Skocz do zawartości
alien77

oswietlenie i sól

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

rozpoczynam przygode z solanką i potrzebuję kilku porad

jakie swietlowki są według Was najlepsze ? i jaka sól kupić ?czy KENT jest ok ?


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro rozpoczynasz, to polecam dzial dla poczatkujacych, nie mysl,ze ktos Ci tu poprostu napisze co masz kupic, jak dawkowac itd. Czytaj, czytaj, czytaj i zalozenie akwa przeloz na przyszly miesiac, jak juz sie naczytasz - moja rada :)

Tematy swietlowek i wyboru soli byly juz niejednokrotnie poruszane na forum, takze ...

A jak juz sie naczytasz, to mozesz tu napisac co chcesz kupic na start i wtedy ew. mozesz uzyskac porady dotyczace Twojego wyboru.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Sol KENTA jest dobra i niedroga a jesli chodzi o swietlowki to ATI i KZ


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko czytam ,czytam i czytam i mam metlik w głowie dlatego prosze tez poprostu o opinie a nie o to zeby ktos mowil co mam kupic !!!

mam swoje wybory i przemyslenia ,ale oczywiscie poki podejmę decyzje chcialbym sie dowqiedziec co o tym myslicie

Jezeli sol Kent'a jest ok to dobrze a swietlowki mam zamiar kupic np sylwania T5 80W i bedzie ich 6 sztuk na akwa 375L mam nadzieje ze swiatelka bedzie w sam raz ...

dzieki za wszelkie opinie .....


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no dobra, ja polecam sól Tropic Marin Pro-Reef

Jezeli sol Kent'a jest ok to dobrze

jesli taka wypowiedz wystarcz Ci do podjecia decyzji to dopowiem Ci reszte.

Kup jeszcze zywa skale, pozniej piach, jakies testy, wrzuc ryby i gotowe, albo inaczej, kup na allegro taki zestaw do zalania woda i bedzie git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Alien!

Jednak posluchalbym rady Gregorowicza, przynajmniej jesli chodzi o swietlowki.

Sol jedna od drugiej az tak bardzo sie nie rozni; TM, Kent, Preis itp. znanych firm (slonowodnych) sa dobre i w polaczeniu z Twoim zrownowazonym charakterem gwarantuja sukces.

Z tymi rybami (LiZaRd) to bym poczekal; im pozniej je wpuscisz tym latwiej bedzie sie prowadzilo akwarium.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tymi rybami (LiZaRd) to bym poczekal; im pozniej je wpuscisz tym latwiej bedzie sie prowadzilo akwarium.

Pozdrawiam

Stani, nie zrozumiales lekko mojej wypowiedzi, chyba nie doczytales konca zdania, ktore juz bardziej doslowne byc nie moglo :)

kup na allegro taki zestaw do zalania woda i bedzie git

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gregorowicz :

a jesli chodzi o swietlowki to ATI i KZ

tańsze Aquamediki tez są dobre, zależy od budżetu i jaki efekt się chce uzyskać :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki AM to w tej chwili te same świetlówki co ATI.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat

....Stani, nie zrozumiales lekko mojej wypowiedzi, chyba nie doczytales konca zdania, ktore juz bardziej doslowne byc nie moglo ....

widzę Lizard ze zarciki się trzymają co ? może na bazarku mi uda się kupic taki zestawik ?

powiem tak ja podchodzę do tematu paważnie i szukam tutaj poważnych porad i ludzi ,jestem początkującym w tej materii i nie odrazu muszę wszystko wiedzieć ,inaczej nie pisałbym tutaj ,i jak sądzę Ty także nie urodziłeś się z taką wiedzą ... tyle na ten temat

-----------------------------------


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miał w akwarium 126 l. oświetlenie 4x24 plus 2x18 czy następujące świetlówki dadzą mi dobra jakość światła ??/ (tak orientacyjnie )

AM Reef Blue 2x

AM Reef WEhite 2x lepiej 10 000K czy 15 000K ( która lepsza czytałem kiedyś gdzieś na forum że przy 20 000K korale będą rosły wolniej niż przy n.p 14 000K)

do tego szczerze mam dylemat bo nie wiem czy wziąć:

Sylvia Corlstar

Sylvania Aquastar 10 000K

Czy Narva Oceanic Blue

Narva Special oceanic Nature

????

Będę wdzięczny za jakąkolwiek rade dzięki.


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Daimen!

Wzialbym raczej 2 Blue i dwie 15000K.

Albo : te 18-tki mozesz kupic tanio w Castoramie Osram kolor 67 - to beda piekne niebieskie i wtedy wszystkie T5 15000 (lub tylko 3 - 15000K i jedna blue)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w castorami :) hehe a ja myślałem że z morskim akwarium trzeba jednak świetlówki kupić w sklepie z morszczakami :) głupek z mnie :banghead a te 15 oooK to tez w Castoramie dostane ???


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blau Aquaristic T5 15,000K może ktoś ma??? była by to dobra alternatywa aby zamienić te AM na nie ???


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.