Skocz do zawartości
paulalukasz

Oświetlenie 30000k

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o tych świetlówkach http://mcten.pl/index.php/cPath/53_140 są w wydaniu od 10000 i 30000k - czy 30tys.k to nie za dużo?Czytałem, że jest to barwa światła emitowana przez błyskawicę :) Warto kupić te 30tys.k czy pozostać przy sprawdzonych 10000k Dla przykładu porównanie barw światła na przykładzie xsenonów, bo w normalnym układzie innych żarówek 30000k się nie spotyka:) http://www.shophidkits.com/colors.gif


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morszczyźnie nie warto odkrywać ameryki i wyważać otwartych (wielokrotnie) drzwi :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak barwa światła jest najbardziej optymalna tzn. najdokładniej imitująca środowisko naturalne rafy? Na amerykańskiej stronie zanlazłem info, że "30000k is too much blue for reef" więc po co je produkują? Amerykańscy spece od morszczyzny powiadają, że nalepsze są świetlówki od 6500 do 14000k. Jak to jest?


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie to nie spece od swietlówek w moim odczuciu, oni rządzą w hqi :) Na Waszym miejscu poprzegladałbym ile się da zbiorniczków europejskich w sieci (więcej zbiorników na t5 niż w stanach) i "zerżnąłbym" takią konfigurację świetlówek przy której efekt wizualny najbardziej Wam pasuje. Ja mieszając świetlówkami naprawdę różnymi doszedłem do tego że najbardziej pasuje mi konfiguracja 50/50% Ati Blueplus/Ati Bluespecjal bądź ich odpowiedniki AM.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czasami T5 fiji purple to nie to samo co 30000k, bo obie świetlówki emitują światło fioletowe?

A jakby połączył 26W 10000k i dał jeszcze 26W 30000k w obu jest aktynika - to nie miało by to wyglądu jak z fiji purple?


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj...a jakie akwarium chcesz oświetlić takimi świetlówkami ?

Czy to będzie jakiś zbiornik al'a hexagon albo kula, a poza tym aby wykorzystać te energole w części największej trzeba by dokupić jakąś oprawę podsufitową przeznaczoną specjalnie do tego typu świetlówek,bo inaczej to jedna rurka zasłaniać będzie inną,a dodanie odbłyśnika ,który nie jest dedykowany do nich ,odbije światło nie wiadomo gdzie nie wspominając o problemie przymocowania go...

Kiedyś na forum ktoś pisał jaka barwa jest najodpowiedniejsza dla większości korali...to była jakaś wypadkowa pomiędzy aktyniką a 10000 kelvinów...jak się nie mylę to coś koło 11500-13500 k...ale może ktoś będzie pamiętał i przypomni...albo komuś będzie chciało się poszukać i znajdzie...

Pozdrawiam...


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym światłem to mamy same problemy:( Pokrywa jest przystosowana na power compacty nie większe jak 22cm dł. czyli standardowo wchodzi 18W. Bez przeróbki można tam dorzucić jeszcze jedną 18W, ale 36W na 60l to i tak stanowczo za mało:( Od razu zaznaczę, że nie ma mowy o tym aby weszły tam t5, a od hqi w pokrywie wyprowywałoby z 10l dziennie, więc te rozwiązania odpadają. Nie ma też na rynku świetlówek pc, które by miały 22cm dł i były większe mocą od 18w - nie ma!Przeszukałem całego neta ... nic, nul, none, po prostu NIE:cursin Dlatego chcemy wyrzucic tą jedną 18W i zamontować 2x26 z tym, że nie wiemy czy 2x 10000k czy może kombinację 10+30tys.k. Baniak jest małym cubem 40x40, odbłyśnik chyba jest ok, bo jest zrobiony na około, czyli odbijałoby się światło od tych okrągłych żarówek. Bardzo podobają mi się baniaki zę świetlówką t5 fiji purple i dlatego uparłem się na 30000k, bo też jest fioletowe:)... to na tyle - macie jakieś pomyły?


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienic baniak na 60cm dlugi,wtedy t5 beda pasowac.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek Ty masz fiji purple - jaką ona ma temperaturę barwową? Daje podobne światło do 30000k? Mocne filetowe czy lekkie? Nie zauważyłem żeby u Ciebie przy 20000k było ciemno w akwarium, więc 30000k może też nie będzie tak źle:) Baniaka nie zmienie, bo mi się podoba i tyle:tongues


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem Fiji Purple i nie mam:strutin szału nie robi, przekłamuje kolory (moim zdaniem) i u mnie akurat spowodowała wykwit trzech plamek 3x5 cm cyjano :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez juz nie uzywam fiji,jakies takie wszystko za rozowe bylo.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach to fiji wygląda super, ale skoro tak mówicie ... to co 2x10000k będzie dobrze?, bo już zgłupiałem, zamawiać je?. Inne świetlówki nie wejdą, nie ma mowy. Ktoś tu na forum pisał, że dają fajne białe swiatło i jest zadowolony:)


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IHMO Fiji to to samo co Sylvania Grolux , czyli 8800K.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P&L

10 000 K to jeszcze dosyc zoltawe swiatlo. Moze przyjemniejsze by bylo 1x10 kK i jedna niebieska, np: Osram 67 ?

30 000 K jest moim zdaniem o wiele za wysoko i jak Seb napisal, moze pokazywac niektore korale w zafalszowanych kolorach.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel, Fiji i Grolux to na 100% dwie różne świetlówki :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel, Fiji i Grolux to na 100% dwie różne świetlówki :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem , że to tylko moje skromne zdanie :)


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania wrzucam dwie fotki 14000k i 20000k. Jeśli zdecydowałbym się na mieszankę 10000k + 30000k aktyniczne i białe w jednym to w sumie wychodzi 20000k na cały zbiornik - foto poniżej. To za mało światła by było? Sorrki, że tak wałkuje ten temat, ale nie mam ochoty kupić czegoś co będę musiał odrazu zmieniać:)

14000k

8fdfcb864eb6e464med.jpg

20000k

6772de90343eee47med.jpg


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 20k blv 150 na stateczniku magnetycznym i nie swieci tak bardzo na filotetowo jak ten na tym zdjeciu. Zreszta kazdy aparat zrobi inne zdjecie oswietlenia i nie wyjdzie tak jak jes w rzeczywistosci dlatego niestety trzeba zaryzykowac.


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to się zdecydowałem na mix 10k+30K Po przeczytaniu opinii i info na niemieckich stronach (ze słownikem w ręku:)) producent zaleca miesznie barw tych świetlówek - więc chyba wie co mówi. Teraz mam pytanie z innej beczki:)chcę zakupić końcówkę do pompy obiegowej-obecnie mam zainstalowaną deszczownicę + dodatkowo jest cyrkulacja z pompy koralia, ale chce jeszcze wzmocnić cyrkulacje w baniaku. Gdzie dostać taką końcówkę jak na foto poniżej i jak to fachowo nazwać?

d6365277c660c1ca.jpg


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie, że z "nieba" mi spadłeś:) Mogę wiedzieć ile tych końcówek posiadasz. Proszę o ich foto jeśli to możliwe oczywiście. A można sobie wybrać pojedyńcze końcówki. Jestem bardzo zainteresowany:)


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam jedna sztuke HydroFlo(w zestawie sa chyba 4 rozne koncowki, umozliwiajace podlaczenie do roznych wylotow-srednic pomp:))

Ale raczej samego HydroFlo nie Sprzedam, tylko z BiostarFlotorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.