Skocz do zawartości
Efendi

bielenie korali............

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może wie co to za dziadostwo które zaatakowało moje koraliki.

3200-kor1.jpg

Mam takie trzy przypadki

Po 2 dniach "delikatna wata" znika i tam gdzie leżała pozostaje biały koralik

3200-kor3.jpg

3200-kor2.jpg

Jakieś sugestie??? będę wdzięczny......


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimaki nagoskrzelne?


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Burlinski :

Moje też tak bielały przyczyna niski potas na tescie KZ było 210 zamiast 380 , sprawdz potas.

Prowadzisz zbiornik na Zeovicie ?


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niski Potas hmm.......Atak na korale jest zbyt szybki.. Wszystkie zdjęcia przedstawiają co sie działo w zbiorniku w ostatnich 48-72h.... reszta podopiecznych ma sie dobrze (na dzień dzisiejszy)


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marti701 :
Grzegorz Burlinski :

Moje też tak bielały przyczyna niski potas na tescie KZ było 210 zamiast 380 , sprawdz potas.

Prowadzisz zbiornik na Zeovicie ?

Tak prowadze zbiornik na zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podetnij je poniżej miejsca bielenia powinno pomóc, ja tak zrobiłem przy mojej akrze i teraz dalej rośnie bez żadnych ubytków, rozmawiałęm na ten tema z pewnym chodowcą niemiecki i mówił że korale maja takie coś w sobie i to jest nie do przewidzenia


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duzy poziom Ca mialem identyczna sytuacje czesc twardzieli czula sie ok o czesc co jakis czas bielala od dolu identycznie jak u ciebie testy saliferta pokazywaly mi w okolicach 480 a okazuje sie ze one dosc mocno zanizaja i w efekcie bylo ponad 500 ... Po odstawieniu Ballinga i obnizeniu Ca do wartosci na Salifercie ok. 400 korale sie znacznie poprawilo .. bielenia juz nie obserwuje od pol roku ... Mysle ze wysokie Ca moze byc przyczyna ..


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Moim zdaniem to nie wina Potasu ani Ca. Wydaje mi sie że lejesz za dużo jakiegos preparatu i korale w ten sposób reagują. Jesli jest to zbirnik na Zeovit to najlepiej zapytac kolegów którzy prowadza takie zbiorniki. Na moje przedawkowałeś z czymś ale raczej nie jest przyczyną niski Potas bo u mni jest on na poziomie 200 i korale nie bieleja. potas bardziej odpowiedzialny jest za kolor korala. Oczywiscie gdyby był zbyt wysoki to co innego. Co do Ca to przedawkowanie ma napewno wpływ na korale ale żeby zaraz tak szybko bielały to mi sie nie wydaje. ślimaki nagoskrzelne atakuja tylko montipory i poritesy z z tego co pokazujesz ta raczej nie dotyczy tylko montipory.

uważa, że powinieneś szukać pomocy u kolegów ze zbiornikami na Zeovicie.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie bielenie jak na fotkach to wina pasożyta , przy niedogodnych warunkach korale tracą tkankę z góry na tipach lub od spodu , nigdy od środka. Na ostatniej fotce millepora jest atakowana od środka .Wyciagnik korala i zobacz przez lupę martwe miejsce. Wykąp korale w płynie do dezynfekcji nowych korali lub płynie lugola.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.