Skocz do zawartości
tomiooo

Weipro SA-2011

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

obecnie jestem na etapie planowania mojego pierwszego zbiornika, co sądzicie o odpieniaczu Weipro SA-2011? czy ktoś z was go używa? czy będzie się nadawał do akwa 50-70l i jaka pompa może być używana do jego napędzania?

Pozdrawiam

Tom


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawil na odpieniacz z pompa igilekowa np delteca mc600


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz weipro będzie dobry jak go przerobisz na pompę igiełkową albo mesh mod tak jak ja mam :) Swojego mam na atmanie 1200 z wirnikiem mesh


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr1 :

Ja bym postawil na odpieniacz z pompa igilekowa np delteca mc600

no bez przesady... odpieniacz dla akwariów 400l...

kolega stawia 50-70l

ja mam jako awaryjny do moich 375l SA-2013 na pompie 3000l i zwężce venturiego

więc SA-2011 pewnie bez problemu pociągnie 50-70l tylko zastosuj w nim pompę z wirnikiem igiełkowym


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybkie info, a jakieś przykłady takich pomp z wirnikiem igiełkowym (w przystępnej cenie)? (tego atmana nigdzie nie mogę znaleźć)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to jest zwykła pompka atman At 305 ja przerobiłem sam wirnik . Jak chcesz w niedziele wyciągnę go do mycia to dam fotki i ci wszystko objaśnię (priw)


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filavandrel to moze napisz jaka pompe z wirnikiem igiekowym proponujesz zastosowac bo nie bardzo rozumiem czym rozni sie pompa igielkowa ktora Ty proponujesz od tej z odpieniacza delteca??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo musisz sobie taki wirnik sam zrobic,a pompy sa do kupienia bez problemu.

http://www.randystacye.com/diythreadwheel.htm

http://www.aqualogo.ru/phpbb2/index.php?showtopic=3860&st=0


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa... no dzięki za wyklarowanie tematu - świeżak ze mnie :):D


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr1 nie chodzi tu o samą pompę, raczej o rozmiary odpieniacza :) deltec (mam H&S a est on praktycznie identycznych rozmiarów) jest raczej do szafki przy sumpie bo jest spory a kolega tomiooo przy tym rozmiarze akwa raczej go nie będzie stosował (ewentualnie panel) wiec deltec odpada a SA-2011 jest wieszany na szybie akwarium poza (tylko pompa jest w akwarium)

zresztą jeśli by zastosował by aqabee 2000/1 jaką ma deltec i tak by musiał ją przydusić lub przykręcić na zaworku ilość powietrza bo mu dekiel w tym SA wybije :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filavandrel zobacz o jakim modelu delteca napisalem wlasnie wieszanym na krawedzi szyby bez pompy w akwarium i nie ma potrzeby sotosowania zadnego sumpa czy panela w akwarium. Natomiast przy weipro musisz miec pompe w baniaku jesli nie masz sumpa lub panela.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten deltec jest dalej:

a. za duży na ten baniak :)

b. kosztowo jest ze 5-8x droższy od sa-2011 nawet z zakupem aquabee 2000/1 igiełki


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filavandrel igielka aquabee 2000/1 kosztuje okolo 400 zl, nie wydaje mi sie zeby wg Twoich wyliczen deltec kosztowal ponad 3 tysiace zlotych.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra kosztuje 1000 zł bez jednego zeta + przesyłka :) a igiełkę może kupić taniej, wież mi :D

ale sam odpieniacz SA może kupić za 100zł (ja kupiłem taniej) jak dobrze poszuka używany :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.