Skocz do zawartości
michu23

Egipt - prosba o rady

Rekomendowane odpowiedzi

witam! z uwagi, że 25 lipca biorę sobie ślub, mam w planach podróż do Egiptu, niekoniecznie w tym czasie moze byc sierpien, wrzesien lub dalej. Pytanie do osób siedzących w temacie. Co i jak, gdzie opłaca się wykupić. Nie zależy mi na basenie w hotelu, itd, itp. Jestesmy w DWOJKE nastawienia na zwiedzanie, piramidy, Sfinks itd. Mogę liczyć na Wasze rady? Wycieczka na maks. 10 dni, malo ale tyle wolnego mam. Dziekuje z gory. I czekam na jakies konkrety :)


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

basen to jest w każdym hotelu, jeśli chcesz zwiedzać to najlepiej pojechać w okolice hurgady bo tam masz baze wypadową i do Luxoru i do Kairu noatomiast jak pojedziesz w okolice sharm to pozostaje w zasadzie tylko wycieczka do kairu bo do luxoru jest zbyt daleko.

Co do raf to w sharm zdeczdowanie ladniejsze ale i w hurgadzie jak sobie kupisz wycieczke z nurkowaniem to jest co ogldac.

Jesli to ma byc podroz poslubna to polecam miasteczko el gouna okolice hurgady jest to sztuczna oaza na pustyni zaprojektowana przez projektanta disnejdendu, jest tam bardzo spokojnie i cicho.

Jesli wolisz dyskoteki to wzbierz duzy hotel w centrum hurgady


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje:) W sierpniu będzie trochę gorąc:) Polecam portal wakacje.pl my zawsze tam znajdujemy oferty, jeśli chcesz ponurkować, a niekoniecznie musi to być Egipt to polecam Jordanię nie ma tam takiej biedy, zaczepiających na ulicy sprzedawców i nie ma ludzi na plażach, a snurkować możesz wszędzie, rafa nie zniszczona i dostępna kompletnie z brzegu.

Jak dla mnie bije Egipt na głowę. Jeśli chodzi o cenę to bardzo podobna do Egiptu. W Akabie polecam Intercontinental 5*.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nastawilem sie na rafe, chociaz chetnie bym ponurkowal chociaz nie umiem plywac :) bradziej jak mowie wycieczki czyli Piramidy itp.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwiedzanie to proponuje rejs po Nilu, statek plywa z miejsca na miejsce i mozna pozwiedzac, w Sharm zwiedzanie raczej odpada, wszedzie jest daleko, raczej nurkowanie, quady, jeepy i blogi odpoczynek.


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE :) zdecydowanie rejs po Nilu,lub wycieczka do Izraela ( moze troche w tej chwili ryzykowna, ale na miejscu sie dokladnie dowiesz, no i jeszcce Jordanie moge polecic glownie Petre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżei lubisz zwiedzać a nie smażyć się na plaży to tylko rejs po Nilu, są biura podróży, które przygotowują specjalne niespodzianki dla nowożeńców, sam byłem na takiej i zrobili mi imprezę urodzinową na staku, co było dla mnie bardzo dużym zaskoczenim. Nie tylko pływa się ale również zwiedza jeżdżąc autobusem np. z Assuanu do Abu Simbel praktycznie na takiej imprezie zwiedza się cały górny i dolny Egipt, uwieńczeniem jest pobyt w Sharm i wspaniała rafa koralowa dostępna z pomostu przed hotelem Coral Beach. Wysokiej temperatury nie musisz się obawiać, ponieważ jest tam bardzo sucho i odbiera się ją zupełnie inaczej niż w naszym wilgotnym klimacie.

życzę udanych wakacji


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram poprzednikow. Rejs po Nilu. Kozacka impreza. Gorąco polecam. Ja jechalem z AlfaStar i jestem bardyo yadowolonz.

Poydrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W32darWin naciśnij ctrl shift :)


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grafit :

W32darWin naciśnij ctrl shift :)

Dzieki:). Mala nieuwaga

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imperial Shams Abu Soma w Safadze, dosyć odludnie, ale za to wieje non stop i "kejtów" trochę jak ktoś lubi. Rafy bardzo fajne - przy czym głównie te z łodzi - przy brzegu trochę przeszkadzają właśnie deskarze. Realację foto znajdziesz na forum.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odpuść sobie rejs po Nilu. Smród, smród i jeszcze raz smród na statku od tej rzeki ... fuj.

Ja mogę polecić Sindbad Al Mashrabyia w Hurghadzie. Znajduje się w nowej części miasta z ładnym deptakiem, z piękną plażą (a plaże innych hoteli jakie widziałem wracając z nurkowania to tragedia), super jedzenie i sam hotel. Ja byłem z Neckermannem, można u rezydenta kupić wyjazd do Kairu i Doliny Królów, reszta imprez polecam w lokalnych agencja turystycznych (nurkowanie, quaady itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egipt w lipcu i sierpniu jest masakrycznie upalny, wycieczki są bardzo męczące. Egipt najlepszy jest we wrześniu lub październiku. Wtedy woda jest jeszcze nagrzana po wakacyjnych upałach ale skwar nie jest już tak uciążliwy.

Jeżeli lubicie wycieczki to na ten miesiąc poleciłbym Grecję np Kreta, wypożyczasz samochód na tydzień i jeździsz po wyspie wzdłuż wybrzeża. Polecam północno wschodnią część, widoki niesamowite a wrażenia całkowicie odmienne bo jeździsz po różnych zakamarkach, poznajesz życie małych miasteczek, zatrzymujesz się tam gdzie chcesz a nie tam gdzie Cię autobus z turystami przywiezie czyli totalna komercja. Widoki i plaże niesamowite, nie wiem czy wiesz ale reklama batonika bounty była kręcona właśnie na Krecie.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michu to jest takie gadanie: nie nastawiam sie na rafe. Jak raz zobaczysz na zywo co tam pod woda siedzi, to Cie przyszla malzonka konmi od tej wody nie odciagnie :) Sierpien szczerze odradzam: raz bylem w sierpniu i nigdy wiecej, temperatury sa naprawde makabryczne...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku byłem w sierpniu, i dało się żyć.

Co prawda większość czasu spędzałem snurkujac, lub się opalając.

O tej porze roku najgorzej jest w mieście - między budynkami, bo jest gorąco i upał sie odczuwa, na plaży jest bryza, i napwet przy 42 stopniach jest ok.

Dla nas bazą była Hurghada. W zasadzie najtańszy hotel, w którym tylko spaliśmy.

Rejs po nilu - fakt dużym plusem jest to, że zwiedzi się prawie wszystko (starożytny Egipt skoncentrowany przecież był wokół Nilu), natomiast co do smrodów, słyszałem opinie ludzi którzy byli na 7+7 że to niestety norma. Mimo to ludzie tak zwiedzają, a smród da się znieść.

Z kolei zobaczenie Abu Simbel, jest możliwe w zasadzie albo przy okazji rejsu, albo wyruszając z Hurghady ... samolotem. Wycieczek autobusowych (z Hurghady) w zasadzie tam nie ma.

Podróż autobusem z Hurghady - do Kairu - dla mnie masakra, jestem wysoki, więc po 8godzinach jazdy moje nogi były obolałe.

Ja dam jeszcze inną dobrą radę : jakbyś zdecydował się np. na Hurghade i wycieczki fakultatywne, to dokładnie doczytaj co jest wypisane w ofercie, bo np. cytuje :

"Dolina Krolow" nierówne " Dolinie Krolowych" :D a takie haczyki pisane łamaną polszczyzną się zdażają :)

@Qbab - do Safagi (lub Makadi)wybieramy się w najbliższym czasie - właśnie z powodu nurkowania, co mieliśmy zwiedzić to zwiedziliśmy :D / trzebabędzie w/w hotel pod kątem raf sprawdzić ;-) :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i oczywiście pięćdziesiątka po każdym posiłku! :)


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge jeszcze dodać do wczesniejszej wypowiedzi no i oczywiście polecić Synaj góre Mojżesza wspinaczka aby obejżeć przpiekny wschod slońca. AquaManiac "Michu to jest takie gadanie: nie nastawiam sie na rafe. Jak raz zobaczysz na zywo co tam pod woda siedzi, to Cie przyszla malzonka konmi od tej wody nie odciagnie Sierpien szczerze odradzam: raz bylem w sierpniu i nigdy wiecej, temperatury sa naprawde makabryczne... ",POPIERAM I ZGADZAM SIĘ JEŻELI CHODZI O WODĘ- MORZE jeżeli chodzi o temperature to kwestia organizmu i tego co się lubi ja byłem min. przełom czerwca i lipca i w sierpniu też, Mnie tam się podobało trzeba lubieć upały! Przyjemnego urlopu życzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli idzie snorkling to znajomi byli w ładnym hotelu z piękna rafą dostępna z plaży.

Hotel nazywa się Fort Arabesqa i jest między Hurghadą a Safagą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśłi idzie rafy to najlepsze ma naszym zdaniem HotelSheraton Soma Bay tu fota od góry:

mapa

postaram się opisać kilka raf na które warto się tam wybrać ale niestety trzeba poczekać :) bo niby siedzę przy kompie ale muszę zrobić wcześniej inną rzecz (złośliwa całka się kłania :D )


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze moge dac Ci kilka argumentow przemawiajacych za rejsem po Nilu:)

3447-g.jpg

3447-h.jpg

3447-b.jpg

3447-d.jpg

3447-a.jpg

3447-c.jpg

3447-e.jpg

3447-f.jpg

3447-i.jpg

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie byłem na rejsie po nilu więc się nie wypowiadam, ale byłem w Sharm we wrześniu i jest naprawde za***iście, wycieczka do Kairu jest męcząca ale warto, niedaleko sharm masz Dahab i słynny "BLUE HOLE", to jest naprawde kozackie, polecam warto zobaczyć, a do tego masz niedaleko RAS MOHAMMAD, słynny park narodowy i też piękne rafy (można spotkać dosłownie wszystko, od...poprzez żółwie, delfiny, rekiny, barrakudy, itd...). Ale wszystko zależy od tego co chcesz robić...wybór należy do ciebie:D...

PS. tak szczerze powiedziawszy to zazdroszczę Ci, ja nie wcześniej niż za 2-3 lata znów się tam wybiorę...

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Mnichu, na forum jeden z użytkowników jest właścicielem biura podróży, ja właśnie dzięki profesjonalnej obsłudze tego biura kupiłem Egipt Sharm- lipiec

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, SMK do tablicy :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos chce nurkowac z hotelu na rafy to polecam Royal Moderna w Sharm, w zeszlym roku rozbudowali molo o jakies 200m i po zejsciu do wody plywa sie w dziewiczych rafach :), na plazy mozna wypozyczyc pianke za 5USD i siedziec w wodzie caly dzien nawet nie machajac pletwami.

no i oczywysicie bedac w Sharm nie mozna zapomniec o Ras Mohamed ( taki maly podwodny raj)


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michu jeśli lubisz zwiedzać to KONIECZNIE rejs po nilu. Jednak problemy są dwa: w sierpniu na południe od Hurghady jest mega gorąco i im dalej od morza tym bardziej gorąco bo to pustynia (dolina krolow nawet ok 50st) , a drugi ze rejs po nilu trwa 5dni więc w tydzień nie dasz rady zaliczyć rejsu (najważniejsze zabytki egipskie) i Kairu (piramidy). A że z polskich biur latają co 7 dni więc opcji 10 dniowych wyjazdów nie ma w ofercie.

Czyli albo uda ci się wynegocjować 14dni urlopu i zwiedzisz Egipt tak jak trzeba za jednym razem od A do Z, lub pojedziesz na 7dni i zaliczysz albo rejs po nilu albo sam Kair i Luksor.

Jest jeszcze jedna mozliwość ale to już musiałbym spróbować załatwić żeby rozbili pakiet i wtedy może sie udać poleciec na więcej niż 7dni, jednak będzie wtedy wylot i przylot do innego miasta. Poza tym ta opcja może być nawet droższa od wylotu na 14dni.

Co do hotelu to jeśli to dla was sprawa drugorzędna i chcecie tylko mieć gdzie głowę złozyć to spokojnie morze być centrum Hurghady. Jesli chciałbyś mieć ładne rafy przy hotelu i być w okolicach Hurghady to polecam Safagę , Soma Bay lub niektóre hotele w Makadi Bay.

Sharm El Sheik polecam raczej na drugi wyjazd do egiptu, wyjazd czysto nurkowy lub osobom które nie chcą zwiedzać (stąd masz raczej wycieczki w klimatach biblijnych a nie starożytnego Egiptu).

Jak coś to możesz napisac do dziewczyn do biura na biuro@slonecznie.pl , lub telefon bezpośrednio do mnie do biura (91) 321 70 43.

pozdrawiam

Remik


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.