Skocz do zawartości
LUK4344

falownik zapotrzebowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ze do sterownika to sie nadaje Marea 10000.Mniejsze modele nie moga byc sterowane.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterownik obsluguje tylko te modele Kontroll till Seio pumparna 1100,1500 och 2600 czyli

SEIO 1100 superflow

Seio streampump med flöde 4400 liter i timman

SEIO 1500 superflow

Seio streampump med föde 6000 liter i timman

SEIO 2600 superflow

Seio streampump med flöde 10000 liter i timman

http://shop.biotedmarin.se/Shop/Application/pgImgPopup.php?sTbl=Art&sImgName=seiokontroll.jpg

ja mam model 1500 2 sztuki


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś ma i może zrobić fote wtyczki zasilającej pompy koralia 12v i tunze 12v to poprosze na luk4344@poczta.onet.pl


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ida prace nad sterownikiem bo ostatnio byla cisza w temacie


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi się


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys obilo mi sie o uszy ze silniki mozna sterowac zmiana czestotliwosci ale nic wiecej na ten temat nie wiem...

http://www.rockwellautomation.pl/applications/gs/EMEA/GSPL.nsf/pages/at080110


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do zmiany częstotliwości zasilania pomp na napięcie zmienne jest falownik. A wykonanie takiego falownika jest trochę kłopotliwe i nie jest tanie.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam sie temu tematowi i mogę powiedzieć , jako elektryk :) , że najlepszym rozwiązaniem dla tego typu pompek ( 1 faz. 220/230 V - asynchroniczne ) jest sterowanie częstotliwością - czyli regulacją prędkości, jest to najbezpieczniejszy sposób "wstrzymywania" pracy obiegu. Wiąże się to oczywiście z podwyższenie temperatury (parę stopni)pompki ale na pewno nie do takiej samej jak zatrzymywanie i załączanie tej pompki co 15 sekund - chyba że są jakieś modele które są do takich zabaw przystosowane ? Ale zawsze włącz-wyłącz może powodować różnego typu inne uszkodzenia jak np. mechaniczne "pęknięcia wirnika" itp.


Pozdrawiam

Łukasz

Moja "160-tka" ma juz ponad rok ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie lepiej zbudować falownik opierając się na jednej na stałe włączonej pompie cyrkulacyjnej, zespołu rurek pcv i zaworów elektromagnetycznych.


150x60x65 + SUMP, 8x54W T5, WhiteSkim 250, DCT12000, Gyre XF250 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam, www.nano-reef.pl/datas/users/113-2.jpg

Jest to falownik małej mocy ,lecz do pomp cyrkulacyjnych wystarczający.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.