Skocz do zawartości
Kośmid

Piasek zgniłek ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy.

Ostatnio kupiłem od kolegi z forum piasek koralowy Nature Bio-activ Live chyba wersja gold, OK dostałem go wyglądał na fajny, zostawiłem go w worku w stanie wilgotnym/mokrym ale chyba zaczeły w nim zachodzi procesy biologoiczne mianowicie gnicie ( ?? ) W środku "złoża" pojawił się kolor taki zielono-szarawy i fuuujjj... śmierdzi ( merkaptany, siarkowodór ? )

Postanowiłem go wypłukać, normlanie żurek ale jako tako oczyszczony lecz kolor nie ten co normalnie, szczerze w sumpie mam ładniejszy piasek :) Teraz mam go w wiadrze z wodą z RO i czekam na wasze rady, jak go wrócić do stanu wcześniejszego czystego. Kurcze, wogóle błąd bo chciałem biały piasek a ten ma zabarwienie GOLD hehe ale to mniejsza :D

Potrzebuje pomocy chyba szybkiej :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz juz go w RO a wczesniej sie zepsuł to przepłucz go dokladnie, moze byc kranowka a potem zalej go octem na kilka godzin lub dni i dobrze wymieszaj, nastepnie przeplucz go jescze raz w kranowce a poznij jak sie Tobie chce to zalej go RO na jakis czas


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zrób tak jak jak to robią producenci „ żywego” piasku i grysu koralowego.

Wypłucz wszystko w roztworze kwasu fosforowego, następnie w RO, wysusz, dolej trochę wody morskiej i możesz go dalej sprzedawać jako tzw. żywy piasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje najpierw z octem, dwie flaszki kupie i zaleje i płukankaaa a jak nie pomoże to uśmiechne się do Pani z zajęć laboratoryjnych i może dostane k.fosforowy tylko potrzebuje go sporo chyba...

jeszcze jakieś pomysły ??


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

octem zalałem piasek zgodnie w instrukcją :) fajne bąbelki sie ulatniały, chyba jony wodory ? ocet czyli roztwór CH3COOH reagowały ale nie wiem z czym... piasek czy Ca ? :)

jutro zobaczymy co z tego będzie.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, pani z zajec labolatoryjnych to by sie nie ucieszyla :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero pierwszy semestr takich zajeć a sporo pisania nikomu nie potrzebnego, są ksera :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój piasek siedzi w wiadrze od roku albo i więcej...czeka na większe akwarium,co nastąpi może w końcu już niedługo...

Jest go tam coś koło 20kg i umocowałem rok temu na dnie dwie rurki przez które go napowietrzam,powodując ruch wody na tyle duży że piasek nie śmierdzi i ma czysty białawy kolorek...i dodam że jest to najmniejsza granulacja,prawie pył...

po otrzymaniu go zalałem go wodą z akwarium i od tamtej pory uzupełniałem tylko ro...no i wiaderko jest w miarę szczelnie przykryte...

To jest moja propozycja...

Więc myślę żeby taki lekko podgnity piasek przepłukac wodą z akwarium lub czystą ro i wsadzi go do wiadra albo baniaka i napowietrza dużymi bąblami,powodując jakiś tam ruch wody spod piasku i resztę załatwią bakterie i inne organizmy....w końcu musi się ustabilizowac...


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dobry plan też :) narazie płucze go i jeszcze raz octem zaleje i zobaczymy co będzie... kurcze, chyba go sprzedam bo bialy chciałbym piasek, jak wyczyyszcze go porządnie to może ktos się zgłosi.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kosiara a ile go kupileś i ile dałes kasy???? jak nie jest to tajemnicą...aha i czym sie sugerowałes kupując go??Jestem ciekaw??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 9kg za... coś koło 100złoty od kolegi z forum :) niczym się nie sugerowałem tylko to że jest to Live Bioactiv firma czy podobnie, znacie te piaski. Miałem obawe z powodu jego koloru ale na próbe łyżeczke piasku wrzuciłem do akwa i okazało się że jest biały, światło robi swoje :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro paka w sklepie kosztuje też koło 100,to po co kupujesz już przechodzony....Ja wiem że zaraz ktoś moze napisac (aby przyspieszyć i etc) Jestem własnie za wymianą co np 2-lata piachu i dosypanie świeżego ale zeby go komuś sprzedawać..hmm .Co do samej wymiany..to już wyższa,trzeba to robić umiejetnie ..bo bomba biologiczna tyka:wavingJak zakładałem akwa to jeden z kolegow własnie z tego portalu przywiozł mi 40 kg za frii..mowa o Alexw 2000 ten to stawial baniak aż mu fundamenty poleciały w domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona, w sumpie mam taki

http://www.erybka.pl/product_info.php?cPath=1_21&products_id=492 kupiony za stówe na forum

a do akwa mam taki też za stówe a widzisz ile kosztuuje normalnie http://www.erybka.pl/product_info.php?cPath=1_21&products_id=2050 i z wysyłka 100 :) będę musiał chyba jeszcze dokupić piasku ale narazie portfel nie chce o tym słyszeć :) Jak narazie na akwa w tym roku poszło... 800złoty chyba a dopiero marzec a druga pasja to wędkarstwo :)

Kurcze poczytałbym o tych fundamentach co się stało :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pierwszym wydaniu Morszczaków jest o tym artykuł .Alex robił akwa 9600 l i budynek czesciowo sie rozleciał ...i tyle hihih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magazynów nie czytam :) nie mam :) ale ogólnie niezła akcja... w sumie tyle ton tego wszystkiego nie dziwi.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałe, piasek mocze już w RO :) pachnie lekko octem ale to minie :) narazie wyglada ze ocet pomógł :):) dzieki


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.