Skocz do zawartości
guliwer777

Tunze 6055 nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj wieczorem wyłączyłem pompę z kontaktu. Po kilkunastu minutach włączyłem i już nie wystartowała, wiecie jaka może być przyczyna ? Zasilacz chyba działa bo się świeci zielona lampka. Pompa sterowana Profiluxem. Druga pompa działa bez zarzutu.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście sprawdziłeś wszystkie złączki, wtyczki i wyczyściłeś pompę? zrób to jeszcze raz, a jak nie bedzie dzialać to pozostaje serwis. ewentualnie zanień miejscami pompy i sprawdź


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dość banalne rozwiązanie, ale może :

spróbuj lekko przekręcić magnesem wirnika w stosunku do reszty pompy.

w moim aquaelu czasem wirnik przy wyłączeniu zajmuje taką pozycje, że mimo powrotu zasilania nie startuje, a taki zabieg mu pomaga. (kwestia ustawienia linii sił pola magnetycznego :) )


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
guliwer777 :

Witam

Wczoraj wieczorem wyłączyłem pompę z kontaktu. Po kilkunastu minutach włączyłem i już nie wystartowała, wiecie jaka może być przyczyna ? Zasilacz chyba działa bo się świeci zielona lampka. Pompa sterowana Profiluxem. Druga pompa działa bez zarzutu.

Pozdrawiam

Moje pompy (co prawda nie 6055, a 6045) czasem mają tak, że po wyłączeniu nie chcę same startować. Biorę patyczek od lizaka (mam zawsze kilka na stanie ;-)) i delikatnie, nie wyjmując pompy z wody poruszam tym patyczkiem wirnik pompy. Rusza bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za rady, wszytko już sprawdziłem i niestety pompa nie startuje :) Chyba skończy w serwisie.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja :)

Wyciągnąłem wszystko z szafki żeby posprawdzać jeszcze raz i okazało się że zasilacz do pompy ma od spodu regulacje napięcia (o czym nie miałem pojecia:blush), poprzesuwałem tum suwakiem i pompa wystartowała :D

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.