Skocz do zawartości
Kaktus

Eco Phos. Czy się płuka przed wsadzeniem do akwa?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie wsadziłem go do skardetki i do pompy ale zamącił mi całą wode? Czy Trzeba go przepłukać przed pierwszym wsadzeniem?


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niepłukałem woda się szybko wyklarowała


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten ceły eco phos to jest straszna tandeta ,odkąd kupiłem Tropic Marin - Elimi-Control Phosphate korale zmieniły kolor w tydzien i tak trzymaja.

moim zdaniem to eco phos to jest wyrzucanie sary w błoto


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym opierasz swoje twierdzenie? Bo akurat na zmianę kolorów ma wpływ nie tylko rodzaj użytego absorbenta fosforanów. Znam akwarystów którzy świetne efekty uzyskują uzywając właśnie EcoPhos-a. Więc dopóki nie poprzemy swoich odczuć wiarygodnymi testami, nie powinniśmy raczej głosić takich kategorycznych opinii. To takie moje odczucie. Poza tym uzywałem i RowaPhos i Preis ReduPhos i EcoPhos i "na oko" efekty są podobne, ale nie pokusiłbym się o stwierdzenie który z nich jest najskuteczniejszy opierając się na odczuciach wizualnych.

Co do Twojego pytania Kaktus, to ja nie płuczę, zmętnienie mija po chwili.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uyzwam eco antiphos + nie plucye, nie robi takigo ymetnienia jak rowaphos...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

Na czym opierasz swoje twierdzenie? Bo akurat na zmianę kolorów ma wpływ nie tylko rodzaj użytego absorbenta fosforanów. Znam akwarystów którzy świetne efekty uzyskują uzywając właśnie EcoPhos-a. Więc dopóki nie poprzemy swoich odczuć wiarygodnymi testami, nie powinniśmy raczej głosić takich kategorycznych opinii. To takie moje odczucie. Poza tym uzywałem i RowaPhos i Preis ReduPhos i EcoPhos i "na oko" efekty są podobne, ale nie pokusiłbym się o stwierdzenie który z nich jest najskuteczniejszy opierając się na odczuciach wizualnych.

Co do Twojego pytania Kaktus, to ja nie płuczę, zmętnienie mija po chwili.

Pozdrawiam

seb

Taka sama ilośc eco co tropic , zadnych zmian w zbiorniku a efekt widoczny juz po tygodniu, w celu sprawdzenia dałem spowrotem eco i to jest totalna porazka olek był umnie i widział efekty wiec to nie jest moje gdybanie tylko fakty


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak stosunek ilość/cena?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... ja używałam i ecophos i rowy. u siebie lepsze "efekty" widziałam po eco, choć mam świadomość, że istotna jest sprawa techniczna :) eco mam natyle dużą granulację, że mógł "fruwać" w filterku wew., rowa natomiast jest zbyt drobna, siedzi w pończoszce w sumpie i myślę, że nieodpowiedni przepływ nie pozwala pokazać jej pełni mozliwości :D.

i z własnego doświadczenia wiem, że ecophos+filterek wew. dobrze się sprawdza:). BTW, ja płukałam w RO przed włożeniem do zbiornika.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eco jest stosunkowo tani nawet bardzo tani ,ale jakoś u mnie się nie sprawdzał może trafiłem na jakiś przestarzały teraz został mi jeszcze tropic na jedną podmiane,potem spróbuje z rowa :)


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie dawało mi to spokoju dlaczego umnie eco działa bardzo słabo a u innych dobrze ,i dopiero jak zobaczyłem fotke z dziennika Niki gdzie stoi dosc spory filtr DI uzmysłowiłem sobie ze ja odkąd mam tylko jedna reke nie zmieniałem zywicy .Jedyny wniosek jaki mi sie nasuwa to ze eco dobrze usuwa fosforany a słabo krzemiany (czy jakos tak) ,natomiast tropic eliminuje oba dobrze ,nie wiem ile mam racji ale pozostaje mi tylko pogadac z Olkiem zeby wymienił zywice u mnie i dac na próbe jeszcze raz eco.

To tylko moje przemyslenia ale moze cos w tym jest .


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płuczę w RO 2-3 razy na szybko bo faktycznie jest z tego niezły syfek i po co to lać do baniaka.Przy okazji dowiedziałem się,że są różne gradacje i wiem teraz dlaczego mój wewnętrzny filterek zakupiony w czwartek nie chce mi działać z tym absorbętem.Mój jest drobny prawie jak piasek.Nie pamiętam co mam bo kupowałem na pół z innym gościem w sklepie,albo rowa albo ecophos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepach jest pochlaniacz no2,no3 i fosforanow firmy hagen - laguna phos-x, cena to okolo 40zl za 1,8 kg, co ma starczyc na 5000 litrow wody w oczku wodnym na kilka miesiecy.

pytanie - czy ktos to testowal, jesli nie to jak sprawdzic, czy to sie nadaje do akwarium?

czy testowanie probek wody wystarczy?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcje a jaki filterek wewnętrzny używacie do eco phosa? Zdaje sie nika coś pisała że ma jakiś.

pozdro


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz Młot - Kwidzyn, u siebie jak na razie mam Aqua Szut TURBO (N) 550


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm a jak tam jest ten eco phos umieszczony? Tak po prostu wsypałaś to czy jakoś zabezpieczyłaś? Ten substrat ma tam jakoś poruszać się? Bo teraz mam to w woreczku w odpieniaczu Deltec mce600 i nie wiem czy warto instalować dodatkowy filterek wewnętrzny albo kaskadę.

pozdro


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ecophos po prostu wsypałam.otwory w kubku są na tyke małe, że absorber nie uciekał. a pomiędzy kubkiem a pompą włożyłam gąbkę. teraz w filtrze jest węgiel, bo nabyłam na próbę rowe, i znowu absorber jest w pończoszce :)

ten filterek jest tymczasowym rozwiązaniem, z pewnością przepływowy filtr lepiej by się sprawdził. ale ja używam małe ilości wkładów (węgiel -200, absorber-50) więc filtry o pojemnościach 2l są dla mnie za duże...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam ecophos'a i go nie plucze - nie zaobserwowalem zadnych wynikajacych z tego problemów


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos uzywal PHOS-X Hagena? pochlaniacz no2, no3 i po4 za smieszne pieniadze.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje sie ze w tym wypadku za smieszne pieniadze skonczy sie na moczeniu tego bez efektow...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zmierzyc efekty? 40zl nie majatek, a tego jest 1,8kg, i w oczku wodnym starcza na 4-5 miesiecy.

wystarczy test na po3 i inne? czy przydalo by sie zmierzyc, czy to nie uwalnia zadnych substancji do wody?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#191509 Tomasz Młot - Kwidzyn :

hmmm a jak tam jest ten eco phos umieszczony? Tak po prostu wsypałaś to czy jakoś zabezpieczyłaś? Ten substrat ma tam jakoś poruszać się? Bo teraz mam to w woreczku w odpieniaczu Deltec mce600 i nie wiem czy warto instalować dodatkowy filterek wewnętrzny albo kaskadę.

pozdro

Odgrzebuje ten temat bo ja tez wrzuciłem 3 tygodnie temu woreczek z Eco Phosem ( grade B czyli ten grubszy) do Delteca MCE 600 ( na sam dół pierwszej komory - tak jak w instrukcji ) i zastanawiam się jak długo może tam być i czy trzeba coś z nim robić czy wystarczy jak sobie tam lezy ?


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.