma sie nie nadac, tylko wez pod uwage ze za prad do niej samej zaplacisz 700 PLN rocznie, a da sie znalezc pompe spokojnie z o polowe mniejszym poborem energii chyba za polowe tej ceny :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MateuszD- dzieki za uswiadomienie mnie, nie zwrocilem na to uwagi:)

W takim razie hailea odpada, OR 6500 rozumiem da rade?


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OR 3500l da tez spokojnie rade i masz tylko 65W


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Wystarczy ci tak jak radzi R@F@L OR 3500. Ja mam taką w 500 ltr. Do 6500 musiałbyś chyba ze dwa kominy zrobić żeby ci się ponad grzebieniem nie przelewała.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze tak i zawsze to 50 W mniej


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie u mnie w podobnym litrażu działała 3000l/h teraz chodzi 4500. Weź jeszcze pod uwagę podnoszenie czy da radę i ile może być na wyjściu oraz na wydajność pompy przy odpieniaczu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc. A mam jeszcze pytanie jak do otworów w kominie przyczepić rury?? Jak to u Was wygląda?


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje się śrubunki. Gdy wybierzesz już hydraulikę- średnicę rur, kup lub zmierz konkretny śrubunek jaki otwór powinien szklarz wywiercić. Potem dopasowany śrubunek się wkłada, skręca i ja dodatkowo posmarowałem silikonem bo gdzieś ciekło.

Widzę, że chcesz kupić akwa w okolicach 400L. Jeśli chcesz to ja będę miał takie szkło na sprzedaż, lecz dopiero w czerwcu/lipcu- przenoszę cały zbiornik na górę do sypialni do nowego szkiełka pod wymiar wpasowanego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz OR3500 i niczego juz o podobnym przepływie,cenie i mocy nie szukaj :) Ta pompa nie dośc , że zuzywa rozsądne ilości energii to jeszcze jej wydajnośc jest podana przy h=1m czy nawet więcej , podczas gdy konkurencja podaje wydajnoś swoich pomp przy h=0 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@olekszwarc- do lublina mam trochę daleko... Chyba ze znajdzie się jakiś sposób na przesłanie tego.

Wczoraj byłem w leroy merlin i rozgladalem się za takimi śrubami i niestety nie znalazłem.


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w marketach raczej nie dostaniesz śrubunków, poszukaj w sklepach internetowych lub hurtowniach z hydrauliką, nazwa śrubunek jest troszkę myląca bo w hydraulice śrubunek to troszkę coś innego, w katalogach np. +GF+ to co potrzebujesz występuje pod nazwą przyłącze do zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pomp OR tylko dodam to co zauważyłem u siebie przy pompie OR2500,

praca pompy w sumpie nie jest cicha, stała na gumowych przyssawkach w samym środku nie dotykała niczego,

OR dość mocno się rogrzewa i temperatura wody wzrastała o ok 2 st Celcjusza, w 200 l + sump,

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rutra: jak pompa ma okreslona moc, (np 45w), to wiecej nie odda do wody - a nawet oddaje mniej, bo przeciez wykonuje jakas efektywna prace podnoszac wode. A grzalka 45w na ponad 200l nie powinno az tak podgrzac wody, no chyba ze pompa jakas wade miala, albo rowniez dzialaly inne czynniki podgrzewajace wode (inne pompki, swiatlo itp)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia co było z tą pompą, ale dokładnie działo sie tak jak podałem,

oświetlenia nie zmienialem zatem to tez mozemy wyeliminować, odpieniacz taki sam, grzałka taka jak była Jager 200W i nic nie przestawiałem,

po zmianie pompy z OR na inną obiegową dodałem jeszcze maxi-jet 500 do Delteca FR509 z rowaphos a temperatura wody spadła,

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.